Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 ABT] Szyberdach ustawienie kąta pochylenia pokrywy

Zablokowany
jarek1783
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 184
Rejestracja: 21 lip 2012, 23:02
Lokalizacja: Koluszki

[B4 ABT] Szyberdach ustawienie kąta pochylenia pokrywy

Post autor: jarek1783 » 23 maja 2013, 10:12

Witam. czytałem troche na ten temat ale i tak nie wiem co i jak. jedna strone opadła krzywo sie zamyka no ok wyczytałem ze to moga byc prowadnice ale jak sie tam dostac. szyber jest zbydowany z tej małej czesci i duzej co widac ze srodka auta jak to zdemontowac odpinam te sprezynki i co dalej??? jak zdjac podsufitufke tej wiekszej czesci( jak dla mnie ona jest przyklejona i sie nie da):( jak zdjac cała klape szybra?
Ostatnio zmieniony 31 maja 2013, 10:19 przez jarek1783, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
dzikx
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1047
Rejestracja: 24 lis 2011, 21:49
Imię: Jurek
Model: Audi 90 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.6 ADA+lpg
Lokalizacja: pomorze

Post autor: dzikx » 23 maja 2013, 18:19

nie przez podsufitke

jarek1783
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 184
Rejestracja: 21 lip 2012, 23:02
Lokalizacja: Koluszki

Post autor: jarek1783 » 23 maja 2013, 19:23

tzn??

Awatar użytkownika
tomek1982
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1527
Rejestracja: 09 maja 2008, 11:45
Lokalizacja: Marki

Re: [B4 ABT] Szyberdach problem.

Post autor: tomek1982 » 23 maja 2013, 21:12

jarek1783 pisze:Witam. czytałem troche na ten temat ale i tak nie wiem co i jak. jedna strone opadła krzywo sie zamyka no ok wyczytałem ze to moga byc prowadnice ale jak sie tam dostac. szyber jest zbydowany z tej małej czesci i duzej co widac ze srodka auta jak to zdemontowac odpinam te sprezynki i co dalej??? jak zdjac podsufitufke tej wiekszej czesci( jak dla mnie ona jest przyklejona i sie nie da):( jak zdjac cała klape szybra?
poszukaj było o tym

Awatar użytkownika
szaakaal
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 870
Rejestracja: 18 cze 2012, 09:35
Lokalizacja: Bytom/Śląskie

Post autor: szaakaal » 23 maja 2013, 21:21

Uchyl szyber, patrząc z tyłu zobaczysz dwie sprężyny zaczepione o klapkę w tapicerce okna dachowego.
Weź dwa 15 centymetrowe kawałki drutu (najlepiej miedzianego o grubości 2mm, żeby był sztywny i plastyczny zarazem) i zrób haczyki na końcach.
Haczyk zaczep za koniec spreżyny i odczep ją z tapicerki, a drugi koniec drutu zagnij o krawedź szyberdachu(możesz coś pod niego podłożyć żeby nie uszkodzić uszczelki) to samo zrób z drugą.Po odczepieniu tych sprężyn klapka opadnie na dół.
Wejdź do środka, chwyć palcami za tylną krawędź tapicerki(zaraz za klapką, tylko staraj się za mocno jej nie podnosić do góry bo będzie blokować o dach) i przesuń ją do tyłu samochodu, tylko nie za głeboko , żeby nie było problemu z jej późniejszym wyjęciem.Gdyby nie chciala puścić, to odczepiaj ją najpierw jedną stroną a potem drugą.
Teraz masz dostęp do tego co potrzebujesz, możesz regulować, dokrecać, smarować i co tylko chcesz.
Montaż tapicerki w odwrotnej kolejności co demontaż.
___________

Zablokowany

Wróć do „Elementy karoserii”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl