Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[Audi 80 b4 1.9 tdi 1z] Problem z pompą szarpanie itp.

MUNIOR
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6165
Rejestracja: 16 lip 2007, 23:38
Imię: Mariusz
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: MUNIOR » 24 maja 2012, 20:44

trepek pisze:Rozbierane i mierzone mikrometrem?
Nie potrzebuje tego przyrządu (choć posiadam )żeby stwierdzić czy pompa będzie chodzić ,czy nie 8-) A żeby nie było tak pięknie ,że mi się tylko dobre trafiają ,to parę trupów pomp też posiadam :-P

Awatar użytkownika
trepek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 5446
Rejestracja: 23 wrz 2008, 21:16
Imię: Grzegorz
Model: Inny
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.6 ABC+lpg
Lokalizacja: Olkusz

Post autor: trepek » 09 gru 2012, 00:01

U mnie się pojawiło nagle jakieś dziwne szarpanie. I wszystko zaczęło się od zatankowania na Statoilu, szarpanie narasta :-/ Dziś już VAGa nie podepnę ale sprawdzę jutro. A filtr paliwa nowy, nawet nie wiem czy ma przejechane z 300km.

[ Dodano: 2012-12-09, 14:37 ]
Dzisiaj zero szarpania, co jest?

Dawidof
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 222
Rejestracja: 25 gru 2009, 14:39
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: Dawidof » 11 mar 2013, 08:29

Siemka. Podepne się w temacie.
Ja czysciłem swój nastawnik 4 razy i nic nie pomogło, albo pomagało na bardzo krótko. Parę miesięcy temu kupiłem inny "nowy-stary" po regeneracji. Dla rocznej gwarancji dałem go założyć sprzedającemu. Pomogło bardzo, ale dalej szarpało co dziwne tylko w 2 konkretnych zakresach obr. - 1400 i 2100obr/min. Co jeszcze ciekawsze po zmianie kompa z chipowego na ori szarpie tylko przy 1400obr. ;-( Co jeszcze ciekawsze po odpięciu kostki na skrzyni od czujnika prędkości nie szarpie wcale (ręce opadają). Mając gwarancje wracam do gościa, gość podmienia na próbę inny "nowy-stary" i dalej to samo. Zakłada mi z powrotem ten co kupiłem i jestem dalej w czarnej D. Z tego powodu chce podmienić samą pompe bez nastawnika. Mogę wsadzić z Passata/Audi B5 każdą od 90/110KM ?? Może sama pompa powodować szarpanie? Albo np czujnik prędkości w skrzyni, albo nie wiem... może macie jakieś pomysły??

MUNIOR
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6165
Rejestracja: 16 lip 2007, 23:38
Imię: Mariusz
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: MUNIOR » 11 mar 2013, 19:20

Domyślam się że mowa o nastawniku indukcyjnym :?: Jeśli tak ,to na ori kompie i czystym nastawniku nie powinno nic szarpać ,jak szarpie to raczej czujnik w skrzyni ,nie jest tu przyczyną ...dół pompy też mało prawdopodobny ...choć jest taka możliwość i choć rzadko sie zdarza ,to się zdarza ...może się pierścień na tłoczku przycina ...ale ja się jeszcze z tym nie spotkałem .Pompę załóż od 90 konnej wersji ,bo na pompie ze 110 tki będziesz miał prawdopodobnie też szarpanie ...w pewnym zakresie obrotów ...przyczyna tkwi w sofcie ,..przerabiałem to ostatnio ,ale mistrzu Kostrz przerobił softa i problem rozwiązany :mrgreen:

Dawidof
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 222
Rejestracja: 25 gru 2009, 14:39
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: Dawidof » 11 mar 2013, 20:53

Dzięki za odp. Oczywiście nastawnik indukcyjny. No więc w obecnej konfiguracji nic nie może być przyczyną :P (kocham to auto :D ) ... a to ze na kompie chipsowym bardziej szarpie to czemu tak??
W ogóle już w innym temacie pytałem o kompa i soft bo apetyt rośnie w miare jedzenia :P ale że akurat się MUNIOR odezwałeś na mój post to powiedz jak to jest z przekładką na kompa 16b i czy wtedy pompa z afn siądzie. Głównie interesuje mnie co wiąże sie ze zmianą na 16bit? Może jak się bebechy podmieni to szarpanie zniknie. Na razie mam zamiar podłożyć więc pompę od 90KM. Jak się okaże że sprawna to 8b chipsie i wtryskach 216 ile zetor może wykrzesać.. bo może jeszcze szpryce zaatakuje :)

MUNIOR
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6165
Rejestracja: 16 lip 2007, 23:38
Imię: Mariusz
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: MUNIOR » 11 mar 2013, 21:17

Załóż sobie pompę od AFN -a ,wtryski od AFN -a i 16 bitowego kompa z odpowiednim wsadem ...Gwarantuje że nic nie będzie szarpało , bo ja tak mam :mrgreen: .Kompy z odpowiednim wsadem ma Kostrz i ja .Kompa 8 bit przy takim zestawieniu ,musisz sobie niestety odpuścić ,bo za cienki jest ;-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pompy wtryskowe i wtryskiwacze”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga