Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B3 1.9 1Y] Migająca kontrolka ciśnienia oleju

ODPOWIEDZ
CorKurak
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6
Rejestracja: 07 paź 2014, 09:38

[B3 1.9 1Y] Migająca kontrolka ciśnienia oleju

Post autor: CorKurak » 27 kwie 2015, 19:33

Witam
Z góry przepraszam jeśli wybrałem zły dział, ale jak dla mnie wydawał się odpowiedni.
Mam problem ze swoim audi B3 1.9 D silnik 1Y. Dostałem go od wujka silnik piekny pali za raz i w ogóle. Jedyny mały defekt był w tym ze ciekł olej pod podstawa filtra oleju jako ze to prosta naprawa to sam to zrobiłem przy okazji wymieniłem olej i filtr ( mobil 15w40 diesel i filtr filtrona) i zaczęły się dziwne rzeczy dziać z kontrolka. silnik zimny wszystko jest oki jak temperatura dojdzie do 90 stopni to na wolnych i luzie zaczyna sie swiecic i piszczeć. Ciśnienie sprawdziłem (nie pamietam dokładnie danych ale zaufany mechanik stwierdził ze oki) czujniki wymieniłem ( tu sie troche zastanawiam bo mam wsadzone szary i brązowy) a kontrolka dalej piszczy.
Ostatnio rozmawiałem ze znajomym i poradził mi zeby sprawdzic czy z układem chlodzenia wszystko oki. I tu tez mam problem bo w zimie po przejechaniu 100 km gorny przewód chłodnicy parzy jak cholera a dolny był tak zimny ze nie dało sie go dotknac. Idzie ciepło i mam ochote wziac sie za sprawdzenie chlodnicy i mam do was takie pytanie czy miganie kontrolki oleju moze byc spowodowane jakas awaria w układzie chłodniczym?

pumpernikiel94
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 14
Rejestracja: 04 lis 2012, 14:49

Post autor: pumpernikiel94 » 27 kwie 2015, 19:57

Zacznij od sprawdzenia termostatu
Ostatnio zmieniony 27 kwie 2015, 19:59 przez pumpernikiel94, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Pieterb
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 11726
Rejestracja: 02 sty 2009, 17:59
Imię: Piotr
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABK+lpg
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Pieterb » 27 kwie 2015, 19:58

CorKurak, spróbuj zmienic ten filtr na mana lub bosha u mnie były podobne cyrki i wymiana filtrona na mana pomagła - krótko mówiąc gówniany filtr
Układ chłodzenia nie ma nic to kontrolki oleju.
WRC is for boys.
Group B was for men.

CorKurak
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6
Rejestracja: 07 paź 2014, 09:38

Post autor: CorKurak » 27 kwie 2015, 20:47

pumpernikiel94, termostat wymieniony na nowy i to własnie wzbudziło moje podejrzenia bo mechanik stwierdził ze oprocz wymiany termostatu musiał czyścić chłodnice.
PieterB, dzieki za rade jak znajde chwile czasu od razu spróbuje wymienic filtr:)

Awatar użytkownika
hudy
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4865
Rejestracja: 28 lis 2006, 00:13
Imię: Robert
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Alwernia
Kontakt:

Post autor: hudy » 29 kwie 2015, 16:55

Spróbuj jeszcze zrobić test z żarówką. Podłącz ją do plusa z akumulatora i drugi koniec do czujnika wtedy żarówka będzie świecić. Jak odpalisz samochód to żarówka powinna zgasnąć Jeśli żarówka zgaśnie a na zegarach kontrolka będzie się świecić to problem gdzieś w liczniku lub okablowaniu.
Jak żarówka będzie się zachowywała tak samo jak kontrola tzn będzie w tym samym momencie gasła i się zaświecała to albo czujnik uszkodzony albo problem z ciśnieniem.

CorKurak
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6
Rejestracja: 07 paź 2014, 09:38

Post autor: CorKurak » 15 cze 2015, 16:34

Dzieki wszystkim za rady ale nigdy byscie nie uwierzyli co bylo przyczyną problemu:)
Wszytkiemu winien był przewód od czujnika:) bo ktos zawinął go wokól jednego z przewodów chłodniczych i za kazdym razem jak plyn sie rozgrzewał czujnik wariował.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga