Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ACQ B4 2,8 AAH] Brak komunikacji z ABSem

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
bloku
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1935
Rejestracja: 21 lip 2007, 22:39
Imię: Michal
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Reda
Kontakt:

[ACQ B4 2,8 AAH] Brak komunikacji z ABSem

Post autor: bloku » 10 lut 2013, 17:43

Poszperałem troszchę ale nie znalazłem jakiejkolwiek wskazówki co może być przyczyną. Jeśli źle szukałem to sorki za gapiostwo.

Pacjent to Audi Coupe Quattro 2,8 AAH w manualu. Problemem jest źle działający ABS a w zasadzie jego brak po przejechaniu kilkudziesięciu metrów. Auto wyposażone jest w komplet 4 tarcz + ABS + wyłącznik ABSu w środku.

Ruszam...ABS działa, kontrolki brak. Nacisnę lekko hebelek ABS zaczyna działać z nadmierną siłą a po chwili się wyłącza i zapala się kontrolka. Jeśli nie nacisnę hebla to i tak się wyłączy. Wciskając przycisk aby załączyćponownie...mignie kontrolka i dalej świeci - ABSu brak.

Próba podpięcia pod VAGa czy Tester zakończyła się fiaskiem. Czujniki są mocno "zaspawane" w gniazdach i zanim je wybiję chciałbym spróbować połączyć się ze sterownikiem ABSu aby wykluczyć (może) działające poprawnie czujniki.

Gdzie szukać ewentualnej usterki niemożności połączenia się z poziomu VAGa jak i innych sprzętów do diagnostyki. Dodam, że z ECU połączenie jest poprawne.

Awatar użytkownika
Rychu82
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 969
Rejestracja: 25 sty 2011, 09:18
Lokalizacja: J.G.

Post autor: Rychu82 » 10 lut 2013, 19:21

to chyba nie bardzo poszperałeś bo jakiś miesiąc temu pytałem się jak sprawdzić poszczególne czujniki abs...i odpowidź otrzymałem.
jak masz auto wyprodukowane przed 1992 to nie połączysz się z ABS

Awatar użytkownika
bloku
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1935
Rejestracja: 21 lip 2007, 22:39
Imię: Michal
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Reda
Kontakt:

Post autor: bloku » 10 lut 2013, 19:32

Auto jest z listopada 1991 (modlowo N czyli 1992). Skoro nie można połączyć się ze strownikiem to jak sprawdzić czy czujniki działają? Jakoś w 7A w 90tce mogłem sprawdzić a tu już nie? :-/

ODPOWIEDZ

Wróć do „Hamulce tarczowe, bębnowe.”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl