Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ABC] Nie pracuje na wszystkich cylindrach

Wszystko co tyczy się silników V6
Awatar użytkownika
szaakaal
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 870
Rejestracja: 18 cze 2012, 09:35
Lokalizacja: Bytom/Śląskie

Post autor: szaakaal » 28 mar 2013, 21:02

pitazz pisze:jak mu dodam gazu słychać takie cykanie?...
pierścienie tłokowe??

maniek887
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 195
Rejestracja: 19 lip 2009, 16:46
Lokalizacja: Sochaczew

Post autor: maniek887 » 30 mar 2013, 11:31

Sugerujesz że słychać pierścienie?? Ciekawa hipoteza bo ja ich nigdy nie słyszałem a kilka zajechanych silników reanimowałem.
Ale do rzeczy cyganie to najpewniej gdzieś na wydechy jest nieszczelna uszczelka i może cykać albo chodzi ci o specyficzny dźwięk nie pracującego cylindra. przede wszystkim sprawdź sprężanie na cylindrach jeżeli jest w miarę ok to czy jest iskra tylko musi być błękitna ewentualnie biała jak jest pomarańczowa to coś z cewkami jest skopane. kolejna rzecz to czy paliwo dochodzi do cylindra to widać po wykręceniu świecy na zimnym silniku (odpalić na 1min i zgasić ) . Kolejna sprawa to stan kolektora ssącego wewnątrz , u mnie jak sie połamały plastiki w kolektorze to zablokowały kanały dolotowe do 2 cylindrów i kulał strasznie.
No i podstawa to instalacja LPG która niedomagając potrafi sprawić mnóstwo problemów, w moim przypadku rozkalibrowane listwy wtryskowe doprowadziły do tego że silnik chodził jak traktor i palił 30l/100km i co ciekawe zarówno na gazie jak i na benie . Po zresetowaniu sterownika do puki chodził na benie było wszystko ok ale chwile popracował na LPG i zaczynał przerywać i mulić.
To tyle moich uwag i sugestii może to komuś pomorze.

pitazz
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 98
Rejestracja: 01 sty 2012, 19:53
Lokalizacja: Swarzędz/Wlkp

Post autor: pitazz » 30 mar 2013, 21:40

Dzięki za na kierunkowanie frontu robót :-) Faktycznie może być to też wina gazu bo przy odpalaniu jak kręcę i coś tam z pod spodu strzela to się czasami ten włącznik od gazu sam wyłącza i muszę go ręcznie załączać....a to cykanie to może faktycznie tylko specyficzny dźwięk nie pracującego cylindra-tylko człowiek przewrażliwiony bo zawsze silnik ładnie równo pracował...nic pozostaje po świętach się tym zająć.
Jak się dowiem co to było że nie pracuje jak powinien to napisze.

Pozdrawiam i smacznego jajka życzę.

[ Dodano: 2013-04-06, 21:45 ]
No więc panowie u mnie problemem okazał się pokrzywiony jeden zawór :/ Prawdopodobnie rozrząd się przestawił o parę ząbków i szlag trafił zawór :-/ Tylko zupełnie nie wiem w którym momencie to się przestawiło ..... bynajmniej już się robi :lol: dzięki za wszystkie sugestie.pozdrawiam

I jak możecie doradźcie mi co jeszcze warto wymienić przy okazji tego że głowica poszła do regeneracji?jakie uszczelki uszczeleczki?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki V6”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl