Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 b4] Niezamykające się drzwi i problem z zamkiem

ODPOWIEDZ
Szymon1994
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6
Rejestracja: 17 paź 2012, 21:57
Lokalizacja: Środa Wlkp.

[80 b4] Niezamykające się drzwi i problem z zamkiem

Post autor: Szymon1994 » 21 gru 2012, 20:13

W ciągu ostatnich dwóch tygodni pojawiły się dwa problemy z drzwiami (tylko) kierowcy:
Pierwszy: (niezawsze) gdy chce zamknąć to drzwi się "odbijają"- niezamykają, wtedy muszę zamknąć jeszcze i działa;
Drugi: Przy zamykaniu na klucz czasami "bolec" u kierowcy opuszcza się prawie do końca, a w całym samochodzie normalnie, gdy podnoszę klamkę, momentalnie cały samochód się otwiera. Muszę wtedy kluczyk przekręcić z całej siły i chwile przytrzymać, wtedy słyszę "stuknięcie" i wszystko działa. Z drzwiami pasażera nie ma takiego problemu.

Mieliście już taki problem, jak sobie z nim poradziliście?

Pozdrawiam: Szymon.

Awatar użytkownika
GSF
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 878
Rejestracja: 29 cze 2008, 01:23
Lokalizacja: Bogatynia
Kontakt:

Post autor: GSF » 21 gru 2012, 20:28

Zdjąć boczek i zobaczyć jak chodzi cięgno od bolca do zapadki przy zamku. Ja kiedyś miałem przypadek że wyskoczył ten plastik przy zamku i nie mogłem otworzyć auta od zewnątrz. Zacznij od demontażu boczka..

mariusz8282
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 250
Rejestracja: 21 lis 2009, 11:31
Lokalizacja: Biecz

Post autor: mariusz8282 » 21 gru 2012, 21:42

Co do odbijających drzwi to zapewne Ci opadły. Cóż autko ma swoje lata i na tych naszych Polskich dziurach całą budą trzepie. Drzwi maja regulacje na zawiasie (klucz imbus dosyć duzy rozmiar). Juz dokladnie nie opisze jak sie tam krecilo bo nie pamietam ale napewno na forum przez szukajke znajdziesz. Moze w tym tkwi problem niedomykajacych sie drzwi.

Awatar użytkownika
Wino
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1015
Rejestracja: 10 paź 2010, 21:46
Imię: Wino
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABK
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: Wino » 21 gru 2012, 22:48

Szymon1994 pisze:Pierwszy: (niezawsze) gdy chce zamknąć to drzwi się "odbijają"- niezamykają, wtedy muszę zamknąć jeszcze i działa;
Sprawdź czy klamka wraca w pierwotne położenie mówię o klamce wewnętrznej kiedyś posypał mi się w niej sprężynka klamka nie wracała i objaw był identyczny jak u ciebie

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elementy karoserii”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl