Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[1.6] [td] [b3] cieknie olej jak z kranu

ODPOWIEDZ
lord_yabol
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 52
Rejestracja: 28 gru 2012, 12:06

[1.6] [td] [b3] cieknie olej jak z kranu

Post autor: lord_yabol » 28 lut 2015, 09:10

witam.
Dzisiaj rano zauważyłem ogromną plamę oleju pod autem. Pod maską widać było, że cała dolna osłona silnika jest zaolejona, a sam silnik mniej więcej od połowy brudny. W środku suchutko. Czyżby głowica lub uszczelka?
To jest diesel
To MUSI dymić

1,6td

Post autor: 1,6td » 28 lut 2015, 09:42

musisz go umyć,bo tak to trudno stwierdzić ja jak miałem walniętą uszczelkę pod głowicą od strony pompy to tylko się sączyło ale strasznych plam nie zostawiało,lało się również z uszczelki miski olejowej,nie wiem jakim cudem ale śruby były luzne i musiałem wszystkie dokręcać,sprawdz też dokładnie uszczelke pokrywy klawiatury,a w najgorszym przypadku odmę czy nie jest przytkana bo jak będzie to olej potrafi wywalić przez bagnet albo pujdą uszczelniacze z powodu ciśnienia

lord_yabol
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 52
Rejestracja: 28 gru 2012, 12:06

Post autor: lord_yabol » 28 lut 2015, 09:54

teraz się temu przyglądałem i wygląda to tak jakby ciekło od rozrządu. jest to możliwe, że jakaś uszczelka tam poszła?
To jest diesel
To MUSI dymić

Awatar użytkownika
mario2560
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 418
Rejestracja: 19 lut 2007, 17:53
Lokalizacja: Białystok/Suwałki

Post autor: mario2560 » 28 lut 2015, 10:11

lord_yabol pisze:teraz się temu przyglądałem i wygląda to tak jakby ciekło od rozrządu. jest to możliwe, że jakaś uszczelka tam poszła?
Uszczelniacz wałka rozrządu, lub uszczelka pod pokrywą zaworów puszcza z przodu i taki efekt. Rozebrać, wymienić, umyć silnik i po sprawie :-)

1,6td

Post autor: 1,6td » 28 lut 2015, 10:20

ja myślałem że mi puszcza korkiem spustowym oleju bo wiecznie miałem mokre przy nim,ale dopiero po odkręceniu pokrywy i powycieraniu wszystkiego zauważyłem że puszcza z uszczelniacza na wale głównym,co prawda nie cieknie ciurkiem ale wyłazi dalej,byłem z tym u mechanika co potwierdził ale zrobię to przy następnej wymianie paska rozrządu

lord_yabol
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 52
Rejestracja: 28 gru 2012, 12:06

Post autor: lord_yabol » 02 mar 2015, 19:28

Witam. Znam już przyczynę.
Mianowicie okazało się, że odma była częściowo zatkana i na wysokich obrotach musiało wydmuchać, wypchnąć zimering na wale.
W sumie ma to rację bytu bo tego samego dnia dość mocno przeżyłowałem auto w drodze do pracy. Mimo, że na krótkim odcinku to jednak staruszek ma już swoje lata :<
Zgrzeszyłem wiem...
To jest diesel
To MUSI dymić

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki TD”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga