Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[Audi 80 Cabrio] Problem z dachem

ODPOWIEDZ
Paramistyczny
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 16
Rejestracja: 15 mar 2014, 15:20

[Audi 80 Cabrio] Problem z dachem

Post autor: Paramistyczny » 26 mar 2014, 20:38

Witam,
mam problem z elektrycznym dachem, ponieważ odblokowując dach i używając przyciska nic się nie robi, jeszcze kilka dni temu się otwierał ale nie do końca czyli chyba wina braku oleju, możliwy wyciek. Czy ktoś mógłby dokładnie wytłumaczyć co i jak, albo jak mam to sprawdzić lub zaoferować jakiś dobry warsztat lub swoje usługi oczywiście za zapłatą, jestem z woj. Opolskiego.

Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
dyras
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 504
Rejestracja: 02 lis 2008, 15:43
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: dyras » 26 mar 2014, 21:27

O dachach i ich problemach jest już parę wątków. Poczytaj. Posprawdzaj u siebie. Będziesz znał jakieś szczegóły to opisz dopiero na forum. Teraz niestety to wróżenie z fusów.

Paramistyczny
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 16
Rejestracja: 15 mar 2014, 15:20

Post autor: Paramistyczny » 26 mar 2014, 21:42

A chociaż ktoś zna jakieś zakłady gdzie mogą znać się na tym?

Awatar użytkownika
wysio
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 625
Rejestracja: 13 cze 2009, 08:10
Lokalizacja: Lublin

Post autor: wysio » 26 mar 2014, 21:56

Paramistyczny pisze:A chociaż ktoś zna jakieś zakłady gdzie mogą znać się na tym?
Co do zakładów to zedrą z Ciebie kosmiczne pieniądze i mogą nie rozwiązać problemu pisz czy szyby opuszczają się po odryglowaniu , dwa pompa pracuje ? odryglowywują się zamki ??

Tak jak kolega wyżej napisał narazie wróżymy z fusów

Opisz co się dzieje to pomożemy .

Paramistyczny
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 16
Rejestracja: 15 mar 2014, 15:20

Post autor: Paramistyczny » 26 mar 2014, 22:30

Po odryglowaniu szyby opuszczają się, dalej nie słysze pompy ani nic, co ciekawe pamiętam, że w miejscu gdzie był zbiornik płynu ciekło lekko więc na pewno nie ma płynu, tylko czy coś jeszcze ..

Awatar użytkownika
dyras
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 504
Rejestracja: 02 lis 2008, 15:43
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: dyras » 26 mar 2014, 22:55

Pompa chyba nie ma czujnika niskiego poziomu, który by ją wyłączał. (tak mi się wydaję) więc odrzuciłbym powód braku oleju. Aczkolwiek nie zaszkodzi nim zalać:). Cisza pompy może być spowodowana brakiem zasilania. Np spalony bezpiecznik, bądź niesprawny przekaźnik(jest zamocowany koło pompy). Może też sam sterownik nie załączać pompy bo nie dostaje sygnału zwrotnego z krańcówki informującej o zaryglowaniu klapy bagażnika. Krańcówka jest w siłowniku. Od sprawdzenia tych elementów rozpocząłbym walkę:)

Pietrówa
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 56
Rejestracja: 29 mar 2011, 23:55
Lokalizacja: Ząbki

Post autor: Pietrówa » 26 mar 2014, 22:56

Paramistyczny pisze:więc na pewno nie ma płynu
Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie.
Sprawdź poziom oleju, ewentualnie uzupełnij, ta strona Ci pomoże http://www.audi-cabrio-club.info/ac/faq ... artlang=de jeżeli się nie załaduje to szukaj po frazie Hydrauliköl kontrollieren.
Płyn hydrauliczny najlepiej uzupełnia się strzykawką, chyba 10 ml czy 25 ml z około 10-15 cm wężykiem nałożonym na spust strzykawki-cybant (kupisz z metra w castoramie, czy jakimś innym markecie).

Paramistyczny
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 16
Rejestracja: 15 mar 2014, 15:20

Post autor: Paramistyczny » 27 mar 2014, 16:28

Hmm, w sumie coś tam posprawdzałem, ale nie wiem dokładnie jak się do tego zabrać. Zna ktoś może warsztat w woj. opolskim gdzie mogę zlecić naprawę?

[ Dodano: 2014-03-28, 19:00 ]
Dostałem potwierdzenie, że problem leży w dziurawym zbiorniku oleju. Czy ma ktoś pojęcie gdzie mogę takowy kupić i jaki olej do tego?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elementy karoserii”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl