Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B3/ B4] Tylna szyba z b3 do b4

ODPOWIEDZ
jacekpiwo
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 5
Rejestracja: 21 maja 2012, 14:12
Lokalizacja: Żnin/Bydgoszcz

[B3/ B4] Tylna szyba z b3 do b4

Post autor: jacekpiwo » 30 kwie 2013, 00:00

Witam wszystkich trafiłam i się bardzo ładna audi 80 w dość promocyjnej cenie tylko że sprzedającemu zabrali dowód bo zbiła mu się szyba i jak wracał to go złapali papiery poszły do wydziału komunikacji. No i chciałem załatwić to tak że ze woziłbym szybę od swojej starej b3, ze sprzedającym wkleił tam zrobił przegląd i odebrał papiery. Tylko problem jest taki ze ta b4 jest z 94 i domyślam się że jest to ta niższa wersja szyby...
I teraz panowie czy orientuje się któryś z was czy ta szyba od biedy jakoś tam wejdzie (gdzieś czytałem że ktoś wyciął kawałek uszczelki i wszystko było ok) tak żeby jakoś tam przeszła ten przegląd i potem żebym mógł na spokojnie szukać już tą odpowiednia?
Ostatnio zmieniony 01 maja 2013, 21:33 przez jacekpiwo, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Pieterb
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 11729
Rejestracja: 02 sty 2009, 17:59
Imię: Piotr
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABK+lpg
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Pieterb » 30 kwie 2013, 06:47


Awatar użytkownika
duo
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4071
Rejestracja: 08 maja 2007, 19:29
Lokalizacja: LUBLIN
Kontakt:

Re: Tylna szyba z b3 do b4

Post autor: duo » 30 kwie 2013, 10:59

jacekpiwo pisze:Witam wszystkich trafiłam i się bardzo ładna audi 80 w dość promocyjnej cenie tylko że sprzedającemu zabrali dowód bo zbiła mu się szyba i jak wracał to go złapali papiery poszły do wydziału komunikacji. No i chciałem załatwić to tak że ze woziłbym szybę od swojej starej b3, ze sprzedającym wkleił tam zrobił przegląd i odebrał papiery. Tylko problem jest taki ze ta b4 jest z 94 i domyślam się że jest to ta niższa wersja szyby...
I teraz panowie czy orientuje się któryś z was czy ta szyba od biedy jakoś tam wejdzie (gdzieś czytałem że ktoś wyciął kawałek uszczelki i wszystko było ok) tak żeby jakoś tam przeszła ten przegląd i potem żebym mógł na spokojnie szukać już tą odpowiednia?
nie ma czegos takiego jak szyba wejdzie od biedy .. B3 sedan ma inna szybę mniż B4 i tyle. Załóz taką jak potrzeba i nie kombinuj, w razie czego mam szyby tylne do B3 i B4 w dobrych cenach .. pzdr.

Awatar użytkownika
Rychu82
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 969
Rejestracja: 25 sty 2011, 09:18
Lokalizacja: J.G.

Post autor: Rychu82 » 30 kwie 2013, 11:26

na pewno w b4 1991/92 szyba tylna niejest taka sama jak w b3? bo ja mam B4 z tego rocznika i napis quattro z ogrzewania szyby i dawali taki tylko w moim roczniku i b3....potem już normalne do wszystkich...

Awatar użytkownika
dzikx
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1047
Rejestracja: 24 lis 2011, 21:49
Imię: Jurek
Model: Audi 90 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.6 ADA+lpg
Lokalizacja: pomorze

Post autor: dzikx » 30 kwie 2013, 15:15

a ja powiem tak pasuje przednia szyba ( wklejałem z b3 u siebie ) , maska tyle że z lampami i grilem ( była by dziura )błotniki, drzwi, pulpit, siedzenia przód ( tył nie bo b4 ma dzielone ) ogólnie wnętrze co do tylnej szyby myślę że też ale sprawdzę to tak koło 19 jak moja ADA ( 94r ) wróci z żoną z pracy. Podobnie jest z pasatem b3 i b4 gdzie przerabiałem wątek przedniej szyby i na forum vw mówiono że są inne oznaczenia i nie pasuje a g... prawda bo pasowała. Pozdrawiam

[ Dodano: 2013-04-30, 19:54 ]
więc tak teoretycznie jest taka sama z małym szczegółem ( przyznaję rację że jest inna ) z wysokości jest dłuższa o ok 2 cm ale nie wiem czy to by tak przeszkadzało jak nie przymierzysz nie będziesz wiedzieć no i kasę ewentualnie zaoszczędzisz :mrgreen: Obrazek
wymiary zaznaczone na czarno się zgadzają, ten na czerwono się różni stąd warto spróbować jak masz szybę to przecież nie boli ani nie kosztuje, problem może jak już być przy otwieraniu klapy tak myślę. Sprawdź i daj znać. Co do zabranego dowodu to musi go odebrać właściciel, pozdrawiam

jacekpiwo
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 5
Rejestracja: 21 maja 2012, 14:12
Lokalizacja: Żnin/Bydgoszcz

Post autor: jacekpiwo » 01 maja 2013, 21:30

Wielkie dzięki dzikx za tak konkretną odpowiedz a co do dowodu to koleżanka ojca która pracuje w starostwie mówiła mi że odebrać ma prawo właściciel czyli jeśli się ma umowę kupna sprzedaży i tą karteczkę z policji to powinni wydać...

Jak pojadę po nią to powiem wam jak wyszło z ta szyba

Awatar użytkownika
dzikx
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1047
Rejestracja: 24 lis 2011, 21:49
Imię: Jurek
Model: Audi 90 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.6 ADA+lpg
Lokalizacja: pomorze

Post autor: dzikx » 01 maja 2013, 22:13

czekam z niecierpliwością na relacje jak z tą szybą, pozdrawiam

jacekpiwo
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 5
Rejestracja: 21 maja 2012, 14:12
Lokalizacja: Żnin/Bydgoszcz

Post autor: jacekpiwo » 12 maja 2013, 07:52

Witam jako ze obiecałem to zdaje relacje z zakładania szyby.
Ogólnie to szyba jest rzeczywiście te dwa centymetry dłuższa ale żeby to skorygować wystarczył w miarę rozgarnięty lakiernik i nieoryginalna węższa uszczelka.
Efekt? Szybka trzyma się i wygląda prawie idealnie Jak pojechał bym na zlot to zauważa ale mechanik który to zakładał powiedział ze często te nieoryginalne szyby które dostał bym na allegro są bardziej niewymiarowe niż ta a tą mam za free...

Ps. Przepraszam że nie odp tak długo ale niestety zmarła mi babcia i do wczoraj czyli do pogrzebu nie miałem nawet chwili...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elementy karoserii”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl