Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B3] Czarne 1.8s

Prezentacja w/w od 1986 do 1991.
PietrekSCI
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6
Rejestracja: 04 sty 2015, 15:23

[B3] Czarne 1.8s

Post autor: PietrekSCI » 06 sty 2015, 18:02

Witam, nie znalazłem jakiegoś szablonu na opis auta to będzie po mojemu :)
Zakupiona 4 stycznia, rocznik 1991, silnik 1.8 PM bez gazu i ogólnie to golas z lotką Kamei, choć co jest ciekawostką to jeszcze czarne tablice :)
Z tego co udało mi się zdekodować z naklejki to podgrzewane lusterka, po za tym szyber maualny i trochę poniszczony środek.

ObrazekObrazekObrazek

Co do planów, póki co muszę zdecydować jak długo to auto ze mną będzie :) Po za nim mam Golfa MK2 1.8 (prawie gt :P) i Mastera którym się bujam po Europie w tygodniu :)

Na pewno na pierwszy ogień świece, kable, paleci kopułka. Dziś wykręciłem świece to wyglądają nie za ciekawie:
Obrazek

Też kwestia taka, czy zostawić w oryginale i sprzedać czy dziubać zabawkę którą miał być Golf ale niestety za dużo wyszło :)
Tu mam zdrową, nie bitą bude z ładnym lakierem, na fotkach nie widać, ale jak tylko wiosna to korekta zostanie zrobiona :)
Wstępny plan wizualny na B3 jest taki żeby założyć kompletny front z Coupe
lub coś podobnego, na tył czerwone lampy z Avanta B4, kółko pokroju Artec L chyba że jakaś inna skręcanka się trafi, budowa air ride albo rzeźba z gwintem.
Co do środka to podobno na przód pasują z Golfa mk3, to Recaro starszego typu bez napisó GTI i kanapa obszyta materiałem z kanapy z Golfa. Elektryka szyberdachu, elektryka szyb, lusterek i może klimatyzacja manualna. Z mechanicznych to dołożenie wsppomagania, trochę pobawianie się z wydechem bo jakiś "sportowy" ktoś założył :)
Do tej pory zrobiłem nią może z 200km, bo zimówki ma nie najlepsze a tak to stoi sobie pod wiatą :) i czeka na weekend coby się silnikiem zająć :) Ogólnie auto wygodne w jeździe choć jak napisałem to widać czego mi brakuje do pełni szczęścia co potem można by zwieńczyć swapem na coś z wiekszą ilością cylindrów :)

Awatar użytkownika
dereza
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 19
Rejestracja: 31 paź 2014, 14:39

Post autor: dereza » 06 sty 2015, 23:17

ładna sztuka,będzie zadowolony z tego auta,super blachy i silniki oraz wygląd
doprowadź do ładu i będziesz śmigał aż miło,zapłon wymień na nowy,groszowe sprawy
można kiedyś umyć silnik,ja wymyłem i wygląda o niebo lepiej,prawie jak salon <czapa>
powodzenia

Damian80b4LDZ
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 606
Rejestracja: 14 wrz 2013, 20:56
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Damian80b4LDZ » 08 sty 2015, 04:18

Widzę że ktoś wreszcie nazywa rzeczy po imieniu - korekta lakieru :D

PietrekSCI
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6
Rejestracja: 04 sty 2015, 15:23

Post autor: PietrekSCI » 11 sty 2015, 14:23

Świece, kable, palec, kopułka wymienione
Kołpaki poszły jak najdalej.

Teraz poszukiwania:
- przednich zespolonych lamp,
- zderzak z coupe (b3 lub b4)
- tylne czerwone całe lampy

I kompletowanie gratów pod budowę aira :)
Koło wstępnie wybrane, nietypowo bo Japan Racingi JR3
8j na przód 9j na tył, kolor jeszcze się waham, czarny mat, metal gun bądź złote :)

Awatar użytkownika
dragodee
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 109
Rejestracja: 01 kwie 2012, 22:21
Lokalizacja: Janów Lubelski(LJA)
Kontakt:

Post autor: dragodee » 11 sty 2015, 14:53

Cześć ;)
Zapowiada się nieźle ;) przed Tobą duzo pracy i wkładu finansowego :)
Życzę udanych polowań na graty do 80tki :)
Coraz ciężej trafić na dobre fanty ale jak kto szuka znajdzie ;)




Czekam na dalszy bieg wydarzeń i trzymam kciuki ;-)

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Gordon777
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 55
Rejestracja: 08 sty 2015, 10:42
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Gordon777 » 11 sty 2015, 16:15

Zapowiada się naprawdę nieźle :mrgreen:

skizo
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 97
Rejestracja: 02 lut 2008, 20:05
Lokalizacja: Miechów

Post autor: skizo » 13 sty 2015, 12:00

PietrekSCI pisze:Świece, kable, palec, kopułka wymienione

Koło wstępnie wybrane, nietypowo bo Japan Racingi JR3
8j na przód 9j na tył, kolor jeszcze się waham, czarny mat, metal gun bądź złote :)

Poszukaj innych felg bo ta akurat nie pasuje do starej 80
Celuj w jakies klasyki BBS / Schmidt / Brock

PietrekSCI
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6
Rejestracja: 04 sty 2015, 15:23

Post autor: PietrekSCI » 15 sty 2015, 18:40

Nie zawsze wszystko musi byc w klasycznym stylu, ja od zawsze jakos lubuje sie w deko racingowym stylu :)
Ale zobaczymy jeszcze, w kazdym razie cos innego

Awatar użytkownika
quattroBandit
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 903
Rejestracja: 18 lip 2013, 15:10

Post autor: quattroBandit » 15 sty 2015, 20:56

jr3 imho ciekawy wybór :) w jakim rozmiarze chciałbyś? gdzieś patrzyłęm to nie przypominam sobie żeby były w 4x108

PietrekSCI
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6
Rejestracja: 04 sty 2015, 15:23

Post autor: PietrekSCI » 17 sty 2015, 20:50

Jest 4x108 :) Rozmiar 17" 8j przód i 9j tył.
Ogólnie dziś znowu kilka detali ogarniętych typu wymiana lusterka wstecznego bo ktoś je wcześniej kropelką przykleił :) Byłem na szrocie choć mało co znalazłem, prawą lampę którą mam uszkodzoną, resztę chcę doczyścić ze sprayu, zobaczymy, próby na uszkodzonej póki co pozytywnie, potem maszynka i polerka lamp, może coś z tego wyjdzie.
Po za tym walka dalsza z prawym spryskiwaczem, który po wymianie na inny nadal nie chce działać :shock: ale łatwo się nie dam. Coś tam przy silniku, coś w srodku itd.
Rozglądam się też za elementami do zawieszenia i tym ogólnie jak to wszystko dobrze poskładać. Plus taki że tokarka w domu, zostaje materiał na okucia. Jeśli coś zacznę robić, foto story się pojawi, choć dzięki mojej pracy kierowcy w domu jestem tylko na weekend :) Dziś w sumie to głównie mojego golfa ogarniałem żeby było czym jeździć jak Audi rozkopię.
We wtorek udało mi się zjechać na chwilę to skoczyłem na SKP przetrzepać wózek, tylne amorki raczej do wymiany, no i tuleje sanek. Reszta okej.
Jest trochę rzeczy do ogarnięcia, ale teraz jak poskładałem golfa do kupy to można się spokojnie zająć Audi.
Cały czas szukam też gratów ale szczerze to na szrotach bieda z 80, na jednym mi gość powiedział ze to za dobre auta na złom :)

Co do lamp, to przed obiadem coś popróbowałem, przed, w trakcie i po fakcie:
ObrazekObrazekObrazek
Wychodzi że praktycznie każda z innej parafii :P Prawa narożna wymieniona wczoraj jest okej choć ktoś wcześniej na silikonie je kleił :shock:
Lewa narożna lekko dziubnięta, lewa środkowa też. Prawa środkowa jakaś Made in Germany ale nie Hella. Póki co licytuję czerwoną blednę to z środkowymi się wstrzymuje :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Audi 80/90 - B3.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga