Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 1.9 1Z] B4 AVANT - WYMIANA KLAPY TYLNEJ

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
MarianStefan
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 48
Rejestracja: 07 kwie 2014, 21:15
Lokalizacja: Poznań

[B4 1.9 1Z] B4 AVANT - WYMIANA KLAPY TYLNEJ

Post autor: MarianStefan » 20 mar 2015, 23:10

Witam! Chciałbym dowiedzieć się od Was tego, jak wymienić klapę tylną w Audi B4 Avant. Zakupiłem inną klapę tylną, która jest "goła" i chciałbym zdemontować wszystkie wiązki etc. ze starej klapy i przełożyć je do nowej - pytanie tylko jak to zrobić nie uszkadzając przy tym niczego :)
Pozdrawiam serdecznie
P.S Korzystałem z tzw. "szukajki", jednak nie znalazłem takiego samego tematu, są tematy podobne, ale dotyczą one problemu wymiany lamp tylnej klapy, lub też plastików klapy tylnej.
A jeżeli już na prawdę ktoś chce mi zwrócić reprymendę o zakładanie niepotrzebnie nowego tematu to bardzo proszę o załączenie do tego linka do takiego samego tematu poruszanego wcześniej.

sokraal

Post autor: sokraal » 21 mar 2015, 00:03

Jeśli masz gołą klapę no to wyjmujesz wszystko ze swojej (plastiki, lampy, wycieraczkę, wiązki). Wszystko jest na śrubach a kable raczej bez problemu po odłączeniu powinny dać się wycofać z całej klapy otworem którym w nią wchodzą. Jak to masz zrobione to odpinasz teleskopy (zalecam mieć osobę do pomocy) i odkręcasz zawiasy od klapy i gotowe.

Przy zakładaniu nowej proponuje obkleić brzegi klapy i auta taśmą lub czymś podobnym dla bezpieczeństwa. Przykręcasz zawiasy sprawdzasz ostrożnie czy krawędzie pasują i mają odpowiednie odstępy (to wszystko powinno się dać ułożyć na zawiasach), zamki łapią jak powinny i to z grubsza tyle. Wkładasz cały szpej wyjęty ze starej klapy tyle że w odwrotnej kolejności niż demontaż i gotowe.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elementy karoserii”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl