Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[1.6D] czy warto reanimować?

Prezentacja w/w od 1986 do 1991.
AUDI_POZNAN
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 32
Rejestracja: 10 gru 2012, 10:26
Lokalizacja: Poznań

[1.6D] czy warto reanimować?

Post autor: AUDI_POZNAN » 10 sty 2013, 17:32

Witam moim marzeniem jest zrobić tą aduce do ładu, lub kupić w lepszym stanie. Mianowicie Audi silnikowo jest w bardzo dobrym stanie, tylko wszystko co na zewnatrz jest w nieładzie.

Co bym musiał zrobić.? Wyprawki maska tylne nadkola i do zrobienia progi. dokupienie innej listwy na przednim błotniku w lewej strony, wymiana tylnich lewych świateł. Środek? plastik na zmianie lewarka biegów, i zmiana fotela pasażera, (potrzebny ciemny kolor) pytanie czy mi sie opłaca.? chciałbym. Z jazdy samochodem jestem zadowolony mało pali co mnie bardzo ale to bardzo cieszy. Do kosztów trzeba wliczyć kupno nowego akumulatora.

Drzwi kierowcy maska i tylnia klapa w innym odcieniu czerwieni. Czy jest warto malować?
Chociaż po polerce jest bardzo malo widoczne przejście wiec nawet mógłbym to tak zostawić


Czy tylnia lotka to oryginał?
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Pavell
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 499
Rejestracja: 18 sie 2010, 08:46
Lokalizacja: LJA
Kontakt:

Post autor: Pavell » 10 sty 2013, 17:42

lotka to oryginał tak jak i cała reszta widzę, zapytaj blacharza ile ci powie i będziesz wiedział. Za malowanie to niby biorą ok 250 za element no ale jak mówisz że ruda jest to będzie trochę poprawek. Ja raczej bym reanimował bo nie ma tragedii , a z tym odcieniem co mówisz to raczej jest tak że po prostu lakier wyblakł ze słońca

Awatar użytkownika
GerB3
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3096
Rejestracja: 20 maja 2008, 22:11
Lokalizacja: KRK

Post autor: GerB3 » 10 sty 2013, 17:51

Sprawa jest prosta albo lubisz to auto i chcesz je robić żeby było w super stanie albo sprzedajesz i kupujesz plastikowe nowe gówno typu panda czy astra.

Sam za pieniadze które włożyłem w 25letnie auto mógłbym kupić jakieś coś o wiele nowszego ale ja chce jeździć klasykiem a nie plastikiem <ok>

Ten lakier co masz super sie poleruje nawet zwykła pasta tempo, dodatkowo nie jest to jakiś rzadki kolor wiec kupujesz gotowe elementy juz w tym kolorze jak np. maska. Listwa na błotnik góra 10zł na złomie plastik do środka 10-20 fotel pasażera jak w zykłej tapicerce to za 50zł to w idealnym stanie powinien być bo za 200-300 to kupujesz welurowe kubełki, lampa ori użwyka z 30zł nowa podróbka 40-50.

Awatar użytkownika
Wino
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1015
Rejestracja: 10 paź 2010, 21:46
Imię: Wino
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABK
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: Wino » 10 sty 2013, 17:55

Ja bym reanimował lotka wygląda na oryginalną ale ona nie miała światła stopu.

Awatar użytkownika
Pavell
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 499
Rejestracja: 18 sie 2010, 08:46
Lokalizacja: LJA
Kontakt:

Post autor: Pavell » 10 sty 2013, 17:57

ten stop to pewnie ktoś tak wyrzeźbił, widziałem już takie :-P

Tigeros
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2842
Rejestracja: 22 lip 2009, 03:00
Imię: Karol
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Radom

Post autor: Tigeros » 10 sty 2013, 18:32

GerB3 pisze:Sprawa jest prosta albo lubisz to auto i chcesz je robić żeby było w super stanie albo sprzedajesz
dokładnie tyle w temacie, do każdego auta trzeba dokładać, to są skarbonki, tyle że zwrotów nigdy nie ma :mrgreen:

Awatar użytkownika
Marcin_89
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 975
Rejestracja: 02 lip 2008, 20:39
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Marcin_89 » 10 sty 2013, 20:18

Maluj ją hamerajtem, nie ma tragedii, nie kupuj innych drzwi, szkoda kasy.

thebarylka
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 438
Rejestracja: 18 lis 2009, 13:30
Lokalizacja: Nad Wodą ...

Post autor: thebarylka » 10 sty 2013, 20:19

jak narazie ogarnij blacharke i nic wiecej jak silnik ok

Awatar użytkownika
duo
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4071
Rejestracja: 08 maja 2007, 19:29
Lokalizacja: LUBLIN
Kontakt:

Post autor: duo » 10 sty 2013, 20:25

Tighe pisze:
GerB3 pisze:Sprawa jest prosta albo lubisz to auto i chcesz je robić żeby było w super stanie albo sprzedajesz
dokładnie tyle w temacie, do każdego auta trzeba dokładać, to są skarbonki, tyle że zwrotów nigdy nie ma :mrgreen:
to jest podejscie fana marki, osoby, która lubi i kocha swój samochód ..
Marcin_89 pisze:Maluj ją hamerajtem, nie ma tragedii, nie kupuj innych drzwi, szkoda kasy.
ale tak jak w każdem marce tak i w audi trafiają się wieśniaki mający wszystko w du..pie maluje hamerajtem bo szkoda kasy na farbę, nie odkurzaj w środku bo i tak znów sie naburdzi spowrotem i jeździj na gnojówce bo 30tka na tym też chodzi :mrgreen:

a tak poważnie to co to jest za pytanie czy coś sie opłaca i czy warto ? albo chcesz jezdzić ładnym autem albo nie i tyle.

Awatar użytkownika
taktownie
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 458
Rejestracja: 30 lip 2010, 12:00
Lokalizacja: Nidzica
Kontakt:

Post autor: taktownie » 10 sty 2013, 22:02

ja tam pomalowałem i nie żałuje tylko u mnie auto jest prawie od nowości w rodzinie i szkoda było go oddać na złom. Jeżeli miałbym reanimować jakieś inne b3 to raczej musiałoby mieć to coś, np fajny silnik, słuszny napęd albo super blacharke. Tutaj masz starego dizla w ośce, który będzie latał i latał, czy jest sens malować to chłopaki już napisali, na pewno za te malowanie kupiłbyś b3-kę w niezłym stanie. Powodzenia <ok>

Awatar użytkownika
keczy
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2143
Rejestracja: 11 sty 2007, 22:34
Lokalizacja: Łowicza centrum

Post autor: keczy » 10 sty 2013, 22:05

duo pisze: Marcin_89 napisał/a:
Maluj ją hamerajtem, nie ma tragedii, nie kupuj innych drzwi, szkoda kasy.

ale tak jak w każdem marce tak i w audi trafiają się wieśniaki mający wszystko w du..pie maluje hamerajtem bo szkoda kasy na farbę, nie odkurzaj w środku bo i tak znów sie naburdzi spowrotem i jeździj na gnojówce bo 30tka na tym też chodzi
<haha> <haha> <haha> , zawitasz w koncu na zlot w ktorym ja uczestnicze? :mrgreen:

Awatar użytkownika
Wino
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1015
Rejestracja: 10 paź 2010, 21:46
Imię: Wino
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABK
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: Wino » 10 sty 2013, 22:53

Z tego co widzę to on ma niewiele do malowania. Temu autu przydała by się na wstępie porządna polerka ale nie tempem tylko fareklom G3 oczywiście mechanicznie.
Jak ktoś by ci ją zrobił i postawił to auto na parkingu to byś go nie poznał. Więc od tego radzę zacząć i znajdź tani szrot w okolicy to brakujące plastyki wyrwiesz za cenę dobrej flaszki.
Pokaż zdjęcia tych progów dokładne może nie trzeba ich wymieniać tylko porządnie wyczyścić i pomalować podkładem a potem barankiem.

Awatar użytkownika
1.8s
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 349
Rejestracja: 08 sty 2011, 10:19
Lokalizacja: Kamienna Góra dolśl

Post autor: 1.8s » 13 sty 2013, 23:14

Tighe pisze:
GerB3 pisze:Sprawa jest prosta albo lubisz to auto i chcesz je robić żeby było w super stanie albo sprzedajesz
dokładnie tyle w temacie, do każdego auta trzeba dokładać, to są skarbonki, tyle że zwrotów nigdy nie ma :mrgreen:

Nie do końca :)

Jeśli dbasz o Auto, odwdzięczy Ci się ono przyjemnością z jazdy. Dla mnie, jest to najwyższa zapłata, za włożony czas i pieniądze w samochód.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Audi 80/90 - B3.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga