Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 B4 all] Wymiary fabryczne bębnów

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Canibal
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 745
Rejestracja: 19 sty 2008, 11:46
Lokalizacja: Reda-Gdynia-Gdańsk

[80 B4 all] Wymiary fabryczne bębnów

Post autor: Canibal » 27 kwie 2011, 06:44

Witam mam pytanie jakie wymiary maja nowe bebny do B4 .Chodzi mi o srednice itp ,głownie chodzi o wewnetrzna strone tam gdzie przylegaja szczeki.Pytam bo nie wiem a chcialbym zmierzyc i zobaczyc czy musze juz kupowac nowe bebny czy tez jeszcze nie. I jaka grubosc one maja max i ile minimum.

Druga sprawa tak przy okazji jakie wymiary ma uszczelniacz na półosi ? od strony skrzyni biegów ?Silnik 2,0 ABT bez ABS.
Z góry dzieki za pomoc.

Awatar użytkownika
chybo101
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1454
Rejestracja: 30 gru 2007, 15:40
Lokalizacja: Chotomów

Post autor: chybo101 » 27 kwie 2011, 10:40


wh1sky
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3
Rejestracja: 09 paź 2012, 09:21

Post autor: wh1sky » 02 gru 2012, 19:34

Odgrzeję trochę temat.
Ostatnio na autostradzie zaczęły mnie dochodzić dziwne odgłosy z tylnego, prawego koła, zatrzymałem się na zatoczce, ale nic nie byłem na świeżo w stanie stwierdzić, tak więc jakoś dotoczyłem się do miejsca docelowego (ok 70km), oczywiscie po drodze dostając o mało zawału przez kolejne dźwięki i chodzenie tyłu (konieczne było kontrowanie kierownicą).
Nie wdając się w dalsze szczegóły po przyjeździe na miejsce i zdjęciu felernego koła, okazało się, że jedno z łożysk razem z paroma innymi elementami jest w wersji instant (zmielone na proszek), a sam otwór bębna hamulcowego tak ojechany, że nie nadaje się do powtórnego założenia z nowymi łożyskami i resztą elementów, gdyz zwyczajnie spada.
Problem pojawił się przy próbie znalezienia nowego bębna. Okazuje się, że wiele bębnów było mniejszych, niż nasz, a jedyny pasujący znaleźliśmy na szrocie, ale z audi 100... w każdym razie właściciel szrotu chciał nas zerżnąć ostro z ceną i szukamy dalej, tylko że nie wiem, jakiego typu bębna powinienem szukać (chodzi głównie o wymiary).

Moje audi to 80 B4 2.0 ABT 1992 bez absu. Z tego, co wiem, były montowane 3 wielkości bębnów, ja mam ten najwiekszy. Ktoś ma mozliwość podać mi jakieś parametry techniczne takiego bębna, żeby łatwiej było znaleźć odpowiedni?

olapiotr
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 358
Rejestracja: 04 sie 2009, 01:02
Lokalizacja: Łódź

Post autor: olapiotr » 02 gru 2012, 19:59

wh1sky, 443 501 615 A 230mm X 40mm to jest ten większy, dane z etki <ok>

Awatar użytkownika
Lewian
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 51
Rejestracja: 17 mar 2012, 12:45
Lokalizacja: Kleczew
Kontakt:

Post autor: Lewian » 02 gru 2012, 23:11

Nowe takie bębny Zimmermann'a to koszt 325 zł. Jeśli jesteś zainteresowany to pisz ;)


Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Hamulce tarczowe, bębnowe.”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl