Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 B4] Sworzeń przedniego wahacza jaki kupić ?

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
MARTINO
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 100
Rejestracja: 11 lis 2007, 20:47
Lokalizacja: POMORSKIE

[80 B4] Sworzeń przedniego wahacza jaki kupić ?

Post autor: MARTINO » 15 lis 2007, 17:16

Witam wszystkich, mam problem z lewym sworzniem przy wahaczu. Mechanik mówił, że to się nazywa sworzeń a po mojemu to coś co jest widziane od spodu przy kole na końcu wahacza. To jakby trzpień jaki chyba jest nabijany od spodu. czy musze wymieniac oba to znaczy z drugiej strony tez choć jest ok czy tylko ten co się rusza no i jakiej firmy są najlepsze i za ile?
Ostatnio zmieniony 16 lis 2007, 13:06 przez MARTINO, łącznie zmieniany 1 raz.
Po prostu ideał !

Awatar użytkownika
Solskier
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4315
Rejestracja: 16 sie 2007, 11:25
Imię: Sebastian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2,2 AAN
Lokalizacja: Kłodzko
Kontakt:

Post autor: Solskier » 15 lis 2007, 17:27

Co do wymiany to nie musisz wymieniac ich parami, chociaz warto przemyśleć takową zmianie bo po niej niestety muisz ustawiac kąty, jedank cza sie dobrze namyśleć bo czasem orginał dłużej wytrzyma niż zamiennik, ja osobiście polecam febiego bilsteina cana za sztuke 45zł (tyle płaciłem jak zmieniałem jakieś 2 tyg temu i były to najdroższe) dobre tez są boga, jednak ja jestem bardziej za bilsteinem, może dla tego że profesjonalniej dla mnie brzmi nazwa :-P po zmianie sforznia polecam raz jeszcze porządnie przejzec całe zawieszenie, czasem jak mechnik jest kaleki to nie wyczaji wszystkich luzów, a jak bedzie kalaka to zmienisz sforznia a zaraz okaże sie ze jeszcze koncówa jest wybita albo tujeje mają luzy, wiec sprawdź dokładnie bo po co płacić później kolejne pieniądze za ustawianie kontów <ok>

Awatar użytkownika
MARTINO
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 100
Rejestracja: 11 lis 2007, 20:47
Lokalizacja: POMORSKIE

Post autor: MARTINO » 15 lis 2007, 17:49

widze,że kolega ma bardzo ładne audi, naprawdę piękne dorze,że tak daleko ode mnie bo w moim mieście ja mam taka jedyna i ludzie by nas mylili przecież to idealne klony! :mrgreen: :lol: :shock:
dzieki za rade ale słyszałem że Boge są wstawiane przez serwisy audi więc może byc także są najlepsze, tak mi się wydaje.
Ostatnio zmieniony 16 lis 2007, 13:04 przez MARTINO, łącznie zmieniany 1 raz.
Po prostu ideał !

Kovic
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 22
Rejestracja: 18 lut 2007, 19:06
Lokalizacja: Olsztyn

Re: [80 B4] Sworzeń przedniego wahacza jaki kupić ????

Post autor: Kovic » 15 lis 2007, 21:11

MARTINO pisze:Witam wszystkich, mam problem z lewym sworzniem przy wahaczu. Mechanik mówił, że to się nazywa sworzeń a po mojemu to coś co jest widziane od spodu przy kole na końcu wahacza. To jakby trzpień jaki chyba jest nabijany od spodu. czy musze wymieniac oba to znaczy z drugiej strony tez choć jest ok czy tylko ten co się rusza no i jakiej firmy są najlepsze i za ile????
Najlepszy będzie Lemfolder.

To klasa wyżej niż proponowany Ci Febi.

Awatar użytkownika
Solskier
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4315
Rejestracja: 16 sie 2007, 11:25
Imię: Sebastian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2,2 AAN
Lokalizacja: Kłodzko
Kontakt:

Post autor: Solskier » 16 lis 2007, 08:33

MARTINO, tak Boga wstawia serwis audi... No klony to one są:D moja jednynie jest na glebie (nie na tym avatarku) i troche zamieszałem z moca na 130PS co i tak nie jest końcem :-) Niedługo zrobie mała sersje zdjeciowa to wrzuce na forum.

Awatar użytkownika
Danek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3410
Rejestracja: 27 cze 2007, 13:17
Imię: Damian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.2 KK
Lokalizacja: Mazowsze
Kontakt:

Post autor: Danek » 16 lis 2007, 13:05

MARTINO, przeczytaj proszę regulamin i w przyszłości nie używaj wielokrotnie wykrzykników itp.

Awatar użytkownika
czarekj
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2768
Rejestracja: 15 sty 2007, 19:30
Lokalizacja: Warszawa/Zambrów

Post autor: czarekj » 16 lis 2007, 14:51

Osobiście polecam Febi lub Boge. Owszem Lemforder jest trochę lepszy, ale za to dwa razy droższy i wcale nie jeździ się na nim dwa razy dłużej. Zdarzają się podróbki części Lemforder.

Awatar użytkownika
MARTINO
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 100
Rejestracja: 11 lis 2007, 20:47
Lokalizacja: POMORSKIE

Post autor: MARTINO » 16 lis 2007, 15:19

ważna sprawa jeśli będę kupiwał już poduszkę amortyzatora to jakiej grubości ma byc to łożysko czy 37 czy 41 mm? i od czego to zalezy
Po prostu ideał !

Kovic
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 22
Rejestracja: 18 lut 2007, 19:06
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Kovic » 16 lis 2007, 19:01

czarekj pisze:Osobiście polecam Febi lub Boge. Owszem Lemforder jest trochę lepszy, ale za to dwa razy droższy i wcale nie jeździ się na nim dwa razy dłużej. Zdarzają się podróbki części Lemforder.
Aby uniknąć podróbek wystarczy kupić w dużej hurtowni jak Inter Cars czy Inter - Team.


Poza tym wydaje mi się że boga coraz ciężej dostać.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wahacze, zwrotnice”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga