Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ B4 coupe] Złuszczony klar? Polerka? kilka innych spraw

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
asienka
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 456
Rejestracja: 29 wrz 2010, 22:09
Lokalizacja: Śląskie/Będzin

[ B4 coupe] Złuszczony klar? Polerka? kilka innych spraw

Post autor: asienka » 16 kwie 2012, 17:07

Witam, mam takie pytanie odnośnie lakieru na moim aucie, w niektórych miejscach lakier jest matowy a w niektórych tak jak na poniższym zdjęciu złuszczył się tak jak by klar. Co z tym zrobić, pomijąjąc malowanie całego samochodu. Czy polerka pomoże? Czy możecie polecić jakie kupić preparaty? (paste tempo, G3?) jaki wosk? Jaki byłby najlepszy zestaw i dokładnie co mi potrzeba, jeśli mogę prosić to o dokładną instrukcję jak wykonać polerkę, żeby wyszła jak najlepiej, będę ją robiła sama do dyspozycji mam wkrętarkę i 2 sprawne ręce.

:arrow: Złuszczony klar

Obrazek

:arrow: Zmatowienie za drzwiami pasazera i na tej listwie pod klapą bagażnika

Obrazek

Jeszcze dodatkowo, żeby nie tworzyć kolejnego tematu chciałam się zapytać co z tymi fantami zrobić:

:arrow:"Fachowe" mocowanie listwy

Obrazek

Listwy za komplet są drogie a moje nie są w dobrym stanie czy da się coś zrobić?

:arrow: Opadnięty zderzak i ruszający się kierunkowskaz

Obrazek

Czy wystarczy odkręcić zderzak i go podnieś i będzie idealnie pasował, a co zrobić z kierunkiem?

:arrow: Przesunięty zderzak? czy mankament ?

Obrazek

czy zderzak jest przesunięty czy tak poprostu wygląda?

za wszelkie rady z góry dziękuję.
Ostatnio zmieniony 16 kwie 2012, 17:19 przez asienka, łącznie zmieniany 1 raz.

MichalxQ7
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 460
Rejestracja: 19 lut 2011, 19:41
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Post autor: MichalxQ7 » 16 kwie 2012, 17:16

Nie wiem ale dużo czerwonych 80 takie coś ma co oni za lakier robili to nie wiem tylko jedną zieloną taką widziałem co miała złuszczony a tak to same czerwone:( Brzydko to wygląda.
To chyba wina złego podkładu lub auto było malowane polerka nic nie pomorze tylko wizyta u lakiernika.
I niech nikt nie mówi że polerka coś pomorze.

Awatar użytkownika
asienka
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 456
Rejestracja: 29 wrz 2010, 22:09
Lokalizacja: Śląskie/Będzin

Post autor: asienka » 16 kwie 2012, 17:34

Narazie malowanie nie wchodzi w grę, może w przyszłym roku jak będzie jakiś przypływ gotówki, a narazie chciałabym poprawić wygląd coupetki :-)

Awatar użytkownika
axell
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1126
Rejestracja: 13 cze 2010, 08:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: axell » 16 kwie 2012, 17:59

asienka pisze::arrow: Złuszczony klar
To jest odpadający lakier bezbarwny i polerowanie tutaj niestety nie pomoże.
asienka pisze::arrow: Zmatowienie za drzwiami pasazera i na tej listwie pod klapą bagażnika
Tu możesz spróbować polerować, zacznij od pasty Tempo, dużo łatwiej i może dać radę <ok>
Co do samej polerki to będzie Ci potrzebny krążek szmaciany, pasta G3 i wiadro wody :-P
Z samą polerką trzeba uważać bo można przedobrzyć, polerowane miejsce musi być dobrze zlane wodą i podczas prac ten stan trzeba utrzymywać.
asienka pisze::arrow: "Fachowe" mocowanie listwy
Jach chcesz żeby to jakoś wyglądało to listwa do wymiany.
asienka pisze::arrow: Opadnięty zderzak i ruszający się kierunkowskaz
Mocowanie zderzaka pewnie uszkodzone, co do kierunku to pewnie zaczepy lampy połamane. Wyjmij lampę i próbuj zaczepy posklejać

Tigeros
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2842
Rejestracja: 22 lip 2009, 03:00
Imię: Karol
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Radom

Post autor: Tigeros » 17 kwie 2012, 13:51

Przerabiałem to u siebie, polerowanie nic Ci nie da, miałem to w swoim przed malowaniem. Będzie Ci to jeszcze bardziej postępowało, u mnie bezbarwny normalnie można było zdrapywać z maski i dachu. Tylko malowanie wchodzi w grę. W tych miejscach gdzie robi Ci się lakier matowy też coś zaczyna się dziać, pewnie też się będzie odrywać. Ja miałem coś takiego:
Obrazek
A zaczęło się od małej kropki na dole maski, pewnie gdybym nie malował auta teraz bym miał całą taką maskę. Na dachu miałem podobne rzeczy ale to inna historia bo tam jeszcze były przebarwienia w różnych kolorach, jakiś pajac mi coś wylał jak jeszcze trzymałem Audi pod chmurką.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elementy karoserii”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl