Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[Cabrio] Problemy z dachem

Awatar użytkownika
ATLAS
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3021
Rejestracja: 08 kwie 2009, 19:49
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: ATLAS » 31 sty 2011, 22:29

Ja ponad sto razy otworzyłem u siebie do połowy i wyłączałem stacyjkę. Nic się nie powinno stać.

A co do Twojego problemu to sprawdź:
- czy klapa bagażnika jest zamknięta
- odpal silnik, zaciągnij ręczny

Awatar użytkownika
Kolczat
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7532
Rejestracja: 07 kwie 2009, 23:11
Imię: Marcin
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG+lpg
Lokalizacja: Lędziny
Kontakt:

Post autor: Kolczat » 01 lut 2011, 06:54

ATLAS, no nie kazdy jest laureatem 80tki miesiaca ;p
kolego, a jak wygladaja u Ciebie kable na tylnej klapie? wszystkie siwatla swieca bez problemow i centralny w bagazniku w porzadku?
Forum A6Klub i Audi80

czak
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 13
Rejestracja: 21 wrz 2010, 20:12
Lokalizacja: Orawka

Post autor: czak » 01 lut 2011, 13:24

kabel po prawej stronie wygląda ok.a po lewej coś tam robione było... a co do bagażnika to jest tak że centralka go zamyka ale nie odmyka,ale z tego co wiem to jak ta klapa co się chowa dach się otwiera to daje wtedy dopiero sygnał do klapy bagażnika i ją zamyka .i wtedy się otwiera pokrywa . więc jeśli by tu leżał problem to klapa by sie otwarła 10cm i by stanęła... a ja mam inny problem mianowicie to że nie dam wogóle dachu odblokować,,,nie działa mi ten guzik centralny szyb,no czyli jak wciskam guzik to szyby nie schodzą ,,,słyszałem że jakieś bezpieczniki są za siedzeniami ,to od dachu?

[ Dodano: 2011-02-01, 13:36 ]
no nic idę lutować te kabelki,,,jak by ktoś coś napisał ważnego w tej sprwie to fajnie by było puścić sygnałka .bo komputer wciąż włączony tylko nie jestem przy nim.. nr tel.886489920.dzięki
czak

Awatar użytkownika
Kolczat
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7532
Rejestracja: 07 kwie 2009, 23:11
Imię: Marcin
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG+lpg
Lokalizacja: Lędziny
Kontakt:

Post autor: Kolczat » 01 lut 2011, 14:30

polutuj, nic wazne nie napisze, jedynie sprostowania...
czak pisze:centralka go zamyka ale nie odmyka
mam ten sam problem i przycisk otwierajacy pokrywe bagaznika nie dziala (dach manualny z elektromagnetycznymi zatrzaskami klapy bagaznika dachu)
czak pisze:to klapa by sie otwarła 10cm i by stanęła
nie koniecznie, bo jezeli sterownik dachu nie dostaje sygnalu ze bagaznik jest zamkniety to nie otowrzy dachu
za tylna kanapa masz sterowniki centralnego zamka i bodajze elektrycznych szyb, uzytkownik kubagti, lutowal przepalone sciezki w centralce i caly centralny dziala mu w aucie i wszystkie elementy dachu, poszuakj jego tematu to sie dowiesz jakie mial problemy, ja dokladnie nie pamietam bo pisze tu duzo ludzi(na temat problemow w cabrio), a kazdemu probuje cos pomoc...

stosowales sie oczywiscie do wskazowek Atlasa?

a co do rozbierania wewnetrznej czesci ramy szyby, to pod daszkami slonecznymi sa takie male dziurki tam wkladasz srobokrecik maly przekrecasz i robisz to co Ty zrobiles ;]
Forum A6Klub i Audi80

Awatar użytkownika
ATLAS
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3021
Rejestracja: 08 kwie 2009, 19:49
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: ATLAS » 01 lut 2011, 15:10

czak, wyślę Ci na PW do mnie nr komówy, zadzwoń jak będziesz w aucie to Ci powiem co i jak.

maddox
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 5
Rejestracja: 31 mar 2015, 08:46
Imię: Wojciech
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Cabrio
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Nowogród Bobrzański

Post autor: maddox » 07 lip 2015, 08:18

Witam
Odświeżę trochę temat, mam podobny problem jak kilku moich poprzedników, jednak delikatnie inne objawy - dach otwiera się do momentu podnoszenia klapy pokrywy dachu na wysokość 10 cm i się zatrzymuje, sprawdziłem kabelki i po prawej stronie dachu były popękane na zagięciu. Naprawione ale problem jest nadal. Co dziwne - gdy przytrzymuje przycisk otwierania dachu pompa wyraźnie chodzi kilkanaście sekund i dopiero otwiera dach - tak jakby odpalała ze spóźnionym zapłonem ?

Awatar użytkownika
siwusek216
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 695
Rejestracja: 29 lip 2007, 11:28
Lokalizacja: Myslowice

Post autor: siwusek216 » 07 lip 2015, 10:38

dach otwiera się do momentu podnoszenia klapy pokrywy dachu na wysokość 10 cm i się zatrzymuje, sprawdziłem kabelki i po prawej stronie dachu były popękane na zagięciu. Naprawione ale problem jest nadal
Klapa bagażnika się rygluje? Jeśli nie rozbierz jeszcze zamek jest w nim mikrowylacznik mógł się posypać.
Co dziwne - gdy przytrzymuje przycisk otwierania dachu pompa wyraźnie chodzi kilkanaście sekund i dopiero otwiera dach - tak jakby odpalała ze spóźnionym zapłonem ?
Zawiesza sie zaworek zwrotny i olej wraca do zbiornika, pompa za każdym razem musi nabijać układ na nowo stad ta zwłoka.

maddox
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 5
Rejestracja: 31 mar 2015, 08:46
Imię: Wojciech
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Cabrio
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Nowogród Bobrzański

Post autor: maddox » 07 lip 2015, 11:35

Klapa się rygluje bo słychać jak ją zamyka.

Co do zaworka to gdzie go szukać ? mam jeszcze 2 pompy na części bo mechanik któremu to wcześniej odstawiłem tylko kazał mi kupować następną a efektu nie było. Pompa jednak działa bez przerw dźwięk jest w jednym tonie do momentu aż zacznie otwierać. Może jakieś odpowietrzenie jest w tej pompie ?

Awatar użytkownika
ATLAS
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3021
Rejestracja: 08 kwie 2009, 19:49
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: ATLAS » 08 lip 2015, 00:22

Ja niedawno miałem podobny problem i rozwiązanie leżało gdzieś w kablach klapy. Niestety po kilku dniach znowu jest źle. Wychodzi na to, że nie ma złotej recepty. Trzeba każdy kabel, wtyczkę i mikroprzełącznik sprawdzić.

niewiem98
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4
Rejestracja: 11 sie 2015, 23:33

Post autor: niewiem98 » 13 sie 2015, 11:27

Mam podobny problem :(
Przy chowaniu dachu pokrywa ładnie się otwiera i cały dach chowa ,ale pokrywa nie chce się zamknąć (słuchać pompę ) potem domykam ją na zgaszonym silniku . Przy otwieraniu dachu pokrywa otwiera się ale w połowie dach staje a pokrywa na niego opada . Jak się dobrze pobawić przyciskiem do przodu i do tyłu to jakoś go zamkne :( było mało płynu ale dolałem i jest to samo . Bagażnik rygluje . Co to może być ?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lusterka, szyby, szyberdach.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga