Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B3] "Strzał" przy hamowaniu

ODPOWIEDZ
9imar9
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 31
Rejestracja: 30 lip 2013, 21:13
Lokalizacja: Kraśnik
Kontakt:

[B3] "Strzał" przy hamowaniu

Post autor: 9imar9 » 06 cze 2014, 17:08

Witam, mam problem z prawdopodobnie układem hamulcowym. Dzisiaj podczas hamowania coś strzeliło gdzieś w podwizu, pedał hamulca poszedł trochę bardziej w dół, ale normalnie auto hamowało. Początkowo myślałem ze to jeden z przewodów hamulcowych, ale to samo powtórzyło sie jeszcze 2 razy.

I tu moja prośba, macie jakieś pomysły co to może być? Dodam ze niedawno zaczepiłem mocno podloga o kraweznik, nie wiem czy ma to coś wspólnego ale jestem w tym temacie zielony

Dziękuje z góry za odpowiedzi..

Awatar użytkownika
Rybson91
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 238
Rejestracja: 19 sie 2012, 22:11
Lokalizacja: Częstochowa/Krk

Post autor: Rybson91 » 06 cze 2014, 18:38

jeśli strzela to znaczy, że ciśnienie gdzieś uchodzi razem z płynem. Natychmiast zejdź pod auto i sprawdź stan przewodów gumowych, zakuć i przewodów metalowych idących pod nogami kierowcy !

Awatar użytkownika
Canibal
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 745
Rejestracja: 19 sty 2008, 11:46
Lokalizacja: Reda-Gdynia-Gdańsk

Post autor: Canibal » 08 cze 2014, 09:19

a skoro zachaczyles zdrowo o kraweznik sprawdz stan wachacza i gum oraz co najwazniejsze wózek i jego stan :) sprawdz czy masz wszystkie sruby cale.BO mozliwe ze ktoras urwales i wozek lata i bedzie stukalo. Przy okazji sprawdz sworzen.

9imar9
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 31
Rejestracja: 30 lip 2013, 21:13
Lokalizacja: Kraśnik
Kontakt:

Post autor: 9imar9 » 09 cze 2014, 13:37

Rybson91 pisze:jeśli strzela to znaczy, że ciśnienie gdzieś uchodzi razem z płynem. Natychmiast zejdź pod auto i sprawdź stan przewodów gumowych, zakuć i przewodów metalowych idących pod nogami kierowcy !
Okazało się że wylatywał klecek, tarcza była tak gorąca że szok. :-/ Klocek oczywiście na szrot...
Sprawdziłem też poziom płynu, nie ubyło go wcale, więc jestem spokojniejszy o przewody, na 'oko' wyglądały w porządku.
Canibal pisze:a skoro zachaczyles zdrowo o kraweznik sprawdz stan wachacza i gum oraz co najwazniejsze wózek i jego stan :) sprawdz czy masz wszystkie sruby cale.BO mozliwe ze ktoras urwales i wozek lata i bedzie stukalo. Przy okazji sprawdz sworzen.
Dzięki za rady, co prawda nic nie stukało, ale warto ogarnąć czy coś nie zchrzaniłem przez ten felerny krawęznik.

jigas
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 10
Rejestracja: 28 gru 2012, 11:11
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Post autor: jigas » 29 cze 2014, 09:39

Podpinajac sie do tematu, co jakis czas przy hamowaniu mi cos strzela mocniej lub słąbiej.
Nie ma na to jakiegos schematu , czasem przy gwałtowniejszym hamowaniu strzeli ,a innym razem znowu nie. Trzask dochodzi gdzies z przodu, jakby z prawej strony ale pewnosci nie mam. Co powinienem sprawdzic?

9imar9
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 31
Rejestracja: 30 lip 2013, 21:13
Lokalizacja: Kraśnik
Kontakt:

Post autor: 9imar9 » 30 cze 2014, 12:47

No masz kilka podpowiedzi powyżej, sprawdź może na początek klocki, i to jak najszybciej bo szkoda tarcz jeśli to to. :>

ODPOWIEDZ

Wróć do „Hamulce tarczowe, bębnowe.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga