Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[b4 all] Niefabryczny alarm, nie zawsze otwiera z pilota.

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ignac112
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 740
Rejestracja: 30 cze 2012, 18:40
Lokalizacja: Mrągowo, Warm-Maz.
Kontakt:

[b4 all] Niefabryczny alarm, nie zawsze otwiera z pilota.

Post autor: ignac112 » 04 lut 2013, 21:14

Dobra, dzisiaj zamarzł mi zamek w aucie i się lekko zdenerwowałem, ponieważ od jakiegoś czasu centalny reaguje kiedy chce na otwieranie z pilota więc dupa sina, z kluczyka nie otworzę ani z pilota... Długo długo było ok, od jakiegoś miesiąca centralny raz otworzy się z pilota a raz nie, zamyka się zawsze, z kluczyka otwiera się i zamyka zawsze. Gdy wcisnę guzik na pilocie to pompka zabuczy przez 1-2sek ale nie otworzy samochodu. Nie ma reguły na te zjawisko, czasem rano otworzę z pilota, po południu już nie, czasem dobrze chodzi kilka dni, a czasem nie. Dodatkowo, w momencie gdy wcisnę guzik otwarcia na pilocie to nie mogę jednocześnie przekręcić kluczyka, tak jakby pompka zasysała te siłowniczki.
Oczywiście alarm za każdym razem uzbraja i rozbraja się.

Pompkę przelutowałem raz, ale może źle, w każdym bądź razie przed przelutowaniem i po przelutowaniu nic się nie zmieniło.

Awatar użytkownika
paw1131
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 405
Rejestracja: 09 maja 2011, 12:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: paw1131 » 04 lut 2013, 22:09

Jeśli zamyka zawsze, a jest problem z otwieraniem to od razu wykluczamy słabe baterie w pilocie. Pisałeś, że z kluczyka działa zawsze otwieranie i zamykanie.

Główny problem tkwi w złym(słabo łączy na alarmie dołożonym do sterownika zamka pneumatycznego). Posprawdzaj czy alarm i jego połączenia nie zaśniedziały i są dobrze połączone.

Czy alarm posiadał przekaźniki zintegrowane, czy dokładałem osobno przekaźniki do otwieranie i zamykania(możliwe, że styki w tym przekaźniku się poprzepalały)?

Albo podmień przekaźnik odpowiadający za otwieranie(chyba, że kupiłeś moduł złożony z przekaźników znajdujących się w jednej puszcze), albo wymień cały alarm.

Jeśli posiadasz chiński alarm to w nich zazwyczaj przekaźniki o których mówię są zintegrowane. Jeśli będziesz w stanie owy przekaźnik zamienić to byłoby super. Ale jak znam życie przekaźników takich zintegrowanych, małych nigdzie się nie dostanie.

Jak masz jeszcze jakieś pytania to pisz.

Awatar użytkownika
ignac112
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 740
Rejestracja: 30 cze 2012, 18:40
Lokalizacja: Mrągowo, Warm-Maz.
Kontakt:

Post autor: ignac112 » 05 lut 2013, 18:15

Centralka ma wbudowane sterowanie centralnego pneumatyka, więc tylko jest wpięta w wiązkę centralnego.
W moim byłym abt jest ta sama centralka, wpięta tak samo w instalację i założona w tym samym czasie, a tam nie ma problemów.

Awatar użytkownika
paw1131
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 405
Rejestracja: 09 maja 2011, 12:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: paw1131 » 06 lut 2013, 02:12

Szukaj problemu w alarmie. Ja kiedyś też tak miałem, że świrował. Jednego dnia zamykał, a drugiego już nie. Skończyło się tak, że przestał wcale działać.

Czy zjawisko występuje na obydwu pilotach?

Awatar użytkownika
ignac112
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 740
Rejestracja: 30 cze 2012, 18:40
Lokalizacja: Mrągowo, Warm-Maz.
Kontakt:

Post autor: ignac112 » 06 lut 2013, 20:42

Jeden pilot się wyprał :D Spróbuje jeszcze raz poprawić wiązkę alarmu, posprawdzam luty i połączenia. Dodam, że czasem pilot miał strasznie mały zasięg, czasem dopiero łapał, gdy dotknąłem karoserii lub szyby w aucie, normalnie łapie i zamyka z 20-50metrów.

Awatar użytkownika
paw1131
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 405
Rejestracja: 09 maja 2011, 12:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: paw1131 » 06 lut 2013, 23:42

ignac112 pisze:Dodam, że czasem pilot miał strasznie mały zasięg
Może mały zasięg jest spowodowany złym ustawieniem anteny alarm. Trzeba zadbać o to, aby nie była ona skręcona, tylko w miarę możliwości wyprostowana.

Zasięg też zależy od naturalnych przeszkód, ale pewnie pisząc post to uwzględniłeś.

Jak znajdziesz przyczynę to napisz:)

Awatar użytkownika
ignac112
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 740
Rejestracja: 30 cze 2012, 18:40
Lokalizacja: Mrągowo, Warm-Maz.
Kontakt:

Post autor: ignac112 » 08 lut 2013, 00:39

Oczywiście, że napiszę. W weekend w wieczorkiem w końcu porobię przy audiku i właśnie m.in. biorę się za alarm.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Centralny zamek, alarm, immobilajzer.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga