Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 B4 Avant] Wycieraczka szyby tylnej

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
asienka
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 456
Rejestracja: 29 wrz 2010, 22:09
Lokalizacja: Śląskie/Będzin

[80 B4 Avant] Wycieraczka szyby tylnej

Post autor: asienka » 02 maja 2011, 10:40

Witam, mam problem z wycieraczką szyby tylnej, mianowicie jak ją chce włączyć to nie zawsze zaskoczy za pierwszym razem, ale to najmniejszy problem, gdyż jak chce ją wyłączyć to mogę bawić się i przyciskać i nic, ostatnio jechałam (dobrze ze padał deszcz) prawie 40 km z włączoną wycieraczką i dopiero jak zgasiłam silnik to przestała działać. co może być przyczyną. Dodam, że kable w klapie tylnej nie wyglądają na poprzecierane. i Jeszcze jedno jak działa tylni spryskiwacz bo płyn jest ale nigdy nie udało mi się go uzyc :)

Pozdrawiam i z góry dziękuję za wszystkie porady

Awatar użytkownika
kojak85
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 607
Rejestracja: 28 mar 2010, 10:54
Lokalizacja: Łódzkie

Post autor: kojak85 » 02 maja 2011, 11:30

Jest parę tematów na temat tylnej wycieraczki. Ja miałem podobnie z tylną wycieraczką - najpierw nie zaskakiwała za pierwszym razem, później coraz rzadziej aż w końcu nie działa wcale. Z tego co zbadałem to na 90% zepsuł się przełącznik - tzw. pająk, choć przednie wycieraczki działają normalnie.
Co do spryskiwacza to jest tak, że jak popchniesz włącznik i przytrzymasz to powinien sikać - z tego co pamiętam. Wyłączenie wycieraczki powinno działać tak samo jak włączenie.

Awatar użytkownika
levis1991
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1181
Rejestracja: 04 sie 2009, 00:29
Lokalizacja: Łuków

Post autor: levis1991 » 02 maja 2011, 11:31

jesli chodzi o porady to moge tylko powiedzieć Ci Asia że tylnie wycieraczki w audi dość często sie psują a mianowicie silniczki wycieraczek, być może żebatka ta plastikowa juz sie wytarła

kacel5
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 33
Rejestracja: 05 lis 2009, 20:13
Lokalizacja: lublin

Re: [80 B4 Avant] Wycieraczka szyby tylnej

Post autor: kacel5 » 02 lis 2011, 21:17

asienka pisze:Witam, mam problem z wycieraczką szyby tylnej, mianowicie jak ją chce włączyć to nie zawsze zaskoczy za pierwszym razem, ale to najmniejszy problem, gdyż jak chce ją wyłączyć to mogę bawić się i przyciskać i nic, ostatnio jechałam (dobrze ze padał deszcz) prawie 40 km z włączoną wycieraczką i dopiero jak zgasiłam silnik to przestała działać. co może być przyczyną. Dodam, że kable w klapie tylnej nie wyglądają na poprzecierane. i Jeszcze jedno jak działa tylni spryskiwacz bo płyn jest ale nigdy nie udało mi się go uzyc :)

Pozdrawiam i z góry dziękuję za wszystkie porady
U mnie było bardzo podobnie aż w końcu wycieraczka przestała działac rozebrałem silniczek bo myślałem że to jego wina podłączyłem na krótko i działa :-P więc szukam dalej , zdjąłem gumową osłonę z wiązki która wychodzi z nadwozia (tylny słupek) do klapy na pierwszy rzut nic nie widac , ale przyświeciłem sobie latarką widzę w głębi jeden kabelek oklejony taśmą izolacyjną :-D o myślę ktoś już tu grzebał :-> pewno się tu rozłączyło ale , wyciągam delikatnie wiązkę co by się lepiej przyjrzec :shock: a tu jeszcze z 4 kabelki popękane, nie były poprzecierane :!: :!: tylko od temperatury (słoneczko) które nagrzewa auto, stwardniały i popękały, bo jak się klapę otwiera to ta wiązka pracuję, tak więc przyjrzyj się dobrze czy wiązka nie jest w tym miejscu uszkodzona ;-) ja dorobiłem nowe kabelki co by po paru tygodniach znowu nie pękły w innym miejscu ;-) kurde ale się rozpisałem :mrgreen:

kleryk
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 104
Rejestracja: 12 paź 2010, 18:22
Lokalizacja: Mielec
Kontakt:

Post autor: kleryk » 02 lis 2011, 21:31

Dokładnie jak wyżej. AVANTY mają swoją bolączkę z wiązka tylnej klapy. Należy zdjąć osłonę z lewej strony na łączeniu klapy z nadwoziem i zbadać kabelki czy nie przerwane nigdzie. U mnie przejawiło się to najpierw nie działającą wycieraczką a za chwilę zgasło światło wsteczne. Następnie można szukać przyczyny w silniku i pająku.

Co do płynu. Odepchnięcie przełącznika (włączenie tylnej wycieraczki) i przytrzymanie od razu włącza spryskiwacz. Jak przytrzymasz wajche to słychać w kabinie pompkę. Jak nie słychać to sprawdź pompkę na krótko.

Na końcu szukałbym problemu w pająku jeśli stwierdzi się na końcówkach że prądy nie dochodzą.

Awatar użytkownika
kojak85
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 607
Rejestracja: 28 mar 2010, 10:54
Lokalizacja: Łódzkie

Post autor: kojak85 » 02 lis 2011, 22:17

Pękniętą wiązkę można wykluczyć zwierając przekaźnik pod kanapą "na krótko". Jeżeli zaskoczy to wiązka jest cała i wina leży po stronie przekaźnika i/lub pająka. Przekaźnik sprawdzamy podając + i - z akumulatora (- może być z masy gdzieś z tyłu, żeby było krócej). Jeżeli wycieraczka zaskoczy to znaczy, że pająk dokonał żywota. Warto pamiętać o nasmarowaniu trzpienia, bo często się zaciera i wtedy prąd go nie ruszy. Zasada "kto smaruje ten jedzie" znajduje zastosowanie i przy wycieraczce.

bialy285
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1
Rejestracja: 01 sie 2013, 21:30

wycieraczka

Post autor: bialy285 » 27 paź 2013, 08:27

wszyscy piszą ale nikt nie powiedział ze zbierniczek na płyn do tylnej wycieraczki jest z tyłu w prawym boczku :)

Awatar użytkownika
Pieterb
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 11729
Rejestracja: 02 sty 2009, 17:59
Imię: Piotr
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABK+lpg
Lokalizacja: Zamość

Re: wycieraczka

Post autor: Pieterb » 27 paź 2013, 08:56

bialy285 pisze:wszyscy piszą ale nikt nie powiedział ze zbierniczek na płyn do tylnej wycieraczki jest z tyłu w prawym boczku :)
no a gdzie ma być :-P

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elementy karoserii”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl