Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 B3 1.8S JN Pb+LPG] Pukanie przy hamowaniu silnikiem

Wszystko inne co nie pasuje do w/w kategori a jest związane z silnikami benzynowymi i LPG
ODPOWIEDZ
szymo324
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 70
Rejestracja: 27 wrz 2010, 19:24

[80 B3 1.8S JN Pb+LPG] Pukanie przy hamowaniu silnikiem

Post autor: szymo324 » 04 cze 2013, 18:27

Witam.
Ostatnio pojawił się u mnie problem, który postaram się opisać najlepiej jak potrafię.
Kiedy jadę z wciśniętym pedałem gazu to wszystko jest ok, kiedy puszczę gaz to zaczyna się... strzelanie(?). Nie potrafię do końca określić dźwięku jaki auto wydaje. Ja bym powiedział, że jest to strzelanie w pierwszym tłumiku, brat znów stwierdził, że taki odgłos może wydawać jakaś walnięta guma pod silnikiem, więc będę to nazywał 'strzelaniem'.

Tak jak już pisałem, kiedy jadę z wciśniętym pedałem gazu to wszystko jest ok - cisza. Kiedy puszczam gaz i jest wbity bieg to zaczyna pukać - częściej i głośniej im obroty są niższe. Tak przed 1000 to nieźle wali. Gdy cofam to też strzela.

Pytanie czy to wina świec, przewodów lub ogólnie mówiąc elektryki czy może to być jakaś guma pod silnikiem? Co myślicie?

Awatar użytkownika
Multifonika
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7334
Rejestracja: 25 sty 2007, 08:37
Imię: Motostacja
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Multifonika » 04 cze 2013, 19:25

Skoro nie możesz określić czy to silnik silnik/skrzynia obija się o nadwozie czy strzela w wydechu to lepiej pokaż to komuś kto się zna.

Podczas tego pukania wyłącz zapłon tylko nie wyjmij kluczyka i upewnij się, że kierownica nie blokuje się u ciebie po wyłączenie zapłonu (nie powinno się blokować po wyłączeniu zapłonu ale jak jakiś fachowiec czepił się stacyjki to może i tak być). I będziesz wiedział czy to pukanie to strzelanie czy coś się tłucze.
Części samochodowe online - Motostacja

szymo324
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 70
Rejestracja: 27 wrz 2010, 19:24

Post autor: szymo324 » 04 cze 2013, 23:20

Pewnie podjadę do mechanika, tyle, że na razie nie mam czasu a lubię wiedzieć co mi w autku nie gra.
Może faktycznie warto przeprowadzić taki test jak opisałeś, jednoznacznie mi wskaże co tu nie gra.

Dodam jeszcze, że jeżeli jadę z puszczonym pedałem gazu, ale mam wrzucony luz to też nic nie słychać. Tylko kiedy jest wbity bieg to strzela/puka.

[ Dodano: 2013-06-05, 16:30 ]
aldi pisze:Skoro nie możesz określić czy to silnik silnik/skrzynia obija się o nadwozie czy strzela w wydechu to lepiej pokaż to komuś kto się zna.

Podczas tego pukania wyłącz zapłon tylko nie wyjmij kluczyka i upewnij się, że kierownica nie blokuje się u ciebie po wyłączenie zapłonu (nie powinno się blokować po wyłączeniu zapłonu ale jak jakiś fachowiec czepił się stacyjki to może i tak być). I będziesz wiedział czy to pukanie to strzelanie czy coś się tłucze.
Zrobiłem jak kolega doradził. Teraz już wiem, że to nie strzelanie w tłumik... przy wyłączonym silniku dalej pukało.
Teraz pytanie czy skrzynia czy silnik? Co byście obstawiali?

Awatar użytkownika
szaakaal
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 870
Rejestracja: 18 cze 2012, 09:35
Lokalizacja: Bytom/Śląskie

Post autor: szaakaal » 05 cze 2013, 21:45

szymo324, a przypadkiem przy zmianie biegów nie szarpie ci drążkiem od zmiany biegów?
And on the seventh day God created... Audi 80.
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga