Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[inne] malowanie lamp bezbarwnym

Dregan
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1628
Rejestracja: 20 maja 2007, 00:48
Imię: Tomasz
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 JS
Lokalizacja: Pniewy
Kontakt:

Post autor: Dregan » 11 sty 2013, 14:52

i efekt bardzo dobry <ok>

Awatar użytkownika
hudy
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4865
Rejestracja: 28 lis 2006, 00:13
Imię: Robert
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Alwernia
Kontakt:

Post autor: hudy » 11 sty 2013, 17:12

Mam Farecla w domu ale tą pastą o której napisałem wcześniej też ładnie wypolerowałem,nia ma rys ale lampa jest tak jakby matowa,nie błyszczy się także nie wiem czy jakakolwiek pasta tu coś wskóra

Awatar użytkownika
IC69
Przyjaciele
Przyjaciele
Posty: 4800
Rejestracja: 05 sty 2007, 22:48
Imię: Irek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: IC69 » 11 sty 2013, 17:27

hudy pisze:wypolerowałem,nia ma rys ale lampa jest tak jakby matowa,nie błyszczy się
Łukasz, skoro po Twoim zabiegu lampa jest dalej matowa, tzn. że nie jest wypolerowana. Spróbuj polerki mechanicznej.

Awatar użytkownika
keczy
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2143
Rejestracja: 11 sty 2007, 22:34
Lokalizacja: Łowicza centrum

Post autor: keczy » 11 sty 2013, 20:33

sylwester28ET pisze:
keczy pisze:
sylwester28ET pisze:Jeżeli myjesz auto jeszcze myjka ciśnieniową to pod ciśnieniem bardzo szybko pozbędziesz się tego lakieru,
a jak myjesz swoje auto to odpada Ci bezbarwny? :->
Lakier położony na plastik będzie poddany warunkom naturalnym mam na myśli tu ujemne temperatury i słońce co będzie skutkować jego pękaniem. Używając myjki ciśnieniowej do mycia auta to pod ciśnienie ten lakier zostanie zdarty, pod wpływem dostania się wody podciśnieniem między te pęknięcia :roll:
okej inaczej, jak myjesz zderzaki z plastiku w swoim aucie to peka i odlazi Ci bezbarwny? :mrgreen:

Awatar użytkownika
sylwester28ET
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 430
Rejestracja: 11 gru 2009, 00:32
Lokalizacja: Busko Zdrój

Post autor: sylwester28ET » 11 sty 2013, 21:07

keczy pisze:
sylwester28ET pisze:
keczy pisze: a jak myjesz swoje auto to odpada Ci bezbarwny? :->
Lakier położony na plastik będzie poddany warunkom naturalnym mam na myśli tu ujemne temperatury i słońce co będzie skutkować jego pękaniem. Używając myjki ciśnieniowej do mycia auta to pod ciśnienie ten lakier zostanie zdarty, pod wpływem dostania się wody podciśnieniem między te pęknięcia :roll:
okej inaczej, jak myjesz zderzaki z plastiku w swoim aucie to peka i odlazi Ci bezbarwny? :mrgreen:
I tu jest cała filozofia, tylko że na zderzaku lakier bezbarwny jest położony na farbę "kolor" a przed położeniem farby jest podkład do plastiku aby to wszystko trzymało się w całości i nie odchodziło od elementów plastikowych. Są przypadki że po nałożeniu Lakieru na plastik ten lakier po prostu się złuszczy nawet po wcześniejszym dokładnym odtłuszczeniu. A to wszystko tylko temu że skład chemiczny takiego lakieru jest nieprzystosowany do kontaktu z elementami plastykowymi.

Dregan
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1628
Rejestracja: 20 maja 2007, 00:48
Imię: Tomasz
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 JS
Lokalizacja: Pniewy
Kontakt:

Post autor: Dregan » 12 sty 2013, 12:59

lakierowanie lamp odpada chyba że na jakieś parę tyg, polerka dokładna i będzie igła

Awatar użytkownika
keczy
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2143
Rejestracja: 11 sty 2007, 22:34
Lokalizacja: Łowicza centrum

Post autor: keczy » 12 sty 2013, 17:28

sylwester28ET, dlatego dajesz wczesniej podklad do plastiku ktory przeciez jest przezroczysty, zreszta strone temu to napisalem, a Ty dalej swoje... :roll:

Awatar użytkownika
sylwester28ET
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 430
Rejestracja: 11 gru 2009, 00:32
Lokalizacja: Busko Zdrój

Post autor: sylwester28ET » 13 sty 2013, 12:41

keczy, Wyjaśnijmy sobie coś, bo coś mi się zdaje że nie wiesz czego dotyczy ta nasza wymiana własnych sugestii.
A mianowicie cofnijmy się wstecz odnośnie tego tematu:
hudy pisze:A jak nie dam PZP to odejdzie mi ten bezbarwny i jak szybko to się może stać??
keczy pisze:
sylwester28ET pisze:Jeżeli myjesz auto jeszcze myjka ciśnieniową to pod ciśnieniem bardzo szybko pozbędziesz się tego lakieru,
a jak myjesz swoje auto to odpada Ci bezbarwny? :->
Jak sam możesz zauważyć teraz to dyskusja odnosiła się lakieru bezbarwnego który zostanie położony bez użycia podkładu, i jak długo to może wytrzymać a nie do zrzerzaka i jego myciu pod ciśnieniem, czy stosowaniu lakieru na podkład:shock:

Przeczytaj uważnie cały wątek.

Awatar użytkownika
keczy
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2143
Rejestracja: 11 sty 2007, 22:34
Lokalizacja: Łowicza centrum

Post autor: keczy » 14 sty 2013, 15:10

to jest loteria, mozliwe, ze w ogole nie odjedzie w zaleznosci od jakosci bezbarwnego(producent/cena) - moje slowa wiec tez czytaj ze zrozumieniem. mialem juz okazje bawic sie lakierami bezbarwnymi ktore trzymaja sie powierzchni nawet bez matowania. marnym ale jednak przykladem moze byc nawet taki shit motipa do lamp ktory kladziesz bezposrednio na niezmatowiony plastik i trzyma sie latami bo zawiera dodatki ktore lacza sie chemicznie z powierzchnia. pzdr

Awatar użytkownika
sylwester28ET
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 430
Rejestracja: 11 gru 2009, 00:32
Lokalizacja: Busko Zdrój

Post autor: sylwester28ET » 14 sty 2013, 21:44

sylwester28ET pisze: A to wszystko tylko temu że skład chemiczny takiego lakieru jest nieprzystosowany do kontaktu z elementami plastykowymi.

Tak też to napisałem.

Uważam prowadzenie dalszej takiej dyskusji za zbędną formę nieporozumień, bo każdy robi jak uważa za stosowne i jaki efekt chce tym osiągnąć. Nie wypowiadam się na tym forum w celu szukania konfliktów czy też nabijania sobie postów. Powodzenia życzę <piwo>

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elementy karoserii”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl