Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[Passat B3] Jak wyregulować prawidłowo szybę szyberdachu

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pawelrybak15
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4321
Rejestracja: 27 sty 2007, 21:15
Lokalizacja: Miasto
Kontakt:

[Passat B3] Jak wyregulować prawidłowo szybę szyberdachu

Post autor: pawelrybak15 » 01 kwie 2013, 22:00

Witam. Wiem że to nie forum o Passatach, ale szyberdach podobny do tego w Audi więc może ktoś mi coś podpowie. Jak prawidłowo wyregulować szyberdach szklany w Passacie B3 Variant ? Mam tu na myśli jak to wyregulować tak aby w samochodzie było cicho, bo mam obecnie problem taki, że powyżej pewnej prędkości (okolice 70km/h) wewnątrz słychać hałas, szum dobiegający właśnie od szyberdachu. Szum ten słychać coraz mocniej wraz z wzrostem prędkości. Zauważyłem że lekkie uchylenie szyberdachu powoduje znaczne wyciszenie tego szumu (trzeba "wyczuć" odpowiednie ustawienie). Od środka samochodu widać szczelinę między uszczelką szyby szyberdachu a resztą karoserii (widoczna jest ona od tyłu, po bokach jest OK, z przodu nie ma możliwości obejrzeć tego). Czy ta szczelina oznacza, że uszczelka jest już do wymiany ? Czy po prostu należy przesunąć szybę szyberdachu do tyłu ? Jak ona powinna być ustawiona ? powinna być równo z płaszczyzną dachu, czy nieco wyżej, lub nieco niżej? A może tył minimalnie wyżej niż przód ?
Proszę o pomoc, bo ten hałas coraz bardziej mnie drażni :evil:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elementy karoserii”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl