Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[Cabrio 2.8 AAH] Otwory pod tylnymi listwami bocznymi

ODPOWIEDZ
grom_32
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 10
Rejestracja: 12 sie 2012, 17:56
Lokalizacja: Trójmiasto

[Cabrio 2.8 AAH] Otwory pod tylnymi listwami bocznymi

Post autor: grom_32 » 28 paź 2014, 12:46

Witajcie!

Moje auto pojechało do blacharza na małe zaprawki przed zimą :) Postanowiłem również odświeżyć listy boczne na drzwiach oraz błotnikach przednich i tylnich (te w kolorze nadwozia, a nie na przyprogowe).

Blacharz zdemontował tylne listy boczne i ku mojemu zdziwieniu pojawiły się takie oto otwory... . Jeden jest zaklejony taśmą a drugi nie.

Mam do Was pytanie, co to są za otwory? Są one pod listwą, więc może zbierać się w środku woda.... co o tym sądzicie? Blacharz powiedział, że ktoś ich nie mógł wyciąć i raczej są to otwory fabryczne. Czy ktoś z Was posiada wiedzę na ten temat? Przyznam, że po raz pierwszy coś takiego widzę. Czy powinienem je zaklejać czymś?

Obrazek Obrazek

Z góry dziękuję za pomoc!

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
VinCe
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 263
Rejestracja: 01 lip 2011, 22:07
Lokalizacja: Marki
Kontakt:

Post autor: VinCe » 28 paź 2014, 14:29

fabryczne. jak spojrzysz w ten otwór to masz tam srube która trzyma szybe tylną czy tam jej prowadnice już nie pamietam. W kazdym razie nikt Ci nie wyciął ich :)
U mnie też była tasma naklejona chyba na jednej z tego co pamiętam na tej od strony kierowcy

Awatar użytkownika
dyras
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 504
Rejestracja: 02 lis 2008, 15:43
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: dyras » 28 paź 2014, 15:37

Przez tą dziurę jest dostęp do śruby imbusowej do dokręcania i regulacji tylnej szyby.

grom_32
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 10
Rejestracja: 12 sie 2012, 17:56
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: grom_32 » 30 paź 2014, 16:31

Dzięki Panowie! Rzeczywiście jak zajrzałem do środka to pojawiły się śruby :)

Mam jeszcze jedno pytanie. Zeszłej jesieni nie wiem skąd do prawego progu (czyli tam gdzie ten otwór nie jest zaklejony) dostawała się woda. Słyszalny był dźwięk przelewania wody przy ruszaniu i hamowaniu. Czy przez ten otwór mogła dostawać się woda? Na listwie z tego co pamiętam jest jakaś uszczelka, ale z biegiem lat pewnie straciła swoje właściwości. W związku z tym, gdyby przez te otwory dostawała się woda, to czy są jakieś odpływy zrobione?

Jeżeli winowajcą zbierającej się wody nie jest ten otwór, to może macie pomysł skąd ona może się zbierać w progu?

Awatar użytkownika
wysio
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 625
Rejestracja: 13 cze 2009, 08:10
Lokalizacja: Lublin

Post autor: wysio » 30 paź 2014, 19:27

grom_32 pisze:Dzięki Panowie! Rzeczywiście jak zajrzałem do środka to pojawiły się śruby :)

Mam jeszcze jedno pytanie. Zeszłej jesieni nie wiem skąd do prawego progu (czyli tam gdzie ten otwór nie jest zaklejony) dostawała się woda. Słyszalny był dźwięk przelewania wody przy ruszaniu i hamowaniu. Czy przez ten otwór mogła dostawać się woda? Na listwie z tego co pamiętam jest jakaś uszczelka, ale z biegiem lat pewnie straciła swoje właściwości. W związku z tym, gdyby przez te otwory dostawała się woda, to czy są jakieś odpływy zrobione?

Jeżeli winowajcą zbierającej się wody nie jest ten otwór, to może macie pomysł skąd ona może się zbierać w progu?
Mogła się dostawać tam woda nawet przez samo mycie myjką ciśnieniową jeszcze mógłbyś sprawdzić odpływy które są zamontowane od zamków dachu idą do dołu do progu najlepiej od środka jak masz rozberany boczek to po prawej stronie od mechanizmu szyby powinien być umiejscowiony wąż odpływowy on idzie tam gdzie instalacja na tył auta tą samą drogą , sprawdz sobie .

Awatar użytkownika
ATLAS
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3021
Rejestracja: 08 kwie 2009, 19:49
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: ATLAS » 30 paź 2014, 20:54

W moim cabrio po obu stronach są te otwory zaklejone czymś szarym.

Awatar użytkownika
dyras
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 504
Rejestracja: 02 lis 2008, 15:43
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: dyras » 30 paź 2014, 21:04

Może woda dostawać się po tylnej szybie, potem pod uszczelkami do wewnatrz auta i na końcu wpływa do progu. Może progi powinny mieć odpływ - wydaje się to mało logiczne, ale na bank miedzy 'komorą' w której jest mechanizm tylnej szyby a progiem jest otwór średnicy 2cm. Wpadła mi tam śruba, która trzyma pasy bezpieczeństwa. Zgodnie z prawem Murfiego nie mogła się zatrzymać w boczku, tylko musiała polecieć przez nią do progu. Łowiłem ją dobrą godzinę :)

grom_32
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 10
Rejestracja: 12 sie 2012, 17:56
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: grom_32 » 14 lis 2014, 10:29

Dzięki za pomysły! Na razie blacharz zakleił te otwory fabryczne, przez które dokręca się mocowanie tylnej szyby. Zobaczymy, czy to pomoże :) Jak nie to będę rozbierał boczki :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elementy karoserii”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl