Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 2.0 ABK] Problem z ogrzewaniem, opdłączenie nagrzewnicy

ODPOWIEDZ
abes7
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 66
Rejestracja: 01 lut 2008, 07:35
Lokalizacja: Wałbrzych

[B4 2.0 ABK] Problem z ogrzewaniem, opdłączenie nagrzewnicy

Post autor: abes7 » 19 gru 2012, 16:13

Witam

Mam problem z ogrzewaniem, zamiast ciepłego powietrza leci tylko letnie a obydwa węże nagrzewnicy są gorące, przed nagrzewnicą na wężach mam trójniki i tam jest wpięty parownik - tak jest od 9lat i wszystko było ok, nie jestem pewien czy w warsztacie nie zamienili przypadkiem węży przed trójnikami, czy tak jak jest opisane na zdjęciu jest dobrze ?
Niestety do układu chłodzenia był dolewany uszczelniacz - mógł zablokować nagrzewnicę ? Jeśli tak czego najlepiej użyć do jej oczyszczenia ?

Awatar użytkownika
Pieterb
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 11729
Rejestracja: 02 sty 2009, 17:59
Imię: Piotr
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABK+lpg
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Pieterb » 19 gru 2012, 16:20

abes7 pisze:Niestety do układu chłodzenia był dolewany uszczelniacz - mógł zablokować nagrzewnicę ?
no pewnie mógł, pewnie nie tylko nagrzewnicę ale i chłodnicę :-P
A nagrzewnica u mnie jest chyba podłączona odwrotnie ale nie do końca jestem pewien więc zaraz pójdę to jeszcze sprawdzić.

[ Dodano: 2012-12-19, 17:21 ]
Jednak nagrzewnica jest podłączona jak na Twojej fotce.

Awatar użytkownika
manfred19
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1263
Rejestracja: 26 gru 2009, 15:57

Post autor: manfred19 » 19 gru 2012, 22:06

Mi dwa lata temu nagle padło ogrzewanie, oczywiście jak na zewnątrz było -15 stopni. Pół roku wcześniej przez poprzedniego właściciela była wymieniana nagrzewnica bo się puszczała i ciekła. Klapy sterujące kierunkiem powietrza w obudowie nagrzewnicy wykonane są z blachy z dużymi otworami oklejonej z obydwu stron pianką. U mnie ta pianka nasiąkła borygiem....co przyśpieszyło jej proces degradacji. Po rozebraniu obudowy nagrzewnicy okazało się że pianki już nie ma......wydmuchało jej resztki w kanały powietrzne. Ponowne oklejenie nową pianką przywróciło pełnosprytne działanie nagrzewnicy ;-) Mam nadzieję że Tobie się to nie przytrafiło bo jest trochę roboty przy tym :->

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawiew, klimatyzacja, ogrzewanie.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga