Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B3 1.8 PM] Głosny stuk przy gwaltownym ruszaniu

Adamus78

Post autor: Adamus78 » 18 lut 2011, 21:21

A sprawdzałeś to gumowe ucho które trzyma (wąs stabilizujący)? Mi właśnie to przy ruszaniu strzelało.

Tajfun
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 62
Rejestracja: 10 lut 2008, 14:49
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Tajfun » 26 mar 2011, 22:51

Zlokalizowałem stukanie i ewidentnie dobiega z okolicy przedniego lewego koła. Ostre ruszenie na wprost to stuk i taki sam pojawia się przy ruszeniu w prawo. Czy to przegub zewnętrzny lewy? Poza tym skręcając w prawo w tylnym kole słychać szum czy inaczej mówiąc chrobotanie. Czy to wina łożyska czy może szczęki już się skończyły?

Nmo235
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 10
Rejestracja: 14 gru 2012, 22:35

stuki przy ruszaniu z lewej strony z przodu

Post autor: Nmo235 » 29 gru 2012, 10:13

Witam!Ja tez mialem problem z lokalizacja tych stukow podczas energicznego ruszania tym bardziej,ze cale zawieszenie zmienilem,a halas pozostal.Nawet diagnosta nic nie znalazl,ale metoda prob i bledow doszedlem przyczyny,ktorej nie bralem wczesniej pod uwage,a konkretnie to przednia lewa poduszka silnika.Wymienilem ja pol roku wczesniej,bo byla ewidentnie rozwulkanizowana,dlatego nie bralem jej pod uwage teraz.Moze malo kto wie,ze jest ona gumowo-olejowa.U mnie rozszczelnilo sie polaczenie,plyn wyciekl,a obie polowki poduszki zaczely sie ruszac wzgledem siebie,czego nie dalo sie stwierdzic bez jej demontazu.I tu mala dygresja.Chcac wtedy zaoszczedzic,kupilem tani zamiennik f-my AutoMega.Blad!Nigdy tego szajsu nie kupowac!Teraz dalem SWAG,okaze sie po czasie czy to dobry wybor.Mam nadzieje,ze komus moje perypetie pomoga.Pozdrawiam! :-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga