Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[1.6] [td] [b3] cieknie olej jak z kranu

ODPOWIEDZ
lord_yabol
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 52
Rejestracja: 28 gru 2012, 12:06

[1.6] [td] [b3] cieknie olej jak z kranu

Post autor: lord_yabol » 28 lut 2015, 09:10

witam.
Dzisiaj rano zauważyłem ogromną plamę oleju pod autem. Pod maską widać było, że cała dolna osłona silnika jest zaolejona, a sam silnik mniej więcej od połowy brudny. W środku suchutko. Czyżby głowica lub uszczelka?

1,6td

Post autor: 1,6td » 28 lut 2015, 09:42

musisz go umyć,bo tak to trudno stwierdzić ja jak miałem walniętą uszczelkę pod głowicą od strony pompy to tylko się sączyło ale strasznych plam nie zostawiało,lało się również z uszczelki miski olejowej,nie wiem jakim cudem ale śruby były luzne i musiałem wszystkie dokręcać,sprawdz też dokładnie uszczelke pokrywy klawiatury,a w najgorszym przypadku odmę czy nie jest przytkana bo jak będzie to olej potrafi wywalić przez bagnet albo pujdą uszczelniacze z powodu ciśnienia

lord_yabol
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 52
Rejestracja: 28 gru 2012, 12:06

Post autor: lord_yabol » 28 lut 2015, 09:54

teraz się temu przyglądałem i wygląda to tak jakby ciekło od rozrządu. jest to możliwe, że jakaś uszczelka tam poszła?

Awatar użytkownika
mario2560
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 418
Rejestracja: 19 lut 2007, 17:53
Lokalizacja: Białystok/Suwałki

Post autor: mario2560 » 28 lut 2015, 10:11

lord_yabol pisze:teraz się temu przyglądałem i wygląda to tak jakby ciekło od rozrządu. jest to możliwe, że jakaś uszczelka tam poszła?
Uszczelniacz wałka rozrządu, lub uszczelka pod pokrywą zaworów puszcza z przodu i taki efekt. Rozebrać, wymienić, umyć silnik i po sprawie :-)

1,6td

Post autor: 1,6td » 28 lut 2015, 10:20

ja myślałem że mi puszcza korkiem spustowym oleju bo wiecznie miałem mokre przy nim,ale dopiero po odkręceniu pokrywy i powycieraniu wszystkiego zauważyłem że puszcza z uszczelniacza na wale głównym,co prawda nie cieknie ciurkiem ale wyłazi dalej,byłem z tym u mechanika co potwierdził ale zrobię to przy następnej wymianie paska rozrządu

lord_yabol
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 52
Rejestracja: 28 gru 2012, 12:06

Post autor: lord_yabol » 02 mar 2015, 19:28

Witam. Znam już przyczynę.
Mianowicie okazało się, że odma była częściowo zatkana i na wysokich obrotach musiało wydmuchać, wypchnąć zimering na wale.
W sumie ma to rację bytu bo tego samego dnia dość mocno przeżyłowałem auto w drodze do pracy. Mimo, że na krótkim odcinku to jednak staruszek ma już swoje lata :<
Zgrzeszyłem wiem...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki TD”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga