Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A4 2.6 abc] Blos

Wszystko co związane z LPG
ODPOWIEDZ
pawel240
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2
Rejestracja: 16 paź 2007, 03:59
Lokalizacja: Stalowa Wola

[A4 2.6 abc] Blos

Post autor: pawel240 » 16 paź 2007, 04:09

witam jestem nowy na forum jestem w trakcie kupowania audi a4 z tym wlasnie silniczkiem abc i bede chcial zalozyc gas. Wiem ze do tego silnika jest zalecany wtrysk itd...
blosa juz mam ze starego auta, mam tez parownik OMVL nie pamietam jaki to model w kazdym razie do 250KM, regulowac to bede chcial za pomoca miernika AFR (do kupienia na alelgro)
poczytalem troche na forach i wiekszosc ludzi odradza instalacje inne niz sekwencje do tego silnika ale znajomy mial b4 z tym silnikiem i instalacją I gen !! jezdzil nią rok po czym sprzedal ale pod koniec zdarzaly sie wystrzaly. Ma ktos w tym silniku blosa??
jaki byl by koszt kolektora w razie buu ? chodzi o orginalny kolektor od 2.6, nie od 2.8

Pamiętaj o poprawnym, zgodnym z regulaminem i zasadami, nazywaniu tematów. Dziękuję Danek
Ostatnio zmieniony 16 paź 2007, 10:15 przez pawel240, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Danek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3410
Rejestracja: 27 cze 2007, 13:17
Imię: Damian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.2 KK
Lokalizacja: Mazowsze
Kontakt:

Post autor: Danek » 16 paź 2007, 10:21

Błagam koledzy jak nie chcecie mieć kłopotów to nie oszczędzajcie na siłę :-/ . Na pewno Twoje oszczędności będą nikłe, bo blos wcale nie jest taki oszczędny jak co poniektórzy twierdzą, a w razie buuuum koszty będziesz miał wyższe niż założenie porządnej sekwencji. Ja rozumiem, że ten spory wydatek na początku (sekwencja) trochę odstrasza, ale oszczędzanie na siłę do niczego dobrego nie prowadzi. Poza tym jak już wspomniałem blos nie jest oszczędny, koszty gazu będą porównywalne z jazdą na benzynie, chyba, że jeździsz tylko w trasy to może trochę mniejsze i to też tylko wtedy jak nie będziesz "butował". A koszty kolektora to możesz sprawdzić na "Alledrogo".

pawel240
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2
Rejestracja: 16 paź 2007, 03:59
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post autor: pawel240 » 16 paź 2007, 11:54

mam blosa juz od jakiegos czasu w toyocie i wiem jak wygladaja te oszczednosci...
przy normalnej jezdzie pali tak jak mixer przy wiekszym butowaniu wciaga troche wiecej ale bez przesady---> "koszty gazu beda porównywalne do jazdy na benzynie"???
niech moze wypowie sie ktos kto ma blosa albo mixer w tym silniku

tomek a
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 33
Rejestracja: 30 kwie 2007, 09:33
Lokalizacja: podlaskie

Post autor: tomek a » 18 paź 2007, 09:37

Ja chciałem zamontować sekwencję do c4 2.6 abc , żadna inna do tego się nie nadaje .Mam spoko warsztat w Siedlcach i tam to w zeszłym roku robili za 3200 z butlą w koło.Mój koleś przerabiał ten temat kiedy na zwykłej instalce z v6 zrobiło mu się r3. Taka instalka teraz może tam kosztować ok.2500.
wcześniej b3 1.8 ne
c4 2.6 abc
b3 1.8jn
jest a41.8adr

Awatar użytkownika
hołard
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1025
Rejestracja: 23 lis 2006, 11:12
Imię: Piotr
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Coupe quattro
Silnik: 2,2 AAN
Lokalizacja: Białystok

Post autor: hołard » 19 paź 2007, 04:24

Kolektor ssący w 2,6 ABC jest plstikowy (jak już pewnie wiesz) więc tak jak koledzy radził bym założyć sekwencje.
"Coupe 2,6 ABC 96r"
"Howard edition"
Moje V6: viewtopic.php?t=3545&start=0

Awatar użytkownika
siwusek216
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 695
Rejestracja: 29 lip 2007, 11:28
Lokalizacja: Myslowice

Post autor: siwusek216 » 19 paź 2007, 10:52

Ja nie myslalem o niczym innym jak tylko sekwencja zalozylem i jak narazie zero klopotow tylko leje i jezdze... Moj gazownik o blosie w V6 na plastikowym kolektorze nawet niechcial slyszec (powiedzial ze nie wlozy bo szkoda jego nerwow jak i moich) juz mu wystarczy wrazen z blosem w corado znajomej....

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zasilanie LPG”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga