Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[Coupe] Zawias drzwi

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kofper
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 573
Rejestracja: 15 cze 2011, 17:56
Lokalizacja: Konina

[Coupe] Zawias drzwi

Post autor: Kofper » 29 maja 2015, 22:20

Witam,
Ostatnio oddałem auto na wymianę dolnego zawiasu w moim coupe. Mechanik powiedział że próbował go założyć ale to jest zawias od zwykłego B4 i że ma kąt prosty a ja potrzebuję zawiasu od Coupe z kątem rozwartym.
Czy było coś takiego jak te kąty ? Ja zamówiłem ten zawias od DUO i miał być do coupe.

sokraal

Post autor: sokraal » 29 maja 2015, 23:25

Nie jestem ekspertem od coupe ale chyba powinno być tak samo. Najlepiej porównać sobie stary, nowy.

Awatar użytkownika
Krys1994
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 300
Rejestracja: 08 sie 2009, 15:22
Lokalizacja: Mircze

Post autor: Krys1994 » 29 maja 2015, 23:39

Tak, tak a może jeszcze kąt ostry? Zawiasy są takie same w coupe jak i w B3 i B4. Sam mam zawias dolny z Coupe i to z drzwi pasażera który po obróceniu o 180 stopni pasuje do drzwi kierowcy. Tak samo jest z tyłem, zawiasy pasują zamiennie po obróceniu o 180 stopni, nie pasuje tylko zawias z tylnych drzwi do przednich.

Awatar użytkownika
Kofper
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 573
Rejestracja: 15 cze 2011, 17:56
Lokalizacja: Konina

Post autor: Kofper » 30 maja 2015, 08:53

Hmm.. no to nie wiem co jest.
A czasem nie jest tak że zawiasy w coupe są mocniejsze od tych z sedana ? Wkońcu drzwi są dużo większe i cięższe. Może być też tak że zawias z coupe pasuję do sedana ale już na odwrót nie pasuje.

Awatar użytkownika
duo
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4071
Rejestracja: 08 maja 2007, 19:29
Lokalizacja: LUBLIN
Kontakt:

Post autor: duo » 30 maja 2015, 09:17

Krys1994 pisze:Tak, tak a może jeszcze kąt ostry? Zawiasy są takie same w coupe jak i w B3 i B4. Sam mam zawias dolny z Coupe i to z drzwi pasażera który po obróceniu o 180 stopni pasuje do drzwi kierowcy. Tak samo jest z tyłem, zawiasy pasują zamiennie po obróceniu o 180 stopni, nie pasuje tylko zawias z tylnych drzwi do przednich.
o ile się ze mną zakładasz, że sedan mają inne zawiasy od coupe ?

Awatar użytkownika
Krys1994
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 300
Rejestracja: 08 sie 2009, 15:22
Lokalizacja: Mircze

Post autor: Krys1994 » 30 maja 2015, 21:37

duo pisze:o ile się ze mną zakładasz, że sedan mają inne zawiasy od coupe ?
To ja nie wiem widocznie mam coupe zamiast B3 :shock: Jeżdżąc po szrotach napotkałem coupe więc wziąłem z niej zderzak, a że moje drzwi same się zamykały i miały duże luzy to i od razu wziąłem też z tej coupe zawias i to z drzwi pasażera bo był w idealnym stanie bez luzów. Co mogę powiedzieć zawias spasował idealnie drzwi ustawiłem bez żadnego problemu i co najważniejsze nie mam żadnego luzu. Jeszcze przed tym kupiłem zawias z tylnych drzwi (zawsze to mniej zużyty) mając nadzieje, że się nada ale nic z tego, nie pasuje.
Możecie nie wierzyć ale jaki miałbym cel w tym aby was tutaj oszukiwać i pisać bzdury?
Dodam tylko, że to było coupe B3 z 90-tego roku.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elementy karoserii”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl