Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 1.9 1Z 90KM] Wymieniona gruszka, dalej brak mocy

MUNIOR
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6165
Rejestracja: 16 lip 2007, 23:38
Imię: Mariusz
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: MUNIOR » 05 mar 2015, 13:56

maxwwy pisze:Sprawdzone, pod kompresorem gruszeczka ani drgnie o milimetr stoi ;/
Pewny jesteś że to gruszka stoi a nie klapa WG w wydechu :?: odłaczałeś cięgło gruszki od ramienia klapki w wydechu ,podczas sprawdzania kompresorem :?: Bo coś mi się nie chce wierzyć że to gruszka stoi ...jak na dzień dzisiejszy jeszcze takiej nie spotkałem co by stanęła ...ale zapieczone WG w wydechu widziałem nie raz 8-)
Forum A6Klub i Audi80 oraz Motostacja i Multifonika

Awatar użytkownika
Multifonika
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7334
Rejestracja: 25 sty 2007, 08:37
Imię: Motostacja
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Multifonika » 05 mar 2015, 15:21

maxwwy pisze:Tak ale tutaj mi się pojawia pytanie, czy jest różnica między tymi gruszkami czy podejdzie każda od jakiegokolwiek TDI, np z Golfa podejdzie ?
Najlepiej wpisz model swojego turbo albo model samochodu.
Części samochodowe online - Motostacja

Awatar użytkownika
maxwwy
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 152
Rejestracja: 01 mar 2015, 22:55
Lokalizacja: Wyszków
Kontakt:

Post autor: maxwwy » 05 mar 2015, 16:44

MUNIOR pisze:
maxwwy pisze:Sprawdzone, pod kompresorem gruszeczka ani drgnie o milimetr stoi ;/
Pewny jesteś że to gruszka stoi a nie klapa WG w wydechu :?: odłaczałeś cięgło gruszki od ramienia klapki w wydechu ,podczas sprawdzania kompresorem :?: Bo coś mi się nie chce wierzyć że to gruszka stoi ...jak na dzień dzisiejszy jeszcze takiej nie spotkałem co by stanęła ...ale zapieczone WG w wydechu widziałem nie raz 8-)

Odłączałem cięgło od ramienia i nie ruszała się. Sprawdzałem też na odpalonym silniku i ani drgnie. Co to jest ta klapa "WG" bo za dużo mi to nie mówi ;) Da radę jakoś ją sprawdzić ?

mareki
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 68
Rejestracja: 28 sty 2013, 10:23
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: mareki » 05 mar 2015, 21:22

Tu masz w wersji filmowej, regulowanie gruszki, doskonale widać zasadę działania i klapkę :)
Mój Avant
Wtryski AFN+16bit+chip by endriu210

Awatar użytkownika
Krzysiek 84
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 5442
Rejestracja: 03 cze 2010, 23:36
Imię: Krzysiek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Olecko

Post autor: Krzysiek 84 » 05 mar 2015, 23:54

maxwwy pisze: Co to jest ta klapa "WG" bo za dużo mi to nie mówi ;) Da radę jakoś ją sprawdzić ?
Odkręcając mocowanie tej gruszki od strony zimnej turbo, następnie poruszasz nią w strone przedniej szyby i w turbo powinna lekko pracować klapa upustowa spalin.
Tak to najprościej wygląda.
Na ostatnim zdjęciu strzałka pokazuje kierunek w którą strone powinna uchylić sie klapka upustowa i musi to działać płynnie w obu kierunkach.
Kolor czerwony strzałki pokazuje kierunek otwierania klapy a zielony domykania.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 06 mar 2015, 00:07 przez Krzysiek 84, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
maxwwy
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 152
Rejestracja: 01 mar 2015, 22:55
Lokalizacja: Wyszków
Kontakt:

Post autor: maxwwy » 06 mar 2015, 00:05

Dzięki wielkie, strasznie pomogło mi to :)

Po raz kolejny postanowiłem wyjąć sprawdzić gruszkę, na 99% to ona jest uszkodzona. Teraz tylko znaleźć odpowiednią i zamówić, przejrzałem Alledrogo w poszukiwaniu i żadne hasła czy to T2 czy audi 80 nie pomagają mi w wybraniu odpowiedniej.

Pytanie czy ta gruszka będzie odpowiednia do mojego turbo, co prawda koleś pisze że do aut grupy VAG 90KM, ale nie chciał bym zakupić czegoś co później będzie mi nie pasowało. Zawór Turbiny Gruszka

Diablos17
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 37
Rejestracja: 09 sty 2015, 19:33
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: Diablos17 » 06 mar 2015, 06:30

mocowania prawdopodobnie identyczne a więc kupuj i ciesz się jazdą !!
Diesel Musi Dymic :D

mzaba
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 48
Rejestracja: 09 lip 2009, 18:58
Lokalizacja: Łódź

Post autor: mzaba » 06 mar 2015, 10:05

Jeśli możesz to poczekaj jeszcze z zakupem - niech się wypowie na temat tej gruszki z aukcji ktoś z większym doświadczeniem.
Być może się mylę, ale jak dla mnie to ta grucha z aukcji to jest do sterowania zmienną geometrią łopatek (i działa na podciśnienie), a nie klapą WG (nadciśnienie). Porównaj sobie zdjęcie z aukcji i zdjęcie nr 4 zamieszczone wyżej przez Krzyśka. Mocowanie jest inne (w naszych gruszkach prostopadłe do cięgna, w gruszce z aukcji - równoległe) i inne jest cięgno gruszki (wydaje mi się że u nas jest sporo dłuższe).
Audi B4 1.9 TDI 94r. + wtryski ASV + pompa AFN (dzięki Muniorowi) + 16bit chip by kostrz :)

MUNIOR
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6165
Rejestracja: 16 lip 2007, 23:38
Imię: Mariusz
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: MUNIOR » 06 mar 2015, 13:32

maxwwy pisze:Pytanie czy ta gruszka będzie odpowiednia do mojego turbo,
Mnie ta gruszka wygląda na podcisnieniową z turbiny VNT ...do naszych musi być taka która wysuwa cięgło pod wpływem ciśnienia ,a ta wciąga pod wpływem podcisnienia ....po szybkim zerknięciu na aledrogo widzę że będzie problem z nową :roll: bo same podciśnieniowe :-/
Forum A6Klub i Audi80 oraz Motostacja i Multifonika

Awatar użytkownika
maxwwy
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 152
Rejestracja: 01 mar 2015, 22:55
Lokalizacja: Wyszków
Kontakt:

Post autor: maxwwy » 06 mar 2015, 14:36

Kurcze, ciężko będzie coś znaleźć a może ktoś z was posiada używkę czy coś podobnego na stanie. ?

MarcinexB4
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 334
Rejestracja: 20 paź 2013, 22:52
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: MarcinexB4 » 06 mar 2015, 17:41

Ja po zmianie turbo chyba miałem starą, sprawną popatrze czy gdzieś się nie przewraca <ok>
Znalazłem :-) Pisz PW to się dogadamy :-D
Komp 16bit+chip+wtryski AFN <ok>

Awatar użytkownika
maxwwy
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 152
Rejestracja: 01 mar 2015, 22:55
Lokalizacja: Wyszków
Kontakt:

Post autor: maxwwy » 19 mar 2015, 00:47

Gruszka zakupiona od MarcinexB4 zamontowana, niestety efekt mizerny, auto jedynie się lepiej zbiera lecz V-max = 120km/h a obroty dochodzą do 3tys czasami więcej.

Czego to może być wina? Co może odcinać?

Auto kopci na Biało, czasami jasno niebiesko, a czasami po prostu czarne chmury.

I jedna z rzeczy o którą już wcześniej chciałem zapytać. Od zakupu w aucie świeci się kontrolka oleju. I działa to następująco gdy nie ma oleju kontrolka się nie świeci, gdy olej jest kontrolka się świeci, . I przy hamowaniu ostrzejszym kontrolka lubi zgasnąć,

Awatar użytkownika
mantix
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 129
Rejestracja: 27 sie 2008, 21:49

Post autor: mantix » 22 mar 2015, 01:46

maxwwy pisze:I działa to następująco gdy nie ma oleju kontrolka się nie świeci, gdy olej jest kontrolka się świeci, . I przy hamowaniu ostrzejszym kontrolka lubi zgasnąć,
No nie żartuj, że jeździsz bez oleju :shock:
Było audi 80 b3
Jest a6 c5

ODPOWIEDZ

Wróć do „Turbiny i układ dolotowy”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga