Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ALL] rozklekotany fotel, czy da sie coś zrobić?

ODPOWIEDZ
Krzysztof_Suliko [usunięt

[ALL] rozklekotany fotel, czy da sie coś zrobić?

Post autor: Krzysztof_Suliko [usunięt » 25 wrz 2007, 20:39

Witam Kolegów

Mam taki problem, może ktoś z Was już się z nim spotkał i coś poradził.
Zaczeło mnie denerwować "luźne" położenie oparcia fotela. Oparcie ma jakieś 2-3 cm luzu w kierunku pochylania oparcia. Na dodatek kiedy mocniej opre się o prawą strone rusza się w szynach. Co na to można poradzić. Słyszałem że to jest bolączka Audi. Czy kupno nowych ślizgów załatwiło by sprawe luzów w szynach ? na Allegro można kupic ślizgi po 10 zł za komplet. Co o tym sądzicie i jakie macie rady na rozklekotany fotel?

Pozdrawiam

patok
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6
Rejestracja: 21 maja 2007, 21:37

Post autor: patok » 26 wrz 2007, 21:45

slizgi kupic mozna niesom drogie a na oparciu po 2 stronach som sruby na gwiazdke
z podkladkom mimosrodowom tam mozna czesc luzu skasowac obracajonc jom mi pomoglo

Awatar użytkownika
Byk
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 65
Rejestracja: 22 lis 2006, 21:22
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Byk » 29 wrz 2007, 20:33

Do swojego kupowałem ślizgi w ASO (nie znalazłem do B4 na allegro). Nie było jakoś drogo. Wymiana 20min. w jedną osobę. Z tego co pamiętam są dwa rodzaje ślizgów i jeden "odbój". Po wymianie i przeczyszczeniu/posmarowaniu prowadnic luzu nie ma, jak nowe. Jeśli idzie o bujanie oparcia kombinowałem ale nic z tego nie wyszło. Trzeba by chyba mechanizm rozebrać.
_________________

AUDI 80 B4 2,3 NG benzyna 92r

Krzysztof_Suliko [usunięt

Post autor: Krzysztof_Suliko [usunięt » 29 wrz 2007, 20:37

patok pisze:a na oparciu po 2 stronach som sruby na gwiazdke
z podkladkom mimosrodowom tam mozna czesc luzu skasowac obracajonc jom mi pomoglo
Dokręciłem i nic nie pomogło :-( Chyba rozklekotał się cały mechanizm.
W przyszłym tygodniu kupie ślizgi, wyczyszcze i przesmaruje prowadnice, zobaczymy jaki będzie efekt....

Awatar użytkownika
djbeat
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 93
Rejestracja: 22 cze 2007, 16:37
Lokalizacja: Alwernia
Kontakt:

Post autor: djbeat » 30 wrz 2007, 23:30

w mojej B3 wymiana ślizgów pomogła, udało mi sie je kupić z zwykłym sklepie samochodowym za 6 zł sztuka, nie polecam ASO - 20 zł sztuka; poszukaj w sklepach motoryzacyjnych, ale najpierw zacznij od oględzin
pozdrawiam
Tata - A4 1.9 TDI 1Z, kuzyn - B3 1.8s gaźnik, wujek - B3 1.8S wielopunkt, drugi wujek - B3 2.0E wielopunkt, przyjaciel - A3 1,9 TDI.
Czy to przypadek że mam B3 1.8S na gaźniku?

msr123
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 120
Rejestracja: 31 mar 2007, 22:29
Lokalizacja: Łomża

Post autor: msr123 » 30 wrz 2007, 23:44

U mnie przy mocniejszym hamowaniu i przyśpieszaniu przesuwał się fotel. Winny był ten środkowy ślizg - pękł i fotel bujał się raz w lewo raz w prawo i często wypadał ten bolec od blokady. Po wymianie jak ręką odjął. Koszt w motoryzacyjnym - 4 złote??? coś takiego

Awatar użytkownika
Plastman
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 159
Rejestracja: 28 sie 2007, 23:36
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Plastman » 01 paź 2007, 00:22

Ślizgi faktycznie pomagają na bujanie się fotela. Co do oparcia, mam to samo. Rozmawiałem z kolegą, który stwierdził, że są tam 2 tulejki na których oparcie jest zawieszone. Rzekomo da się je łatwo wymienić po rozebraniu fotela. Informacja na razie niesprawdzona osobiście, ale się będę musiał za to zabrać, bo mnie to telepanie denerwuje.
Turbodiesel, czyli frajda tak, koszty nie.

Mam plan pokazać wyższość niższego, czyli przewagę komory wstępnej nad wtryskiem bezpośrednim. Głupie? Tak. Bez sensu? Owszem. Ale za to ile frajdy...

1,6TD is not for senior citizens

gregor915
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 75
Rejestracja: 21 lis 2007, 21:14
Lokalizacja: Gdańsk/Braniewo

Post autor: gregor915 » 28 lis 2007, 15:30

Mi natomiast strasznie trzeszczy fotel jak sie na nim troche porusze czy jeszt sposob na zlikwidiowanie tego??moze rozebrac i nasmarowac sprezyny?
Green Jumper I like it

Green Jumper

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i tapicerka”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga