Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 B4] reflektory - czyszczenie odbłyśników

Zablokowany
Awatar użytkownika
WALUX
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 84
Rejestracja: 09 sty 2007, 15:25
Lokalizacja: RDE

[80 B4] reflektory - czyszczenie odbłyśników

Post autor: WALUX » 11 wrz 2007, 21:21

Mam takie pytanko, mianowicie jak można wyczyścić lustro reflektora (jak można go rozebrać) i czy to coś da? Wg mnie trochę za słabo świecą i zastanawiam się nad taką opcją, a na pewno nie chcę zakładać jakiś silnych żarówek które by mi stopiły lustra reflektorów. Może już ktoś próbował coś z tym fantem robić? (chętnie posłucham co, jak, gdzie i z jakim skutkiem). Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony 07 sie 2010, 16:22 przez WALUX, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6966
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:03
Imię: Motostacja PL
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Motostacja pl » 11 wrz 2007, 21:32

O ile wiem to sie da. Sam sie do tego zabieram. Przede wszytskim to tzreba wyjąć leflektor. 2 śróby od góry 2 od dołu, nie powinno być problemu. Klosz leflektora mocowany jest za pomocą takich metalowych spinek. Wystarczy je zdjąć i gotowe. Można czyścić. Tak to wygląda mniej więcej w teorii. Co do praktyki to zobaczymy. Może jutro się za to zabiorę.
Części samochodowe online - Motostacja

zietek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 115
Rejestracja: 01 lip 2007, 15:58
Lokalizacja: Radom

Post autor: zietek » 11 wrz 2007, 22:48

dokladnie, zdejmujesz te metalowe spinki i szklo reflektora schodzi, (nie jest klejone) wted masz dobry dostep zeby przeczyscic,najlepiej benzyna ekstakcyjna i bardzo miekka szmatka, chyba ze okaze sie ze masz juz zniszczone odblsaki w reflektorze, wtedy mozna dac do regeneracji lustro i beda swiecily jak nowe

krisch
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 131
Rejestracja: 04 cze 2007, 23:00
Lokalizacja: Scięgny

Post autor: krisch » 12 wrz 2007, 06:07

Dodatkowo zamontuj przekażniki . A lustro to uważaj z benzynami itp. bo może sie zetrzeć . Kiedyś to robiłem mydlinami ale efekt był mizerny.

Awatar użytkownika
WALUX
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 84
Rejestracja: 09 sty 2007, 15:25
Lokalizacja: RDE

Post autor: WALUX » 12 wrz 2007, 09:06

Dzięki panowie za odpowiedź. Bałem się że szło jest klejone ale jak nie to fajnie. Muszę w wolnym czasie się za to zabrać. Jeszcze raz dzięki!

Awatar użytkownika
FranoF1
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2983
Rejestracja: 10 sty 2007, 10:37
Lokalizacja: Schönbach
Kontakt:

Post autor: FranoF1 » 12 wrz 2007, 19:46

nie nie szkoło nie jest klejone... no chyba, że ktoś już wcześniej coś majstrował i nie udało mu sie uszczelnić reflektora ;-)

szkło najlepiej wyczyścić jakimś rozpuszczalnikiem i później płynem do szyb...tak co by nie zostawiło zacieków/śladów ;-)

p.s. jakbyś założył mocniejsze żarówki, to mógłby klosz pęknąć...jak nie teraz to najpóźniej w zimę... ;-)

pozdrawiam i przyjemnego pucowania :-)

chlopasek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 177
Rejestracja: 06 kwie 2007, 21:54

Post autor: chlopasek » 12 wrz 2007, 23:41

ja to robilem tak;
wyjalem swiatla chyaba nie musze opisywac
delikatnie pozdejmowalem te blaszki co trzymaja klosz
zdjalem klosz,odblysnik sie odkreca jakos plasikowe srubki dasz sobie rade
a teraz wazne:uwazaj zeby nie porysowac bardzo latwo to zrobic
ja nalewalem do jakiegos pojemnika czystej woddy dolewalem plynu ludwik i mylem klosz pod woda tarlem delikatnie reką[ale pod woda te czynnosci]i wtedy sie nic nie rysowal bo w inne sposoby to zostawaly rysy
ale oplaca sie myc zawsze cos pomaga chyba ze masz wypalone odblysniki nad zarowkami to nic nie pomoze krotkie swiatla beda juz slabe
a tak wogole to audi ma slabe swiatla w porownaniu do innych
trudno

czeki

Post autor: czeki » 13 wrz 2007, 14:42

Uważaj bardzo przy tym czyszczeniu żebyś sobie odblaśnika nie zniszczył. Ja przy zmianie na światła zespolone chciałem je trochę przeczyścić i w jednym miejscu starłem warstwę chromu - czy co to jest. Nie robiłem tego wcale mocno tylko delikatną szmatką... :-/

Do wody bałbym sie ich wkładać.

Na elektrodzie piszą o czyszczeniu i regeneracji: KLIK

Michałek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 200
Rejestracja: 16 maja 2007, 09:20
Lokalizacja: Szczyrk

Post autor: Michałek » 13 wrz 2007, 16:31

chlopasek pisze:audi ma slabe swiatla w porownaniu do innych
ja sie z tym nie zgodze.u mnie swiecą bardzo dobrze.moze masz juz stare żarówki,albo szkła wypalone.
A co do czyszczenia to nieurzywaj srodków typu "cif"bo one scierają i rysy robią.

josef
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 90
Rejestracja: 26 lip 2007, 11:51
Lokalizacja: Lebork

Post autor: josef » 15 wrz 2007, 22:48

czeki pisze:Uważaj bardzo przy tym czyszczeniu żebyś sobie odblaśnika nie zniszczył. Ja przy zmianie na światła zespolone chciałem je trochę przeczyścić i w jednym miejscu starłem warstwę chromu - czy co to jest. Nie robiłem tego wcale mocno tylko delikatną szmatką... :-/

Do wody bałbym sie ich wkładać.

Na elektrodzie piszą o czyszczeniu i regeneracji: KLIK
No wlasnie trzeba troche uwazac,mi rowniez udalo sie zetrzec ta warstwe ,no ale pokrecilem sie troche po szrotach i wydlubalem jeszcze dobry reflektor ;-)

Awatar użytkownika
hydrofox
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 14
Rejestracja: 22 maja 2007, 16:06
Lokalizacja: Gorlice/Krakow

Post autor: hydrofox » 18 wrz 2007, 14:12

Koledzy tez mam problem ze slabymi swiatlami szczegolnie krotkie sa fatalne zauwazylem,ze odblysnik jest juz zniszczony nad zarowka, stad moje pytanie czy mozna to jakos zregenerowac w okolicy Krakowa lub Nowego Sacza. Bardzo prosze o namiar jak co. Pozdrawiam :-)

Awatar użytkownika
WALUX
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 84
Rejestracja: 09 sty 2007, 15:25
Lokalizacja: RDE

Post autor: WALUX » 14 paź 2007, 21:30

Z braku czasu nie miałem przyjemności rozbierać reflektorków, ale wymieniłem żaróweczki na philips +50% i powiem że trochę to pomogło. Może nie kolosalnie ale zawsze coś. Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
ziemor
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1456
Rejestracja: 12 paź 2007, 00:19
Lokalizacja: Bielsko

Post autor: ziemor » 06 lis 2007, 15:48

Ja rozbierałem całe lampy i robiłem czyszczene
Powiem że owiele lepiej widać po czyszczeniu granicę światło-cień co za tym idzie to mniej oślepiasz nadjeżdżających z przeciwka
Świecą lepiej - znaczna poprawa
Tylko uwaga ja lustro czysciłem mokrą szmatą , potem jak przeleciałem woskiem do karoserji to zaczą złazić chrom podczas polerowania , trzeba naprawdę uważać bo warstwa chromu jest cienka
Myślę że mydliny z ciepłą wodą są najlepsze i nie trzeć mocno bo zetrzesz chrom

[ Dodano: 2007-11-06, 16:00 ]
hydrofox pisze:odblysnik jest juz zniszczony nad zarowka, stad moje pytanie czy mozna to jakos zregenerowac
Linki do regeneracji świateł
https://ssl.allegro.pl/item260536446_re ... owych.html
https://ssl.allegro.pl/item263299164_re ... wych_.html

Zablokowany

Wróć do „Oświetlenie wewnętrzne i zewnętrzne”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga