Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B3 JN] Swap silnika

Wszystko co tyczy się silników V6
Zablokowany
Omfa
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 11
Rejestracja: 05 wrz 2010, 16:59

[B3 JN] Swap silnika

Post autor: Omfa » 30 wrz 2012, 10:41

Witam. W mojej audiczce mam silnik 1,8 b+g na mechanicznym wtrysku. Walnięta jest uszczelka pod głowicą. Zastanawiam się czy nie wyszedłbym lepiej na wymianie silnika. Mam okazję kupić silnik kompletny(700-800zł) , który jest jeszcze w aucie. Jest w dobrym stanie, bez gazu. Jedynym problemem jest jego pojemność - 2.6 (ABC) i to , że jest on za B4.
Wiadomo, że do tego jeszcze dojdzie skrzynia.
I teraz moje pytanie : Jaki będzie koszt takiej wymiany i czy jest to w ogóle możliwe do zrealizowania? A może polecacie jakieś inne silniki? Z góry dziękuję za pomoc.

Awatar użytkownika
Mabrothrax
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2461
Rejestracja: 05 kwie 2009, 10:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Mabrothrax » 30 wrz 2012, 11:23

Już się trochę tematów porobiło odnośnie swapów. Wystarczy poszukać.

Ogólnie u Ciebie będzie trochę roboty bo silnik trzeba będzie posadzić na sankach, chyba, że będziesz spawał łapy. Jeśli zmieniasz skrzynie to i półosie, przeguby i piasty będą do wymiany. Nikt Ci nie powie ile taka operacja będzie Cię kosztować bo tutaj jeszcze trzeba będzie ogarnąć wiązkę silnika Vki oraz zmienić zegary na takie z Vki. Zależy ile sam zrobisz za ile kupisz części i ile policzą Cię ludzie za robotę której nie jesteś w stanie sam zrobić.

Moja rada jest taka, że kase którą chciałbyś przeznaczyć na swap, zainwestuj w remont swojego silnika. Mniejsze koszta, zostawisz auto w oryginalnym stanie i będziesz się cieszyć bezproblemową jazdą.

Awatar użytkownika
Pieterb
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 11729
Rejestracja: 02 sty 2009, 17:59
Imię: Piotr
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABK+lpg
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Pieterb » 30 wrz 2012, 11:25

Mabrothrax pisze:Moja rada jest taka, że kase którą chciałbyś przeznaczyć na swap, zainwestuj w remont swojego silnika. Mniejsze koszta, zostawisz auto w oryginalnym stanie i będziesz się cieszyć bezproblemową jazdą.
o, właśnie to samo chciałem napisać

Omfa
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 11
Rejestracja: 05 wrz 2010, 16:59

Post autor: Omfa » 30 wrz 2012, 11:50

Dzięki za pomoc, skoro tak radzicie, to zainwestuję w remont. Jeszcze tylko chciałem spytać ile taki kapitalny remont może mnie wynieść łącznie z częściami. Wyczytałem na forum, że nawet do 4 tysięcy, prawda to?

Zablokowany

Wróć do „Silniki V6”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl