Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[b3] Awaryjne otwieranie maski

mariuszekz
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7
Rejestracja: 18 lis 2007, 22:21

[b3] Awaryjne otwieranie maski

Post autor: mariuszekz » 13 gru 2007, 16:52

Mam taki problem że nie mogę otworzyć maski ani jej domknąć. Podejrzewam że się zerwała linka ale pewności nie mam. Od strony kierowcy maska jest otwarta i za cholerą nie da się jej domknąć, z drugiej strony jest zamknięta i nie można jej otworzyć. Może to linka nie zerwała się tylko coś się zblokowalo. Jak jednak jest zerwana to może da się coś wykombinować i otworzyć ją bez zdejmowania zderzaka. Proszę o pomoc.
Ostatnio zmieniony 22 gru 2014, 11:55 przez mariuszekz, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
davidpolska
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 479
Rejestracja: 25 lut 2007, 08:59
Lokalizacja: RZESZÓW

Post autor: davidpolska » 13 gru 2007, 20:51

musisz wejść pod auto jak nie masz pokrywy pod silnikiem i z przodu chwycić za hak od maski który się zatrzaskuje i go otworzyć. Ja też tak mialem ale w audi 100(89r). Otwórz i zobacz co się dzieje bo może się linka popuściła i zawsze linka otwiera bliższą stronę niż dalszą.

assai
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 340
Rejestracja: 15 maja 2007, 12:00

Post autor: assai » 14 gru 2007, 17:45

Widziałem jak mechanik poradził sobie z urwaną linką do otwierania maski-szczypcami odkręcił wkręty trzymające atrapę przednią-osłonę chłodnicy i ją wyjął.Potem już widać dźwignie ,które linka pociąga i wystarczy "dziobnąć".15min. i po kłopocie.Przy super oświetleniu dałoby się może to zrobić bez ściągania atrapy-trzeba obejrzeć w sprawnym aucie gdzie one są i będzie łatwiej wcelować.Od dołu może być trudno się dostać przez węże i ogólną ciasnotę z przodu chłodnicy
AUDI i wszystko jasne

Awatar użytkownika
Wojtas255
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 68
Rejestracja: 06 kwie 2007, 09:22
Lokalizacja: Radom

Post autor: Wojtas255 » 17 gru 2007, 22:56

U mie jak mi sie nie chciala otworzyc strona maski po stronie pasazera to odkrecilem oslone chlodnicy ( tzn.atrapke) i poprzez ewolucje alpejskie w wykonaniu rak udalo mi sie odblokowac ten zatrzas. Okazalo sie, że skrajna linka po prostu wyslizgbela sie z zacisku i nie ciagnela...
powodzonka zycze w dzialaniach :)
BYŁO : AUDI 80 B3 1.8 PM
JEST : AUDI A6 C4 2.8 30V V6

Awatar użytkownika
Solskier
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4315
Rejestracja: 16 sie 2007, 11:25
Imię: Sebastian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2,2 AAN
Lokalizacja: Kłodzko
Kontakt:

Post autor: Solskier » 18 gru 2007, 09:16

Jak miałem b3 to pamietam otwierałem maske bez wiekszych problemów śrubokretem bez zdejmowania czego kolwiek, na wysokośći reflektora wystarczyło ucelować ciegno zaczasku i przesunąc w prawą strone, czynność wykonać na obu zaczaskach i po 2 minutach maska otwarta (pierwszym razem zajeło mi to jakieś 15minut :mrgreen: ) Najlepiej zobacz u kogoś na otwaretej masce jak działa zaczask zobacz dokładnie w którym jest miejscu i długim twardym śrobokretem bez problemu to otworzysz.

Awatar użytkownika
teka83
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 10
Rejestracja: 29 kwie 2009, 22:18
Lokalizacja: Kielce

Post autor: teka83 » 06 cze 2009, 14:56

ok Panowie a gdzie mozna dostac te linke bo tu kazdy mowi jak otworzyc maske ale przeciez to jest tylko na raz a co pozniej?? nigdzie nie mozna dostac linki takiej:/:/ ja mam b4 abt 2,0 benz rocznik 93

Awatar użytkownika
przemko1982
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 756
Rejestracja: 04 lip 2008, 08:47
Lokalizacja: Dolní Slezsko

Post autor: przemko1982 » 06 cze 2009, 16:18

teka83, broń Boże nie kupuj jakiejs podróby!Rozgladnij sie za używką.Mi tez strzeliła linka i kupilem ori od Krystiana(AUDI A6).Napisz do niego lub np.do Duo na PW.Napewno Ci pomoga :-)
ALBO AUDI,ALBO NIC :-)
AUDI rządzi,
AUDI radzi,
AUDI nigdy Cię nie zdradzi!

Moja Aczwórka! <----KLIK

miechalek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 18
Rejestracja: 28 mar 2011, 16:12

Post autor: miechalek » 29 sty 2014, 18:08

Koledzy mam DUŻY problem i jestem już zdesperowany. Mój problem polega oczywiście na niemożliwości otwarcia maski, żeby nie było zbyt prosto nie chodzi ani o zamek ani o linkę. Po pociągnięciu za linkę maska "odskakuje" tylko po stronie pasażera, a po stronie kierowcy nawet nie drgnie. Jestem pewien, że mam pojedynczy zamek umieszczony centralnie. Wydaje mi się że grzybek ze sprężynką, chyba nazywa się to amortyzator, gdzieś się zacisną i nie ma możliwości wyciągnięcia go. Próbowałem już nawet wyciągnąć go łomem ale dostęp jest bardzo ograniczony i nie chcę uszkodzić plastikowych elementów w komorze silnika.
Chodzi mo dokładnie o element zaznaczony na zdjęciu po dwóch stronach maski.
Może ktoś z was miał już taki problem i jest w stanie mi pomóc ? Sprawa jest mega pilna gdyż muszę wymienić żarówkę w reflektorze i dolać płynu chłodniczego bo kontrolka już mi miga od dłuższego czasu.

kylo40
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 92
Rejestracja: 06 lip 2012, 13:57

Post autor: kylo40 » 29 sty 2014, 18:22

To nie jest amotryzator, tylko rygiel zamka!!!
Zamki masz dwa nad lewą i prawą lampą, masz dwa wyjścia:
- z kanału pchać łapki do lampy (nad lampą jest zamek)
- lub śrubokręt na łączeniu maski,lampy i grila wpychać i celować na cięgło zamka i pchać w kierumku chłodnicy

podobny temat : Audi 80 Klub Polska Strona Główna &#187; Audi 80, Audi 90 - Forum Techniczne &#187; Nadwozie i wnętrze &#187; Elementy karoserii &#187; [b4 all] Problem z klapa ;/ pomocy :(

miechalek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 18
Rejestracja: 28 mar 2011, 16:12

Post autor: miechalek » 29 sty 2014, 19:27

Dziękuje kylo40, śrubokrętem poszło w 5 sekund, ale niestety łomikiem narobiłem kaszany i naruszyłem powrót do zbiorniczka wyrównawczego płynu chłodniczego... <uhh> o tyle dobrze że póki co nie muszę marznąć w drodze do domu :P

antoni
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 698
Rejestracja: 30 gru 2007, 13:31

Post autor: antoni » 29 sty 2014, 19:36

Jak nie masz możliwości z kanału , to znajdż jakieś bezpieczne miejsce i najedż tak, żebyś mógł się położyć i z latarką w ustach ( ja zamocowałem na czole ) wejdz pod zderzak i zobaczysz taki widok jak na zdjęciu.
Postępuj według wskazówek tam opisanych i w sekunde czasu odpśtykniesz trzymający zaczep.

Brecha ma być sztywna żeby się nie gięła, i ok. 60cm długa . Jak byś był z kolegą to miodzio , bop licho nie śpi i można se bidy narobić. Obrazek

[ Dodano: 2014-01-29, 19:39 ]
...upss.. sorrruję, nie zauważyłem że już po herbacie.

Awatar użytkownika
GerB3
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3094
Rejestracja: 20 maja 2008, 22:11
Lokalizacja: KRK

Post autor: GerB3 » 29 sty 2014, 20:57

Wszystko ok ale jak mamy płyte pod silnikiem to tak nie otworzy ;-)

antoni
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 698
Rejestracja: 30 gru 2007, 13:31

Post autor: antoni » 29 sty 2014, 22:13

No faktycznie, wtedy tylko kanał i bez ryzyka że się coś na chybił-trafił zdemoluje.
Ale ma ktoś jeszcze osłony pod brzuchem??

Awatar użytkownika
audibordo
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 63
Rejestracja: 05 sty 2013, 18:50
Lokalizacja: bedzin/slaskie

Post autor: audibordo » 31 sty 2014, 14:06

najbezpieczniej od spodu

Awatar użytkownika
yaro666
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 24
Rejestracja: 14 kwie 2009, 22:44
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: yaro666 » 20 lut 2014, 12:43

Panowie......

Ja również miałem ten problem ,podejrzewam że każdy szczęśliwy posiadacz niuni to miał bądz będzie mieć,ot taki soprajs z fabryki.

Otóż po przestudjowaniu tematu i głębszej analizie oto moje doświadczenia :

Maskę da radę otw. na dwa sposoby :

1) nurkujemy pod niunię , Ja bez kanału i bez podnośnika dałem radę ( Bez większego problemu-tylko ręke trzeba zgiąć w kilku miejscach : ) )
wczołgaj się od strony zbiorniczka wyrównawczego (lewa) i szukasz ręką na czuja Linki i po prostu ciągniesz za nią i po sprawie.

2) Płaski śrubowkręt wkładasz między lampę i uszczelkę i odciągasz dzwignię.
Najpierw lewa str. potem prawa.

To jest bardzo prosty sposób tylko trzeba uważać na Lakier żeby nie porysować.

Oczywiście wszystko na czuja i z wyczuciem.....
Przydało by się małą latareczką poświecić od strony grila żeby trafić w dzwignię

I prawie najważniejsze :

Dzwignie należy otwierać w stronę środka silnika niuni czyli od strony kierowcy w stronę pasażera i od pasażera w stronę kierowcy.

Tyle w temacie.

Powodzenia i cierpliwości a na pewno da radę bo nie jest to nic wielkiego do ogarnięcia.

Pozdrawiam.
YARO

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga