Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 CABRIO b4] problem z elektryką dachu

ODPOWIEDZ
pEndrju
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 69
Rejestracja: 26 lut 2013, 23:34
Lokalizacja: Nasielsk

[80 CABRIO b4] problem z elektryką dachu

Post autor: pEndrju » 18 lip 2013, 21:11

witam
chodzi o to że w mojej audi po otwarciu dachu nie zapala mi się kontrolka od dachu i szyby się nie opuszczają dach jest manualny 92r czego to może być przyczyna dodam że ten czujnik przy zamku zwierałem na krutko i nic nie świeci żarówka w zegarach jest ok
Ostatnio zmieniony 18 lip 2013, 21:18 przez pEndrju, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Pieterb
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 11729
Rejestracja: 02 sty 2009, 17:59
Imię: Piotr
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABK+lpg
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Pieterb » 18 lip 2013, 21:14

pEndrju, _uwaga


tagi []

Awatar użytkownika
hubertm
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 335
Rejestracja: 06 mar 2011, 00:25
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: hubertm » 18 lip 2013, 22:35

Cześć,
A klapa dachu uchyla się jak otworzysz rączka dach,-złożysz go w pół po czym zaciągniesz ręczny i wciśniesz przycisk w drzwiach?

Pozdrawiam

pEndrju
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 69
Rejestracja: 26 lut 2013, 23:34
Lokalizacja: Nasielsk

Post autor: pEndrju » 18 lip 2013, 22:51

zero reakcji jedynie recznie idzie otworzyc, jak miałem uchylony dach i odłączyłem i podłączyłem ten sterownik za kanapą to kontrolka się zapaliła i szyby poszły w duł ale jak zamknełem dach nie podniosły sie a kontrolka zgasła i na nowo otworzyłem to już nic się nie działo

Awatar użytkownika
hubertm
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 335
Rejestracja: 06 mar 2011, 00:25
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: hubertm » 19 lip 2013, 22:02

Szyby nie podnoszą się automatycznie..,-jedynie opuszczają o 15 cm jak się przekręci rączkę od dachu.
Przyczyn może być całe mnóstwo..,-od zwarcia poprzez urwany któryś przewód po nie działający któryś z czujników dachu,klapy dachu ,bagażnika... Było o tym sporo na forum..,-po prostu posprawdzaj wszystko po kolei. Raczej nie spodziewaj się że ktoś z forumowiczów napiszę co się popsuło,-bo awarie dachu zawsze wyglądają tak samo..,-przestaje działać..,-a przyczyn może być co najmniej kilka-całkiem różnych niestety.

Pozdrawiam.

pEndrju
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 69
Rejestracja: 26 lut 2013, 23:34
Lokalizacja: Nasielsk

Post autor: pEndrju » 22 lip 2013, 23:07

daszek działa przyczyną były czujniki pozicji kluczyka w zamku drzwi po naprawie zaczeło pokazywać otwart dach dalej peknięte kable w klapie po naprawie działa <ok>
a teraz przebieg otwierania dachu manualnego bo nigdzie nie mogłem znaleźć
1 przekręcony zapłon
2 otwieram dach świeci sie kontrolka szyby na 1/2 w duł, dach złamany w pól
3 wciskam guzik na słupku i słychać jak klape zamyka central po chwili otwierają zamki schoweka dachu
4 zamykam schowek kontrolka gaśnie, otwiera bagarznik
nie musi być auto odpalone oraz nie musi być zaciągnięty ręczny gózik od otwierania tylko sie przyciska na chwilę nie trzeba go trzymać
a teraz czy w cabrio są rygle do zamykania drzwi bo u mnie w tych mniejscach są diody i instalacja jest orginalna bo idzie razem z kablami od centrala a brat miał z tego samego roku i u niego były rygle wiec jak jest w waszych cabrio??

Awatar użytkownika
hubertm
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 335
Rejestracja: 06 mar 2011, 00:25
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: hubertm » 04 sie 2013, 21:24

Cześć,
Jeszcze nie spotkałem cabrio w którym działałby przycisk w słupku (do uchylenia klapy dachu) bez zaciągniętego wcześniej ręcznego...
Pewnie,że są rygle do zamykania drzwi..,-a diody?-diody na pewno są samo przeróbką...

Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elementy karoserii”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl