Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C4] problem z układem chłodzenia

Wszystko co tyczy się silników V6
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Qzi
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 111
Rejestracja: 07 wrz 2007, 12:06
Lokalizacja: Czeladź

[A6 C4] problem z układem chłodzenia

Post autor: Qzi » 05 maja 2012, 11:18

Witam serdecznie szanowne grono i proszę o pomoc. Jak jechałem na sylwestra w góry po przejechaniu 220 km (500 m przed celem) wywaliło mi cały płyn chłodniczy z pod maski poszła para itd. Byłem załamany bo myślałem że to uszczelka pod którąś z głowic. Znalazłem tam mechanika zabrał auto, zadzwonił po 2 godzinach powiedział że już jest OK. Odpowietrzał go przez ten czas i powiedział że nic się nie dzieje. Pojechałem przejechałem się i było OK. Tak jeździłem przez 2 miesiące i było git. Potem zaczął gubić trochę płynu. Zaobserwowałem że w zbiorniczku robi sie ciśnienie a płyn wylewało z podszybia, auto przełączało się na benzynę traciło się ogrzewanie. Jak brakowało 5 litrów dziennie sprawdziłem kompresję na 4 i 5 urosła po kilku obrotach wałem z 0 do 10 odkręciłem korek wyrównawczego spuściłem ciśnienie i znów 0. Czyli uszczelki. Wymieniłem obie, głowice oddałem do zrobienia włącznie z wymianą uszczelniaczy poskładałem odpalam no i niby dobrze ale po chwili zaczął się podnosić poziom płynu. Odpowietrzyłem przez odpowietrznik w podszybiu potem w drogę i niby OK ale po powrocie do zbiorniczka a tu lipa nabite ciśnienie węże twarde powoli powoli udało mi się odkręcić korek a tu nagle zassało cały płyn więc dolałem pochodziło i niby OK. Następnego dnia wstaję ruszam a on nie chce się przełączyć na gaz temp 90 na wskaźniku no to pod maskę odpowietrznik a tu syczy i syczy czyli znowu się zapowietrzył. Nie wiem jak go ugryźć nie gubi płynu tylko tak pompuje układ że węży nie da się ścisnąć. Nie bardzo mam pomysła a kasy poszło sporo więc jak ktoś coś może pomóc będę baaaardzo wdzięczny.

Pozdrawiam Krzysiek

ps wrzuciłem też na A6 ale tam brak fachowców i chętnych do udzielenia pomocy :P

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6966
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:03
Imię: Motostacja PL
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Motostacja pl » 05 maja 2012, 11:32

Zacząłbym od porządnego odpowietrzenia, na postoju do włączenia się wentylatorów.

Awatar użytkownika
Qzi
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 111
Rejestracja: 07 wrz 2007, 12:06
Lokalizacja: Czeladź

Post autor: Qzi » 05 maja 2012, 11:36

Robiłem to już kilka razy :( i co zassało płyn to mu dolewałem w sumie weszło już 10 litrów.

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6966
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:03
Imię: Motostacja PL
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Motostacja pl » 05 maja 2012, 11:41

https://audi80.pl/b4-coupe-26-v6-rob ... t34570.htm

W tym temacie koledzy piszą że wchodzi niby 8l bądź 11l. Jeśli u ciebie wchodzi 8l a ty wlałeś 10l to coś jest nie tak. Jeśli brak wycieków to jedyne co przychodzi mi do głowy to przepalanie płynu, albo dostawanie się go do oleju. A jeśli wchodzi ci 11l to może wskazywać na to iż nie wszystko jest jeszcze w 100% odpowietrzone.

Awatar użytkownika
Qzi
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 111
Rejestracja: 07 wrz 2007, 12:06
Lokalizacja: Czeladź

Post autor: Qzi » 05 maja 2012, 11:46

Dzięki zaraz będę czytał może wchodzi 11 z racji tego że A6. oby :)

Awatar użytkownika
kris4
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 285
Rejestracja: 20 mar 2010, 17:37
Lokalizacja: kuj - pom(Radziejów)

Post autor: kris4 » 05 maja 2012, 23:39

A moze by tak termostat wymienić i wtedy odpowietrzyć. Ja tak miałem i podstawa to dobrze odpowietrzyć i termostat dobrze założyć.
Ostatnio zmieniony 09 maja 2012, 15:51 przez kris4, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Qzi
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 111
Rejestracja: 07 wrz 2007, 12:06
Lokalizacja: Czeladź

Post autor: Qzi » 06 maja 2012, 16:03

Powiem Ci tak że termostat wymieniałem razem z pompą i rozrządem założyłem raczej dobrze ale może on był dupnięty :( najbardziej mnie martwi że się zapowietrza. Obecnie testuję jazdę na na stałe załączonych wiatrakach (podpowiedź znajomego mechanika)
ale robię to wszystko bez wiary i może tu pies pogrzebany.

Awatar użytkownika
maly81
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 213
Rejestracja: 15 gru 2008, 20:00
Lokalizacja: bialystok / sztabin

Post autor: maly81 » 06 maja 2012, 19:49

może zabita chłodnica jak bylo u mnie też miałem przeboje , robiłem głowice , nagrzewnice.
odpowietrza się na zimnym ,odkręć odpowietrznik przy nagrzewnicy i zalewaj plyn aż przegoni ci powietrze zakręcasz korek i w droge, nie odkręcaj korka na gorącym i nie odpowietrzaj bo wygotuje płyn z głowic i znowu się zapowietrzy.
Obstawiam że termostat jest sprawny, chłodnica drożna

Awatar użytkownika
karol89
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 414
Rejestracja: 08 maja 2011, 13:02
Lokalizacja: Mazowieckie

Post autor: karol89 » 06 maja 2012, 22:21

Płynu do A6 wchodzi jak pusty układ ok 10.5-11litrów tyle u mnie my wlali jak wsadziliśmy silnik więc to norma. W pusty układ lany był płyn z otwartym odpowietrznikiem najpierw na rurce przy silniku jak zaczoł lecieć płyn to zakręcony został później ten na wężu co do nagrzewnicy idzie. Odpalony został silnik zagrzał się termostat puścił i płyn wciągło na nowo dolany i tak ze trzy razy w sumie tak jak pisze ok 10.5 litra weszło. I od tamtej pory nic nie dolewam czyli przez okres ok 6300km ;-) i nie mam problemów z gotowaniem czy wyrzucaniem płynu. Nawet jak rozgrzany silnik to odkręcę korek od zbiorniczka to tylko delikatnie parkę puści i nic nie wywala nie podnosi się stan na tyle by się wylewał, delikatnie pójdzie do góry jedynie.

Awatar użytkownika
Qzi
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 111
Rejestracja: 07 wrz 2007, 12:06
Lokalizacja: Czeladź

Post autor: Qzi » 20 maja 2012, 19:36

Pany po wymianie termostatu w dniu wczorajszym i na teraz wszystko OK pojeździmy i zoobaczymy :P

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki V6”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl