Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 b4 1Z 1.9tdi 93'] Zepsuty nastawnik wymiana/czyszczenie

Zablokowany
Quest
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 35
Rejestracja: 10 lut 2010, 18:41

[80 b4 1Z 1.9tdi 93'] Zepsuty nastawnik wymiana/czyszczenie

Post autor: Quest » 01 kwie 2013, 23:21

A więc pierwszy raz od ponad trzech lat z przygodą z audi 80 b4 muszę napisać o poważnym problemie. Mianowicie, od pewnego czasu w aucie mojego taty zaczęły falować obroty na biegu jałowym. Niestety, teraz jest już tragicznie źle, na jałowym biegu obroty falują tak, że silnik prawie gaśnie, a podczas jazdy do 2 tys. silnik szarpie. Dopiero jazda wyższymi obrotami umożliwia w miarę normalne poruszanie się autem. Byliśmy u p.Bogdana w Nadarzynie, który stwierdził że problem tkwi w nastawniku i należy go wymienić. Powiedział żeby szukać używanego, ponieważ nowy kosztuje 1000zł (posiadał go na stanie). I teraz pytanie do was. Czy tego nastawnika nie da się wyczyścić, i konieczna jest jego wymiana ? Zapewne będzie mi ciężko znaleźć sam nastawnik i będę musiał kupić całą pompę wtryskową (z tego co stwierdził p.Bogdan jest to pompa starszego typu, auto z 93'). Jak sądzicie czy jeśli faktycznie konieczna będzie wymiana nastawnika to czy uda znaleźć mi się sam nastawnik czy raczej będę musiał kupić całą pompę ?
Ostatnio zmieniony 02 kwie 2013, 07:41 przez Quest, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
paji
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 134
Rejestracja: 28 maja 2011, 10:39

Post autor: paji » 01 kwie 2013, 23:29

Szukaj na forum
Było już milion czterysta siedem tysięcy razy....

Awatar użytkownika
Krzysiek 84
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 5444
Rejestracja: 03 cze 2010, 23:36
Imię: Krzysiek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Olecko

Post autor: Krzysiek 84 » 01 kwie 2013, 23:33

Za ta cene co Ci podał za nastawnik miałbys juz założony nowszy osprzet na aucie z nastawnikiem indukcyjnym. Jakis czas temu był na allegro nowy nastawnik potencjometryczny za 1600zł.
Jeśli ma jezdzic to auto dlugo i bezawaryjne to przekładka jest najlepszym rozwiązaniem.
Jeśli uprzesz sie by pozostac na potencjometrycznym to szybciej znajdziesz pompe kompletna niz sam nastawnik.

Awatar użytkownika
Pieterb
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 11728
Rejestracja: 02 sty 2009, 17:59
Imię: Piotr
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABK+lpg
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Pieterb » 02 kwie 2013, 07:05

Quest, _uwaga

MUNIOR
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6165
Rejestracja: 16 lip 2007, 23:38
Imię: Mariusz
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: MUNIOR » 02 kwie 2013, 07:30

Krzysiek 84 pisze:Jeśli uprzesz sie by pozostac na potencjometrycznym to szybciej znajdziesz pompe kompletna niz sam nastawnik.
Eeetam ...ja mam sprawny ori potencjometryczny 8-) ...tylko jakby ktoś chciał ,to nie bawię się w żadne wysyłki...tylko i wyłacznie zakładam osobiscie ,żeby nie było potem telefonów że coś nie halo ...zakładam i mozna testować do woli ...a że to potencjometr ,to gwarancji ile pochodzi nie ma ,taka uroda tego badziewia :-P ...ale zwykle jak jest sprawny i nic się nie dzieje ,to tak pozostanie na dłuzszy czas ;-)

Quest
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 35
Rejestracja: 10 lut 2010, 18:41

Post autor: Quest » 02 kwie 2013, 07:48

To auto absolutnie nie będzie miało zwiększanych mocy, ono po prostu ma jeździć tak jak przed awarią. Na dobrą sprawę będzie użytkowane w naszej rodzinie jeszcze rok. Czy rozebranie tego nastawnika i wyczyszczenie go może przynieść pozytywny skutek ? Czy w grę wchodzi tylko wymiana? Muszę dzisiaj jeszcze zobaczyć czy osprzęt silnika to bosch czy pierburg, podłączę VAGa i posprawdzam.


Munior ile ksoztowałaby u Ciebie impreza z naprawą/wymianą tego nastawnika ? Jestem spod warszawy więc miałbym kawałek do Ciebie żeby dojechać. Lub może ewentualnie chciałbyś sprzedać taki nastawnik?

gibaj
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4081
Rejestracja: 18 lis 2009, 10:27
Imię: Krzysztof
Model: Audi A6
Nadwozie: Sedan
Lokalizacja: LBL
Kontakt:

Post autor: gibaj » 02 kwie 2013, 08:34


Zablokowany

Wróć do „Pompy wtryskowe i wtryskiwacze”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga