Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[8c ALL] Przewody Hamulcowe

Awatar użytkownika
dzikx
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1047
Rejestracja: 24 lis 2011, 21:49
Imię: Jurek
Model: Audi 90 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.6 ADA+lpg
Lokalizacja: pomorze

Post autor: dzikx » 15 lut 2013, 16:20

to moje pytanie dlaczego chcesz zmieniać przewody ?? nie masz miedzianych ?? moja b3 miała fabrycznie miedziane b4 też ma więc myślę że wszystkie b3 i 4 miały miedziane przewody. A jeżeli nie to do korektora idą dwa przewody ( w sklepie za przewód 3m trzeba dać 50zł ) ori przewody na tył łączą się na łuku grodzi i od tego łączenia starczy (chyba) z 2,5m . A jeżeli są miedziane przewody i nie są uszkodzone to należy wymienić przewody gumowe .

YoGii
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 165
Rejestracja: 25 kwie 2011, 12:09
Lokalizacja: KrK

Post autor: YoGii » 15 lut 2013, 16:56

tak mam miedziane ale raczej juz w nie najlepszej kondycji:/ generalnie mam zamiar zmienic sztywne i gumowe...a sam sie nie podejme roboty bo zywcem nie mam gdzie i czym...pod blokiem pod chmurka trudno cokolwiek zrobic uczciwie przy aucie...poza tym 200zl to jeszcze nie majatek a tu chodzi przeciez o bezpieczenstwo moje i innych:) ewentualnie jak jest jakis klubowicz z Krakowa badz nie dalekich okolic a chcialby sie pobawic i zarobic to ja nie widze przeciwskazan...niech da tylko namiary na siebie <ok> mnie to bez roznicy komu zaplace ale z dwojga zlego to juz wolalbym jakiemus forumowiczowi dac zarobic niz byle jakiemu mechezowi:)

Awatar użytkownika
sylwester28ET
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 430
Rejestracja: 11 gru 2009, 00:32
Lokalizacja: Busko Zdrój

Post autor: sylwester28ET » 15 lut 2013, 18:36

Jeżeli chcesz zmieniać przewody gumowe to na pewno będą problemy z ich rozłączeniem z tymi miedzianymi. Do tego nadaje się w większości przypadków klucz do przewodów hamulcowych a niekiedy i ten klucz nie daje rady i śruba się obrobi.

Awatar użytkownika
bialas1
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 188
Rejestracja: 01 kwie 2011, 17:03
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bialas1 » 15 lut 2013, 22:11

Dokładnie, zmieniałem z przodu przewody gumowe, stare były tak zapieczone, że byłem zmuszony kupić również miedziane.

Awatar użytkownika
dzikx
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1047
Rejestracja: 24 lis 2011, 21:49
Imię: Jurek
Model: Audi 90 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.6 ADA+lpg
Lokalizacja: pomorze

Post autor: dzikx » 16 lut 2013, 12:58

tak klucz nie daje rady przeważnie dlatego ja używam żabki tzw morsy i nie ma że nie da rady odkręcić. a jak się komuś nie udało to można ten centymetr odciąć i zarobić ( nawet bez maszynki ) a nie kupować i zmieniać przewód

Awatar użytkownika
borysekman
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 76
Rejestracja: 15 sty 2012, 17:58
Lokalizacja: Bogatynia

Post autor: borysekman » 16 lut 2013, 14:11

dzikx, jakim sposobem bez maszynki ?

Awatar użytkownika
dzikx
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1047
Rejestracja: 24 lis 2011, 21:49
Imię: Jurek
Model: Audi 90 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.6 ADA+lpg
Lokalizacja: pomorze

Post autor: dzikx » 16 lut 2013, 21:16

trzeba mieć pręcik ok 3mm ( ja do tego używam starych szczypiec do pierścieni ) koniec pręcika nie może być ostry, na uciętą wyrównaną rurkę zakłada się nakrętkę ( może być z odzysku bądź kupiona ) wtedy wkłada się kawałek pręcika i przeginamy go na boki tak żeby rurka się wywinęła na zewnątrz w razie potrzeby równa się i gotowe potrafię nawet rurki metalowe tak zarobić ( trochę ciężej idzie niż miedziane ) jak będę mieć czas postaram się nagrać filmik. Ale zainteresował mnie ten zestaw Yato tu pokazany ma dość dobrą cenę muszę tylko sprawdzić za ile mój dostawca narzędzi jest wstanie go dostać ( inne maszynki jak się orientowałem to koszt min. 100 do prawie 200 )

[ Dodano: 2013-02-20, 23:22 ]
kiepsko widać ale samemu telefonem ciężko coś nagrać, nakrętka już założona sam efekt wywinięcia idzie szybko. w razie potrzeby można wyrównać pilnikiem. taka operacja wystarcza i jest pewna.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Hamulce tarczowe, bębnowe.”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl