Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 B4]Nieszczęsne przednie zawieszenie, stukanie.

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ross
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 689
Rejestracja: 17 sty 2008, 20:09
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Ross » 23 lis 2012, 12:05

zrobiłem "test"
prawe koło w góre.

Jak złapałem koło na godzinie 9 i 15 szarpalem w ten sposob, ze jedna reka do przodu, druga do tylu - nic 0 luzu, trzyma sztywno.

Jak złapałem na godzinie 12 i na 6 i tak samo, jedna reka do przodu a druga do tylu to byl lekki luz i lekkie pukanie !

sprawdzalem, ze to nie amor ani nie sworzen wahacza. Mozliwe, ze cos w piaście ??? Raczej nie łożysko, bo się koło kręci bezglosnie...

Awatar użytkownika
radekmc
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 152
Rejestracja: 22 lis 2006, 22:15
Lokalizacja: Lebelskie

Post autor: radekmc » 23 lis 2012, 12:29

pocieszę Was nie jesteście sami z tm pukaniem z prawej strony :-P
ja olałem temat do wiosny 8-)

marszall
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 579
Rejestracja: 30 gru 2011, 19:58
Lokalizacja: LLU/WS

Post autor: marszall » 23 lis 2012, 18:38

Ross pisze:zrobiłem "test"
prawe koło w góre.

Jak złapałem koło na godzinie 9 i 15 szarpalem w ten sposob, ze jedna reka do przodu, druga do tylu - nic 0 luzu, trzyma sztywno.

Jak złapałem na godzinie 12 i na 6 i tak samo, jedna reka do przodu a druga do tylu to byl lekki luz i lekkie pukanie !

sprawdzalem, ze to nie amor ani nie sworzen wahacza. Mozliwe, ze cos w piaście ??? Raczej nie łożysko, bo się koło kręci bezglosnie...
w ten sposób ciezko zdiagnozować bo na podniesionym kole wypada ci poduszka z miejsca w kielichu i stąd luz, trzeba to sprawdzać wzgledem goleni.

Gibaj czyli jednak nie wymieniłes magla?

A sprawdzi ktoś maglownice chociaz tak jak pisałem? Nie trzeba podnosić samochodu nawet!
Ja mysle że może (ale tylko może) być wina w maglu bo taki magiel występuje tylko w B4, wszystkie inne samochody maja inną konstrukcje maglownicy, nawet audi c3 czy c4, zatem jest mocno prawdopodobne ze to stuka. Poduszki wsumie nie chce mi sie wierzyć bo całe gro aut z grupy VW jeździ na tych samych łozyskach, a guma sama nie tak stuka. Owszem jeżeli są nie dokręcone to może pukać ale zakładam że wszystko jest cacy (jak sie komuś luzuje to polecam dac 3 nakretkę i po problemie)
Wiem że mam na maglu luz i narazie to obstawiam, przeciez trzeba wyeleminować luzy żeby można było coś wykluczyć.

PS. narazie kupiłem radio i pomogło - nie słychać luzów (wczesniej jeździłem wogóle bez) ale natura mi nie pozwala tego tak zostawić

Awatar użytkownika
Ross
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 689
Rejestracja: 17 sty 2008, 20:09
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Ross » 23 lis 2012, 20:25

Marcin, chetnie to sprawedze w niedziele przy wymianie gum stabilizatora. Juz nawet sie nie łudzę, że to cokolwiek pomoże :) - ale natura mi nie pozwala tego tak zostawic :P

Tylko. ze w TDI nie mam gdzie reki wetknąć zeby chwycic za silownik :P

Pożyczyłem zciągacz do sworzni - odepnę końcówkę i spróbuję poruszać drążkiem góra i dół. Faktycznie ten z prawego koła jest "pod włos" w stosunku do siłownika i gdy silownik ma luz to moze byc stukanko ...

dam znac

marszall
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 579
Rejestracja: 30 gru 2011, 19:58
Lokalizacja: LLU/WS

Post autor: marszall » 23 lis 2012, 20:57

drążkiem nie wyczujesz bo sam sprawdzałem
spróbuj może cos doczepić, jakiś drut albo sznurek i wtedy poruszaj

Awatar użytkownika
Ross
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 689
Rejestracja: 17 sty 2008, 20:09
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Ross » 25 lis 2012, 19:06

sprawdzilem, i nie mam luzu na maglu.

Zmieniłem gumy stabilizatora na febiego. Ręką nie dało się wyczuć żadnych luzów a gumy nie wygladaly na zniszczone. Mimo to jest wyraznie ciszej. ALE nie tak jak powinno. Z prawej strony jest ciszej - a wszystkie wymiany robiłem parami. I żadna z wymian nie uciszyła zawiasu, wiec trudno domniemywac, ze prawa strona się bardziej zużywa.

Miałem podniesione oba przednie koła jednocześnie i sprawdziłem, że lewe koło nie ma takiego delikatnego luzu jak prawe !
Ten zuz da sie wyczuc gdy zlapie sie kolo jedna reka na godzinie 12 a drugą na 6 i szarpie sie do przodu i do tylu. Na bank ten luz nie przenosi się na kolumnę więc musi być gdzieś w piaście. Łożysko jest ciche.

Sprawdzcie w ten sposób u siebie - zwlaszcza Ci ktorzy wymienili już wszystko....

gibaj
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4080
Rejestracja: 18 lis 2009, 10:27
Imię: Krzysztof
Model: Audi A6
Nadwozie: Sedan
Lokalizacja: LBL
Kontakt:

Post autor: gibaj » 25 lis 2012, 20:55

he he powodzenia chłopaki :mrgreen:
może kiedyś wygracie tą walkę <ok>

Awatar użytkownika
Arteriusz
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1172
Rejestracja: 13 cze 2010, 21:57
Lokalizacja: Raciąż

Post autor: Arteriusz » 25 lis 2012, 21:13

to ja was zastrzele wieścią bo u mnie nie puka,nie stuka, jak coś daje chałas tzn ze do wymiany końcówki albo gumy, rok przejezdziłem na 4maxie i jakoś nie wale kasy w febiego, :roll:

Awatar użytkownika
Ross
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 689
Rejestracja: 17 sty 2008, 20:09
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Ross » 25 lis 2012, 21:30

Arteriusz pisze:to ja was zastrzele wieścią bo u mnie nie puka,nie stuka, jak coś daje chałas tzn ze do wymiany końcówki albo gumy, rok przejezdziłem na 4maxie i jakoś nie wale kasy w febiego, :roll:
uwierze jak uslysze :P

Mój tata też uważa, ze ma zawieszenie ok w swoim aucie, a ja jak jade to slysze jak klepie :P

Sa ludzie ktorzy nie slysza ewidentnie zlych dzwiekow :P

Awatar użytkownika
manfred19
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1263
Rejestracja: 26 gru 2009, 15:57

Post autor: manfred19 » 26 lis 2012, 14:54

Może sam wkład amortyzatora ma luz w kolumnie mc'phearsona. Jak odkręcisz nakrętkę mocującą wkład amorka to sam wkład nie może mieć żadnego najmniejszego luzu promieniowego.

Awatar użytkownika
Ross
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 689
Rejestracja: 17 sty 2008, 20:09
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Ross » 26 lis 2012, 15:51

to kolejne miejsce które sprawdze :)

Już jest naprawdę dobrze.
Jestem jednak zaskoczony, bo majac oba przednie koła w powietrzu, nie dało się wyczuć żadnego luzu na gumach stabilizatora. Ale po wymianie jest duża różnica na +. Jest znacznie ciszej podczas przejeżdżania przez "garby". Nie ma tego tąpnięcia <ok>
Polecam tą wymianę bo jest bardzo prosta a gumy mozna kupić za 12 zl obie

Awatar użytkownika
manfred19
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1263
Rejestracja: 26 gru 2009, 15:57

Post autor: manfred19 » 26 lis 2012, 16:30

U mnie tez wymiana tych gum pomogła. Mam wrażenie że zwiększył się odstęp między drążkiem a trawersem.

marszall
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 579
Rejestracja: 30 gru 2011, 19:58
Lokalizacja: LLU/WS

Post autor: marszall » 26 lis 2012, 20:42

ja wymieniłem i nie pomogło wiec można tak pisac a gotowej recepty nie ma
jakiej firmy wkładaliście?

ogólenie to jestem w konsternacji, dziś u braciaka sprawdzałem luz na maglu - też jest ale jak on siedział w środku to mówił że jak mu puka to inaczej niż wtedy gdy ja szarpie maglem, bo od magla czuć na kierownicy a jak jedziesz to jest głucho.

Pytanie jeździ ktoś na gazowych amorkach i mu puka? Bo jest podejżenie że to przez olejowe amortyzatory

Awatar użytkownika
manfred19
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1263
Rejestracja: 26 gru 2009, 15:57

Post autor: manfred19 » 26 lis 2012, 21:10

Gumy zakładałem febiego. marszall Tobie stuka jak jedziesz na wprost czy na zakrętach, jak podjeżdżasz pod krawężnik czy jak skręcasz w miejscu kołami?? U mnie miałem już wyrobione tulejki na drążkach kierowniczych w miejscu mocowania drążków do maglownicy....po wymianie wszystko ucichło.

marszall
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 579
Rejestracja: 30 gru 2011, 19:58
Lokalizacja: LLU/WS

Post autor: marszall » 26 lis 2012, 21:49

zrobie i to bo koszt pewnie niewielki, nawet z serwisu zapodam a co.
Mi stuka jak podjeżdżam pod krawężnik, czasem na prostej drodze, ale co ciekawe jak przejeżdzam przez próg zwalniający to bardzo rzadko puknie.
Natomiast jak zjade prawym kołem z drogi i porusza sie ono po poboczu - nie musi być strasznie wyboiste wystarczy trawa - to mam serie jak z karabinu, wtedy nawala mi cały czas prawa strona. Z lewej tak nie mam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne.”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl