Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 2.6 ABC] Duży pobór prądu

ODPOWIEDZ
kaco
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 11
Rejestracja: 17 mar 2010, 11:59
Lokalizacja: Lublin

[B4 2.6 ABC] Duży pobór prądu

Post autor: kaco » 18 gru 2014, 08:14

Witam.
Mam duży pobór prądu w swoim avancie, Pomiar multimetrem na 10A pokazał wynik 0.1 czyli na poziomie 1 ampera, dużo, akumulator zjada w tydzień, wyciągając bezpieczniki okazało się iż odpowiedzialny jest za to 4 bezpiecznik od lewej. Odpowiada on za autoalarm, oświetlenie wnętrza, wskazania komputera i zegarek. Podpowiedzcie proszę jak rozwiązać problem, podejrzewam iż autoalarm pobiera taką ilość ale pewności nie mam. Nie wiem gdzie jest centralka autoalarmu i czy grzebanie tam własnoręcznie w celu np odłączenia nie spowoduje jakiegoś bałaganu.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
jacek199315
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1023
Rejestracja: 13 sie 2010, 09:06
Lokalizacja: włodawa

Post autor: jacek199315 » 18 gru 2014, 23:00

kaco pisze:Pomiar multimetrem na 10A pokazał wynik 0.1 czyli na poziomie 1 ampera
z matmy jestem slaby ale jeżeli ustawiłeś na 10a a wyszło ci 0.1 to wyszła ci jedna dziesiąta a nie 1 a czyli 1% a nie 10% taki pobór jest normalny jeżeli alarm jest uzbrojony załącza przekaźniki np od odcięcia zapłonu itp.
kaco pisze:Nie wiem gdzie jest centralka autoalarmu
jezeli alarm jest fabryczny to najstarsi górale nie wiedzą ale teoretycznie gdzieś nad półka nad kolanami kierowcy tam takie rzeczy ładują
kaco pisze:i czy grzebanie tam własnoręcznie w celu np odłączenia nie spowoduje jakiegoś bałaganu
zależy gdzie i jak to jest podpięte
kaco pisze:akumulator zjada w tydzień
a aku w jakim stanie ?

kaco
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 11
Rejestracja: 17 mar 2010, 11:59
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kaco » 19 gru 2014, 10:40

jacek199315 pisze:
kaco pisze:Pomiar multimetrem na 10A pokazał wynik 0.1 czyli na poziomie 1 ampera
z matmy jestem slaby ale jeżeli ustawiłeś na 10a a wyszło ci 0.1 to wyszła ci jedna dziesiąta a nie 1 a czyli 1% a nie 10% taki pobór jest normalny jeżeli alarm jest uzbrojony załącza przekaźniki np od odcięcia zapłonu itp.
kaco pisze:Nie wiem gdzie jest centralka autoalarmu
jezeli alarm jest fabryczny to najstarsi górale nie wiedzą ale teoretycznie gdzieś nad półka nad kolanami kierowcy tam takie rzeczy ładują
kaco pisze:i czy grzebanie tam własnoręcznie w celu np odłączenia nie spowoduje jakiegoś bałaganu
zależy gdzie i jak to jest podpięte
kaco pisze:akumulator zjada w tydzień
a aku w jakim stanie ?
Akumulator dobry, na odłączonej klemie nie rozładowuje się, co do miernika to ustawiając na 10 A wynik trzeba przemnożyć przez taka wartość czyli 0,1 A x 10 = 1. czytając inne posty o pomiarach w necie, to tak ludziska piszą ale pewności nie mam. Co do poboru to tak jaj piszesz, jeżeli by było 1 % czy 10 mA to by w tydzień akumulatora nie wyczerpało. Po za tym jak stoi w garażu otwarty, czyli alarm nie uzbrojony to też pobiera

johnybravo
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 95
Rejestracja: 01 kwie 2012, 22:18
Lokalizacja: Staszów

Post autor: johnybravo » 19 gru 2014, 14:46

Ustawiasz miernik na 10A czyli górny zakres jaki ma mierzyć. Jak masz 0,1A czyli 100 mA to jest "nic". Ustaw np na 20mA i będziesz miał 10 mA, jak ustawisz na 20 mA a będziesz miał faktycznie 1A to ci pokaże ".1" czyli poza skalą i tyle.
Audi 100 (91') C4 AAH automat.

Awatar użytkownika
Multifonika
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7334
Rejestracja: 25 sty 2007, 08:37
Imię: Motostacja
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Multifonika » 19 gru 2014, 15:18

Zmierz sobie żarówkę 5W na pomiarze do 10A, powinno wyjść ≈0,42
5/12≈0,42
Oto mój pomiar takiej żarówki na zakresie do 10A:

Co do problemu to sterownik silnika ABC jeszcze przez pół godziny po wyłączeniu zapłonu potrafi pobierać prąd. Więc zmierz dopiero po jakiejś godzinie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Centralny zamek, alarm, immobilajzer.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga