Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B3 1.8 JN] Autko po geometrii ściąga w prawo

ODPOWIEDZ
kross
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 5
Rejestracja: 26 lip 2014, 12:34

[B3 1.8 JN] Autko po geometrii ściąga w prawo

Post autor: kross » 13 kwie 2015, 12:30

Witam!
Mam taki problem z moją 80tką, mianowicie: po wymianie drążków, łączników stabilizatora, sworznia z prawej strony i dwóch tylnych tulejek wahaczy o dziwo auto jechało prościutko, przed wymianą tych części także. Problemy zaczęły się po wykonanej geometrii; zauważyłem, że auto dosyć znacznie ściąga w prawo (po puszczeniu kierownicy najpierw jedzie prosto, a potem nagle zaczyna go zbierać). Wartości były w normie, wszystkie na zielono, kierownica prosto. Po drugiej wizycie na geometrii stwierdzili, że wszystko jest w porządku (choć tutaj już dwie wartości były zaznaczone na żółto). Podejrzewali winę opon i kazali mi przerzucić z tyłu na przód, co oczywiście zrobiłem - problem nie został zażegnany, leci w prawo tak jak leciało.
Powietrze w kołach też w porządku. Autko nie miało wcześniej żadnego poważniejszego wypadku. Jakieś pomysły? Mam się upierać i z nimi walczyć? Jakie jeszcze mogą być przyczyny jeśli to nie ich wina? Poniżej dorzucę wyniki pomiaru geometrii. Obrazek

Awatar użytkownika
dyras
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 504
Rejestracja: 02 lis 2008, 15:43
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: dyras » 13 kwie 2015, 12:42

Na tym skanie nie ma pomiaru wyprzedzenia kąta sworznia zwrotnicy.
Ten parametr w audi jest niby nie regulowalny, ale w małym zakresie na sworzniach da się wyregulować. Jeśli masz różne te kąty może auto ściągać.
Ostatnio zmieniony 13 kwie 2015, 13:14 przez dyras, łącznie zmieniany 1 raz.

kross
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 5
Rejestracja: 26 lip 2014, 12:34

Post autor: kross » 13 kwie 2015, 13:05

Co w takim razie mogę z tym zrobić? Czy poza uciążliwym ściąganiem coś jeszcze może z tego wyniknąć? Innymi słowy - mogę to olać czy zrobić jak najszybciej?

Awatar użytkownika
dyras
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 504
Rejestracja: 02 lis 2008, 15:43
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: dyras » 13 kwie 2015, 13:12

Wydaje mi się, że nie powinno to mieć wpływu na zużycie np. opon.

Nie wiem dlaczego nie masz wyniku tego parametru. Powinien Ci przynajmniej go pomierzyć, jeśli nie byłby w stanie go ustawić.

Miałem podobną sytuację, oddałem na wymianę zawieszenia sprawne auto, a po wymianie i paru geometriach ciągnie. Prawdopodobnie mogli mi uszkodzić kolumnę przy wybijaniu na siłę końcówki drążka. Jeszcze nie miałem czasu wstawić innej na testy.

kross
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 5
Rejestracja: 26 lip 2014, 12:34

Post autor: kross » 13 kwie 2015, 13:54

No na ustawianiu tej geometrii, delikatnie mówiąc, młotka używać się nie bał, nie wiem jak ten mechanik.
Jeżeli nic się nie powinno stać to aż na tyle uciążliwe to ściąganie dla mnie nie będzie.
Chyba, że ktoś wpadnie na pomysł jak temu tanim kosztem zaradzić.

Awatar użytkownika
andi77
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2114
Rejestracja: 03 lip 2010, 16:35
Lokalizacja: Lubelskie (LWL)

Post autor: andi77 » 13 kwie 2015, 16:05

Często uszkodzone opony powodują ściąganie.
https://Audi80.pl jest i będzie! Bywam m.in. na: Forum Audi A6.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Maglownice, końcówki drążków, geometria.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga