Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 Avant] Złamana klamka bagażnika

Awatar użytkownika
krzychu79
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 70
Rejestracja: 12 kwie 2012, 20:31
Lokalizacja: śląskie

[B4 Avant] Złamana klamka bagażnika

Post autor: krzychu79 » 13 wrz 2013, 13:38

Witam, niestety feralna klamka tylnej klapy i mi odmówiła posłuszeństwa, chwyciłem za nią chcąc otworzyć bagażnik a ta sobie luźno latała.

Zdemontowałem klamkę i zlokalizowałem przyczynę, złamaniu uległo jedno z cieńszych i chyba najsłabszych miejsc. (nie wiem czy to jest standardowe miejsce pękania tych klamek?) [ Zdjęcia mojej klamki poniżej ]

Cały mechanizm jest sprawy, centralny otwierał zamek ale klamka wisiała bezwładnie.
I teraz pytanie czy ktoś ma jakiś pomysł jak naprawić to cienkie połączenie w klamce tak aby za tydzień znów się nie rozleciało? Miejsce wydaje się dość delikatne i nie mam pomysłu jak się za to zabrać.

Oczywiście szukałem już używanych klamek w internecie ale ceny są tak absurdalnie chore, że kupno używki za 250zł nie wchodzi w grę (cholera wie ile taka używka wytrzyma)

Szukałem również klamki do C4 ale ceny niestety wcale nie odbiegają od tych do B4.

Zastanawiałem się również czy mechanizm otwierania od sedana czyli przycisk w zamku da radę jakoś łatwo zaadaptować do avanta? A może jakieś inne rozwiązanie?

Awatar użytkownika
szaakaal
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 870
Rejestracja: 18 cze 2012, 09:35
Lokalizacja: Bytom/Śląskie

Post autor: szaakaal » 14 wrz 2013, 12:44

Kolego weź cieniutkim wiertłem zrób na środku obu elementów otwory. W te otwory uprzednio dopasuj cienki, krótki metalowy bolec np. kawałek starego wiertła tej samej średnicy co wywiercone otwory... bolec długością dopasuj tak aby po spasowaniu drugiego elementy plastiki przylegały do siebie bez żadnych szczelin...
Bolca nie wkładaj na sucho gdy dopasujesz wszystko lecz wypełnij otwory klejem kyóry nadaje sie do połączeń metalu i plastiku. Spasuj wszystko i zostaw do zastygnięcia kleju.

Awatar użytkownika
karolas123
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1616
Rejestracja: 26 mar 2007, 14:25
Lokalizacja: Białystok

Post autor: karolas123 » 14 wrz 2013, 13:22

Takie połączenia to mogą być do modeli klejonych. Jedyny w miare pewny sposób nprawy tego to połaczenie gwintowe ale i tak pewnie padnie dość szybko.

Awatar użytkownika
szaakaal
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 870
Rejestracja: 18 cze 2012, 09:35
Lokalizacja: Bytom/Śląskie

Post autor: szaakaal » 14 wrz 2013, 21:51

Takie połączenia to mogą być do modeli klejonych.
serio? nie zalewasz? wyobraź sobie kolego że już kiedyś skleiłem tym sposobem coś podobnego i zdało to egzamin... 8-)

Awatar użytkownika
karolas123
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1616
Rejestracja: 26 mar 2007, 14:25
Lokalizacja: Białystok

Post autor: karolas123 » 14 wrz 2013, 22:49

Zmierz i oblicz dzwignie. Pozniej zobacz ile przeniesie takie połączenie.

Awatar użytkownika
Wino
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1015
Rejestracja: 10 paź 2010, 21:46
Imię: Wino
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABK
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: Wino » 15 wrz 2013, 17:53

A nie lepiej kupić za grosze pełną blendę z sedana B3 i założyć małą klamkę z C4 która chowa się pod spód ?? Moim zdaniem klapa zyska na wyglądzie a klamka C4 i blenda B3 będą dużo tańsze niż sam klamka z B4 Avant. Klejenie raczej wiele nie da no może kilka miesięcy (a znając życie klamka urwie się wtedy gdy będziesz jej najbardziej potrzebował.)

PS. O ceny popytaj na okolicznych szrotach a nie szukaj na alledrogo bo sprzedawcy którzy handlują częściami do audi już się wycwanili i wiedzą że klamka b4 avant jest zamienna z C4 i wywindowali ceny.

Awatar użytkownika
AudiLaziska
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 281
Rejestracja: 12 mar 2012, 05:06
Lokalizacja: Łaziska Górne

Post autor: AudiLaziska » 15 wrz 2013, 20:54

Dokładnie jak Wino pisze, można kupić klamkę od A6 C4 Avant, łatwiej idzie dostać niż do 80 i tańsza :)

Awatar użytkownika
krzychu79
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 70
Rejestracja: 12 kwie 2012, 20:31
Lokalizacja: śląskie

Post autor: krzychu79 » 15 wrz 2013, 22:29

Dzięki panowie za odpowiedzi ;-)

Chyba tak właśnie zrobię i poszukam klamki do A6 C4. Kilka osób z forum zaoferowało klamkę w lepszej cenie niż allegrowe ale dalej jest to dość duża kwota jak za zwykłą klamkę, która nie wiadomo kiedy znów strzeli, i zapewne tak jak kolega wyżej pisze wtedy gdy będzie najbardziej potrzebne (zresztą tak jak teraz w czasie przeprowadzki :-) )

Starą klamkę spróbuję szybko prowizorycznie naprawić, żeby chociaż posłużyła dopóki nie znajdę nowej. A co do blendy to nie wiem czy zmieniać czy dać samą klamkę z C4 i zostawić ori ramkę, tylko nie wiem czy to nie będzie kuło w oczy za bardzo?

Awatar użytkownika
AudiLaziska
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 281
Rejestracja: 12 mar 2012, 05:06
Lokalizacja: Łaziska Górne

Post autor: AudiLaziska » 15 wrz 2013, 23:58

Jak dasz bledne od audi 90 to musisz dac klamke od C4 bo jest mniej wystająca i nie bedzie haczyc o blende przy otwieraniu, mozna też stara od 80 przycinac jak ja sie bawilem, ale to jest nie mało roboty, a jak Ty i tak szukasz do c4 klamki to blenda Ci podejdzie bez problemu, tez szukaj jej na szrotach , czasem warto poszukac dluzej, bo idzie trafic w dobrej cenie, ja za swoja dalem 50 zł a na allegro czy forum latają po duzo duzo wiecej, wiadomo, że taka blenda nie będzie w stanie idealnym i będzie miala jakieś peknięcia, ale grunt, zeby nie bylo klejona w okolicach klamki, bo jednak u mnie tak jest przy starej klamce ze delikatnie dotyka blendy i się lekko wygina, ale nie wiem jak to jest w przypadku jak jest klamka od c4 być może nie styka się z górną częścią blendy. Tak jak Ci mówię zobacz u mnie w temacie albo u innych kolegów z forum jak taka blenda poprawia wyglad naszych avanciorów :) PS: Też jestem ze śląska z Łazisk Górnych , okolice Mikołowa moze kojarzysz :) Jak coś to można by się kiedys zgadac jak jestes z okolic tutaj i byś przypatrzył się jak to u mnie wyglada , przy okazji można by pare fotek pstryknąć avanciorom i powymieniac sie jakimiś spostrzeżeniami :) Pozdro :)
Ostatnio zmieniony 17 wrz 2013, 16:29 przez AudiLaziska, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
siwy23j
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 277
Rejestracja: 20 gru 2008, 19:42
Lokalizacja: EKU/WPI

Post autor: siwy23j » 16 wrz 2013, 20:20

A wy nadal wałkujecie ten temat klamek w avancie? :-/ nie lepiej założyć siłownik elektryczny i mieć święty spokój, rozwiązanie tańsze, trwałe i wygodne, a nie męczyć się z tymi przeklętymi klamkami. Dziurę po niej można zakryć czarną blendą od B3 lub jak ktoś ma większy budżet to od 90tki. Pozdro

Awatar użytkownika
AudiLaziska
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 281
Rejestracja: 12 mar 2012, 05:06
Lokalizacja: Łaziska Górne

Post autor: AudiLaziska » 16 wrz 2013, 23:28

siwy23j pisze:nie lepiej założyć siłownik elektryczny i mieć święty spokój
Są zwolennicy i takich rozwiązań jak i bardziej klasycznych , dla niektórych pewnie i mniej wygodnych ;-)

Awatar użytkownika
krzychu79
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 70
Rejestracja: 12 kwie 2012, 20:31
Lokalizacja: śląskie

Post autor: krzychu79 » 17 wrz 2013, 11:54

AudiLaziska, no szukam cały czas i będę szukał do skutku bo 200zł za klamkę nie dam, ciągle przekonuję się do tej blendy czerwonej bo jakoś nigdy mi się to nie widziało w moim avancie :mrgreen:
I jeszcze pytanko, jakiej blendy szukać od sedana B3 czy od 90tki bo różnie piszą? Czy to taka sama blenda? I w jakiej cenie warto kupić taką blendę? żeby nie przepłacać tak jak za klamkę...
Pewnie że można się kiedyś zgadać i spotkać, ale chyba przy okazji tylko bo mamy do siebie ok 100km, ja jestem z Cz-wy ;-)

siwy23j, nad siłownikiem też myślę, bo mam u siebie centralny zamek ale bez pilota, i chcę założyć sobie sterowanie z pilota, więc myślę, że nie będzie problemu dołożenie na oddzielny guzik otwierania klapy, poprawcie mnie jeśli się mylę?

Awatar użytkownika
AudiLaziska
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 281
Rejestracja: 12 mar 2012, 05:06
Lokalizacja: Łaziska Górne

Post autor: AudiLaziska » 17 wrz 2013, 12:12

Powiem Ci tak, na allegro , tablicy szukaj czasem idzie dorwać okazje, ale też jak masz jeździł po złomach, bo czasem na prawde idzie wyrwać przy okazji coś fajnego za śmieszne pieniądze, bo jak ktoś się nie zna to puści to za "bezcen". Cena do 100 zl jest atrakcyjna, mi sie upiekło bo dałem 50 zł . Te blendy występowały tylko w 90 B3 , 80 ma normalne lampy prawie takie samy jak my, tyle , że ta część gdzie jest żarówka wstecznego jest biała , a u nas taka dymiona. Taka blenda poprawia mega wygląd autka, staje się szersze optycznie i dużo ładniejsze, takie moje zdanie. Co do siłowników, fajna sprawa , wygodna.. tylko patrząc na to jakby Ci się np centralny zdu*cył to wtedy nie otworzysz bagaznika, a tak to zawsze masz klamkę ;-)

Awatar użytkownika
krzychu79
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 70
Rejestracja: 12 kwie 2012, 20:31
Lokalizacja: śląskie

Post autor: krzychu79 » 17 wrz 2013, 12:24

AudiLaziska pisze:Co do siłowników, fajna sprawa , wygodna.. tylko patrząc na to jakby Ci się np centralny zdu*cył to wtedy nie otworzysz bagaznika, a tak to zawsze masz klamkę ;-)
No i właśnie dlatego myślę nad jednym i drugim, centralny z pilota i tak chcę założyć więc siłownik jak da radę to dam jakby przy okazji. Ok, zabieram się za szukanie ;-)

Awatar użytkownika
AudiLaziska
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 281
Rejestracja: 12 mar 2012, 05:06
Lokalizacja: Łaziska Górne

Post autor: AudiLaziska » 17 wrz 2013, 13:59

Klamkę pasuje mieć, siłownik jako dodatkowy bajer ;-) Także czekamy na efekty <ok>

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elementy karoserii”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl