Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B2 1.6 DT] zamek w drzwiach

ODPOWIEDZ
moonmihou
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2
Rejestracja: 05 mar 2014, 12:40

[B2 1.6 DT] zamek w drzwiach

Post autor: moonmihou » 05 maja 2014, 13:00

Witam

jestem szczęsliwym posiadaczem 80 b2 1.6D z 1983 r. i mam mały problem z tylnymi drzwiami, a ze mnie mechanik/technik zerowy.
Czyścilem samochód i drzwi nie chciały sie zamknąć, następnie podnioslem "dzyndzel" w zamku w drzwiach i sie zamknęły, ale na amen już. W klamce ta wewnętrzna raczka wchodzi i nic nie łapie, nic nie puszcza zamka.
I nie wiem czy moze to być problem z całym zamkiem czy z klamką. Informuję, że wcześniej klamka też nie działała, ale od środka można było drzwi otworzyć, a teraz już zamknięte na beton.

To jest moja pierwsza 80 i dopiero się jej uczę, może mieliście podobne problemy, moze to oczywiste bo tak się w tych modelach dzieje :) prośba o pomoc

i jeszcze info jak można teraz otworzyć drzwi :) trzeba rozbierać boczek i od środka???

Pozdrawiam
Michał

Awatar użytkownika
szaakaal
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 870
Rejestracja: 18 cze 2012, 09:35
Lokalizacja: Bytom/Śląskie

Post autor: szaakaal » 06 maja 2014, 21:41

Zdejmij boczek i przy podniesionej szybie włóż tam dłoń - powinny być 4 cięgna wychodzące z zamka
I tak odpuszczasz sobie to idące do wewn. klamki a unosisz kolejno od bolca i zewn. klamki. Jeżeli któreś będzie rozłączone, to bez problemu wyczujesz dźwigienkę w zamku, do której powinno być podłączone...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elementy karoserii”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl