Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ABC] Pali za drugim razem

Wszystko co tyczy się silników V6
ODPOWIEDZ
126grzesio

[ABC] Pali za drugim razem

Post autor: 126grzesio » 06 lip 2012, 16:44

Witam. Szukałem już na forum problemu ale nie znalazłem więc może ktoś pomoże na nowym poście. Mianowicie nie mogę odpalić za pierwszym razem jak jest zimny. Audi kupiłem miesiąc temu a jak kupowałem to była ciepła. Wygląda to tak:Przekręcam zapłon (słyszę jak pompka pracuje w zbiorniku)kręcę kręcę ...nie łapie ile bym czasu nie kręcił odpuszczam. Znowu kręcę i po 3 sek. odpala. Jak silnik jest ciepły pali od razu. Na forum znalazłem że mogą to być czujniki temp.więc wymieniłem dwa- 2pinowy i 4pinowy (tylko ze zamiast 4piny to 3piny wg serwisu Audi). Jeżeli ktoś coś podpowie to z góry dzięki. Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 13 lis 2012, 12:44 przez 126grzesio, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kokolino
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3371
Rejestracja: 17 lut 2007, 12:39
Imię: Radomir
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABK
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Kokolino » 06 lip 2012, 17:45

126grzesio, Mam to samo od jakiegoś czasu. Wymieniłem sondy lambda bo były padnięte i się okazało że pozmieniały sie całe parametry spalania. Głównie chodzi o gaz. Jam mam Diego G3 bez auto kalibracji i więc wiem że winę za ten stan rzeczy u mnie ponosi gaz. Jak sobie pojeździłem na benzynce dwa dni to później odpalał za pierwszym strzałem. i Tak było do momentu kiedy zaś nie włączyłem gazu. Jak tylko zacząłem jeździć na gazie zaraz wszystko sie zchrzaniło i przestał palić bo gaz rozwala mapę wtrysku benzyn. Już jestem umówiony z gazwonikiem i ma mi to poprawić tylko że wcześniej mam pojeździć na samej benzynie aby z rańca było wszystko ok.
P.S. Popraw te wielkie litery w tytule tematu bo bardzo walą po patrzałkach :lol:

Awatar użytkownika
damianek1234561
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 605
Rejestracja: 27 maja 2009, 18:35
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: damianek1234561 » 06 lip 2012, 18:24

zrob tak jak radzi kokolino zawsze mozesz odlaczyc aku na noc i rano wsiadajac podlaczyc aku i odpalic na benzynie to raz a drugie moze pompa paliwa juz siada to ze pracuje nie oznacza ze daje odpowiednie cisnienie moze nie dopompowywuje a jak pojezdzisz to juz jakos jest moze tez byc tak ze uklad paliwowy ci sie zapowietrza moze dac zaworek zwrotny gdzies na wezu paliwowym? na pewno to nie zaszkodzi a cos juz wyeliminujesz

Awatar użytkownika
Multifonika
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7334
Rejestracja: 25 sty 2007, 08:37
Imię: Motostacja
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Multifonika » 06 lip 2012, 22:41

To może być pompa paliwa, znam trzy przypadki w których wymiana pomogła. U kumpla dawała tak słabe ciśnienie że nawet nie przeciskała paliwa nadmiarem.

Awatar użytkownika
Marek85
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 118
Rejestracja: 24 lis 2009, 09:40
Lokalizacja: Opole

Post autor: Marek85 » 08 lip 2012, 08:53

aldi pisze:To może być pompa paliwa, znam trzy przypadki w których wymiana pomogła. U kumpla dawała tak słabe ciśnienie że nawet nie przeciskała paliwa nadmiarem.
potwierdzam - ja obecnie mam już 3 pompe z allegro zawsze jest tak że góra rok działa bez problemu następnie po tym czasie zaczynają sie kłopoty z odpalaniem i nie jest to wina zbyt małej ilośći paliwa w zbiorniku.
Polecam sprawdzić miernikiem ciśnienia paliwa ciśnienie w układzie bo winnym za ten stan rzeczy może być także regulator ciśnienia paliwa.

126grzesio

Post autor: 126grzesio » 20 lip 2012, 14:04

Witam. Problemem okazał się parownik od gazu. Dawał gaz na podciśnienie. Po wymianie pali bez problemu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki V6”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl