Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Renault megane 1.9 d ledwo zapala nierowbo chodzi

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
masteretsam
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 176
Rejestracja: 30 gru 2009, 13:46

Renault megane 1.9 d ledwo zapala nierowbo chodzi

Post autor: masteretsam » 09 lis 2014, 13:01

Witam. Na silniku renault megane 1.9d z 96 roku zbudowałem sobie bugiego, i w samochodzie silnik pracwał elegancko a w bugim juz ledwo zipie na niskich obrotach, kopci jak smok, ale moc ma i idzi jak nalezy, ktos wie w czym problem?

Awatar użytkownika
dzikx
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1030
Rejestracja: 24 lis 2011, 21:49
Imię: Jurek
Model: Audi 90 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.6 ADA+lpg
Lokalizacja: pomorze

Post autor: dzikx » 09 lis 2014, 19:45

więcej danych proszę, zwykły muł, z komputerem itp, rozrząd w porządku jest ? od założenia tak ma ??

Awatar użytkownika
masteretsam
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 176
Rejestracja: 30 gru 2009, 13:46

Post autor: masteretsam » 09 lis 2014, 20:08

Zwykły muł bez turbo, bez kompa zadnego teraz, w smochodzie jakis tam komp pewnie był bo pompa jest boszoska i sa tam jakies w niej kable ponoc od przyspieszacza zapłonu ale nie wiem dokładnie. Chodził tak od załozenia w bugim potem cos zaczeło strasznie klepac myslałem ze rozrzad sie przestawił znaczy ze pasek przeskoczył wiec probowałem przestaiwc samemu ale chyba przestawiłem w zla strone, najpierw zrobiłem kilka obrotów silnika kluczem i nie było zadnych kolizji, potem kreciłem rozrusznikiem i tez było git a jak odpalił to zaczeło całkiem cos klepac i pasek strzelił i 2 zawory wygieło. Teraz głowica jest po remoncie, nowa uszczelka elringa nowy pasek wszystko zlozone na fabryczne znaki i jest jeszcze gorzej niz było. I dalej cos klepie kolega twierdzi zo mogł sie którys korbowod przygrzac. dodam ze to klepanie nie powoduje spadku mocy i wystepuje pod obciazeniem, na wolnych obrotach nie klepie i przey delikatnym wkrecaniu na obroty tez nie.

Awatar użytkownika
dzikx
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1030
Rejestracja: 24 lis 2011, 21:49
Imię: Jurek
Model: Audi 90 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.6 ADA+lpg
Lokalizacja: pomorze

Post autor: dzikx » 09 lis 2014, 21:08

czyli tak działał dobrze w budzie, wyjąłeś silnik odłączyłeś kompa i przestał działać ?? nie było możliwości przestawienia rozrządu przy przekładce ? Ogólnie francuzy są do niczego, drogie części, słabe technicznie silniki ( siadają panewki )

Awatar użytkownika
kamsta
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 664
Rejestracja: 25 sty 2013, 11:05
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: kamsta » 09 lis 2014, 21:35

Ten komputer trochę steruje silnikiem. Bez niego też będzie chodzić ale głośno będzie pracował. Czy kolega ma jeden wtrysk z kablem tak jakby sterujący był? Miałem przypadek że w megane właśnie straciło się zasilanie na ten komputer. Nie grzały świece i głośno klekotał.
1z, komp 16 bit made by kostrz, wtryski 0,210, egr out, kat out, wolna odma, skrzynia een. Co dalej czas pokaże.

Awatar użytkownika
masteretsam
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 176
Rejestracja: 30 gru 2009, 13:46

Post autor: masteretsam » 09 lis 2014, 23:05

Zaden wtrysk nie ma kabelków, rozrzad musi byc ustawiony dobrze bo na fabryczne znaki go ustawiałem. Co dotego ze frnacuz jest do dupy to sie zgadzam w 100% ale tylko takie auto sie udało wychaczyc za grosze.

Dzis niespodzianka, byłem sie przejechac i to klepanie ustało, samo z siebie a klepało naprawde dosc mocno i to nie były szklanki.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga