Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Audi 80/90 B3

Prezentacja w/w od 1986 do 1991.
ejsi
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2
Rejestracja: 04 lut 2014, 14:34
Lokalizacja: wroclaw

Audi 80/90 B3

Post autor: ejsi » 04 lut 2014, 15:50

jestem świeżym posiadaczem audi b3. rok produkcji 1989, rok modelowy 1990.
auto w prawdzie jest w moim domu prawie od nowości bo od 1991 ale dopiero niedawno, kiedy pojawił się pomysł sprzedaży, ze względu na to że od lat stoi w garażu nieużywany, postanowiłem go przejąć i się nim trochę zająć. ma oryginalny symboliczny przebieg około 200k km, oprócz drobnej stłuczki (przód) jest bezwypadkowe.

chciałbym przywrócić go do oryginału, ale mam podstawowy problem z identyfikacją jaki to model:)) spokojnie, już wszystko wyjaśniam. w dowodzie jest Audi 80. przeglądnąłem forum, historię modelu i z moich oględzin wynika że wygląda jak audi 90.. po vinie wychodzi 8A - Audi 80/90 (w tym quattro) B3 z lat 1989-1991, rok modelowy to 1990. silinik 1,9D bez turbiny.

co sprawia że (dla mnie) auto wygląda na 90'ke? otóż zarówno przód jak i tył wygląda(ł) jak w 90. niestety auto miało stłuczkę i przód aktualnie jest od 80'ki ale znalazłem stare zdjęcia, które dołączam i które ukazują że lampy były zespolone, migacze w zderzaku + chrom. tył wygląda nadal tak jak na zdjęciach. na zderzaku jest chrom. chromów na bocznych listwach nie ma. auto jest obniżone (zdecydowanie niższe od 80-tek) i tak było od początku. to tyle jeśli chodzi o wygląd zewnątrzny. w środku egzemplarz ma welurową tapicerkę w kolorze nadwozia, szyberdach z moziwością uchylenia "lotki". nie posiada klimy ani wspomagania. na tylnej "półce" jest oryginalne urządzenie z podłączeniem na słuchawki i przyciskiem do wyłączenia tylnych głośników.

mam gorącą prośbę do znawców tematu o identyfikację tego egzemplarza

czy taki model to normalka, nic specjalnego, czy rzadko spotykany, czy jakaś przejściówka, czy coś niewytłumaczalnego ?? auto zostało sprowadzone w 1991 z belgii jako bezwypadkowe więc nie jest to raczej kwestia modyfikacji, chociaż nie jestem tego pewien na 100%.

jeśli będą jakieś pytanie, które pomogą w rozwikłaniu mojej zagadki, to oczywiście odpowiem.
Obrazek Obrazek Obrazek

Tigeros
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2842
Rejestracja: 22 lip 2009, 03:00
Imię: Karol
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Radom

Post autor: Tigeros » 04 lut 2014, 16:15

Blenda tył, lampy przód mówią, że to 90, dziwi jedynie brak chromów na bokach, więc albo to jest ogołocone 90 albo upodobniona do 90tki osiemdziesiątka
ejsi pisze:szyberdach z moziwością uchylenia "lotki"
każdy szyber w 80/90 jest taki, to nic niezwyczajnego ;-)
ejsi pisze:na tylnej "półce" jest oryginalne urządzenie z podłączeniem na słuchawki i przyciskiem do wyłączenia tylnych głośników.
to się nazywa Duo Sound jak się nie mylę.

pewnie jakiś spec od b3 się wypowie dokładniej :-)

Awatar użytkownika
GerB3
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3096
Rejestracja: 20 maja 2008, 22:11
Lokalizacja: KRK

Post autor: GerB3 » 04 lut 2014, 17:02

Na wstępie powiem ze bardzo ładne auto <ok>

Dla mnie jest to 80ka przerobiona wizualnie na 90kę - wiec tak - nie ma chromów na listwach drzwiowych, wokół szyb (przednia i tylna też powinny miec chromy a zeby je założyć trzeba wklejac od nowa szyby), i w 90ce był jedyny diesel 1.6TD Ty masz 1,9D on jest słabszy, pozostałe silniki były tylko 5 garów. Nie znaczy to ze auto było od razu bite, po prostu ktoś przerobił, zawieszenie tez jest pewnie coś -60mm.

Daj aktualne zdjecia środka i zewnatrz, masz jasna deskę?

Awatar użytkownika
Wino
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1015
Rejestracja: 10 paź 2010, 21:46
Imię: Wino
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABK
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: Wino » 04 lut 2014, 18:11

To z pewnością 80 stylizowana na 90 nie pasuje silnik i nie ma detali które najtrudniej założyć.
Pokaż jeszcze zdjęcie bagażnika i powiedz jaki napis masz na desce rozdzielczej( ten nad schowkiem)?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Audi 80/90 - B3.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga