Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4] Jaka jest różnica zawieszenia w kokretnych modelach A80

ODPOWIEDZ
Azymut
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 49
Rejestracja: 09 gru 2009, 22:57

[B4] Jaka jest różnica zawieszenia w kokretnych modelach A80

Post autor: Azymut » 12 lut 2011, 14:19

Gdzieś dawno temu przeczytałem posta (nie mogę znaleźć teraz) o tym, że AAH mają niższe zawieszenie niż pozostałe. Chciałbym, żeby ktoś dał wskazówki bądź informację jak znaleźć wymiary zawieszenia do każdego z nich (coupe, sedan, compi i do rodzaju silnika). W moim zmienione były zawieszenia kiedyś, ale nie wiem czy do tego modelu odpowiednie typy zawieszenia założono (być może, że uniwersalne). :-| I da się to sprawdzić? Odczytać gdzieś w moim Audi?
Ostatnio zmieniony 13 lut 2011, 10:31 przez Azymut, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Przemo80b3
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1069
Rejestracja: 11 paź 2009, 13:43
Lokalizacja: Białystok/Podlaskie

Post autor: Przemo80b3 » 12 lut 2011, 19:51

W kodach wyposażenia (na wlepce) są informacje, jak np. oryginalnie założono zawieszenie sportowe, czy komfortowe ;-)

Awatar użytkownika
Kolczat
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7532
Rejestracja: 07 kwie 2009, 23:11
Imię: Marcin
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG+lpg
Lokalizacja: Lędziny
Kontakt:

Post autor: Kolczat » 13 lut 2011, 00:37

Przemo80b3, :| taaak? a jaki kod wyposazenia sportowego zawiasu byl?

z moich informacji wynika ze compi esa eres i tego typu podobne wynalazki mialy sport zawias, do zwyklych sedanow dawali zwykly ...

Awatar użytkownika
Leo
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3804
Rejestracja: 06 mar 2008, 01:05
Imię: Adam
Model: Inny
Nadwozie: Coupe quattro
Silnik: 2,2 3B
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Leo » 13 lut 2011, 00:44

czasem trafiały się wersje ze sportowymi zawieszeniami. W etce bardzo ładnie to widać po typach amorków stosowanych oraz sprężyn.

Awatar użytkownika
zakwapl
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 379
Rejestracja: 16 kwie 2009, 23:18
Lokalizacja: Opole/Oss

Post autor: zakwapl » 13 lut 2011, 02:09

AAh też będziesz miał zawsze niżej od mniejszych silników z uwagi na to że jednak silnik jest cięższy. Przeważnie tak jak koledzy wcześniej napisali w sedanach raczej dawali seryjne zawieszenie.A coś CI się dzieje z tym zawiasem? Szczerze powiedziawszy to raczej nie znajdziesz iformacji jakie zawieszenie ma poszczególny model , bo jest tylko albo ori seryjne albo sportowe.Pozatym zmień nazwę tematu , bo jest nie poprawna ;-)

Awatar użytkownika
Kolczat
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7532
Rejestracja: 07 kwie 2009, 23:11
Imię: Marcin
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG+lpg
Lokalizacja: Lędziny
Kontakt:

Post autor: Kolczat » 13 lut 2011, 09:04

wlasciwie to zawieszenie od ahh czy abc jest wyzsze od tego sotosowanego w 1z ace abk ng czy cos w tym pokrosju... dlaczego? bo roznicy w obnizeniu samochodow przy tych silnikach nie moglo byc widac, a jednak silniki szesciocylindorwe sa ciezsze niz pozostale, co za tym idzie charakterystyka sprezyn musiala byc tak skonstruowana ze pomimo udzwigniecia wiekszego ciezaru auto nie moglo pojsc w dol bo byla to wciaz seria...

łopatologicznie: kupilem -50 H&R z ABC zalozylem do 1Z i tyl siadl ladnie a przod wisial do gory, zabraklo ciezaru silnika

Azymut
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 49
Rejestracja: 09 gru 2009, 22:57

Post autor: Azymut » 13 lut 2011, 10:40

Zakwapl, coś nie tak z tematem? :shock: czekam na propozycje ;-)
Właśnie chciałem zapytać jak to jest, bo jedni piszą, że oryginalne zawieszenie jest stosowane do wszystkich (pomijając sportowe), ale są tematy typu "czy zawieszenie od AAH pasuje do NG"? Dlatego posugerowałem się tym, że zawieszenie jest inne pod każdy odrębny model silnika. Kolczat pisze, że są różnice w zawieszeniach. A propo ETKI czy można gdzieś ją sciągnąć w wersji pl za free? Na www.centrum.audi80.pl nie ma. Wiem, że ściągali z torrentów, ale nie mam konta. Tam bym zobaczył konkretnie co jest grane. :roll:
Z tego co pamiętam, to po kodach doszedłem chyba był typ "komfort" - czy takie zawieszenie jest seryjne i stosowane do różnych silników?

Awatar użytkownika
kacper85
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1585
Rejestracja: 26 sie 2008, 21:59
Lokalizacja: WF

Post autor: kacper85 » 24 lut 2011, 16:58

Azymut pisze:A propo ETKI czy można gdzieś ją sciągnąć w wersji pl za free? Na www.centrum.audi80.pl nie ma. Wiem, że ściągali z torrentów, ale nie mam konta. Tam bym zobaczył konkretnie co jest grane. :roll:
Nie można ściągnąć za free legalnie. To Ci może pomoże: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=38878

Awatar użytkownika
Kolczat
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7532
Rejestracja: 07 kwie 2009, 23:11
Imię: Marcin
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG+lpg
Lokalizacja: Lędziny
Kontakt:

Post autor: Kolczat » 25 lut 2011, 06:40

Azymut, a jak masz aso grupy vag gdzies w poblizu to oni tam maja etkei Ci powinni pomoc, choc wiekszosc to gamonie :/

kalfas
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 48
Rejestracja: 16 wrz 2010, 14:05
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: kalfas » 24 lut 2012, 19:33

Kolczat pisze:łopatologicznie: kupilem -50 H&R z ABC zalozylem do 1Z i tyl siadl ladnie a przod wisial do gory, zabraklo ciezaru silnika
podepnę się pod temat :roll:
czyli jak wsadzę do AAH sprężyny -60 np z 1Z to przód bardzej powinien siąść?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Amortyzatory i sprężyny”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga