Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 2.3 Cabrio] [all] oryginalny alarm, jak on działa?

ODPOWIEDZ
serg77
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 28
Rejestracja: 02 sie 2015, 03:38
Lokalizacja: Pyrlandia

[B4 2.3 Cabrio] [all] oryginalny alarm, jak on działa?

Post autor: serg77 » 16 wrz 2015, 19:35

Witam.
Pytanie, jak w temacie. W aucie jest zamontowany oryginalny alarm, nie do końca rozumiem jak ma działać, ponieważ przy zamykaniu auta kluczykiem aktywuje się (słychać dźwięk klaksonu z bagażnika) a po otwarciu drzwi kluczykiem dezaktywuje się. Jaki więc jest sens tego alarmu, wiadomo, że jak ktoś będzie chciał ukraść auto to na 99% otworzy w jakiś sposób drzwi na "pasówke" lub w inny sposób powodując przekręcenie wkładki zamka i równocześnie rozblokowanie alarmu. Przeprowadziłem próbę i otworzyłem od wewnątrz drzwi zamknięte wcześniej kluczykiem i alarm zaczął wyć, więc działa. Zastanawiam się czy może brakuje mi jakiegoś pilota do zamykania albo coś :). Orientuje się ktoś jak to ma działać i w którym miejscu montowany był moduł alarmu w cabrio?

maciek889
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4674
Rejestracja: 30 wrz 2009, 19:10
Imię: Maciej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Wchsut.

Post autor: maciek889 » 16 wrz 2015, 19:48

serg77 pisze:nie do końca rozumiem jak ma działać, ponieważ przy zamykaniu auta kluczykiem aktywuje się (słychać dźwięk klaksonu z bagażnika) a po otwarciu drzwi kluczykiem dezaktywuje się. Jaki więc jest sens tego alarmu,
Jak ktoś wlezie przez okno a nie otworzy drzwi łamakiem to sens. Nawet w passatach B5FL było tak samo.
Ale większość fabryczny zabezpieczeń do dzisiaj jest gówno warta ze względu na to że w każdym samochodzie jest tak samo zrobione więc można opracować szybkie rozbrajanie zabezpieczeń.

Jeśli nie masz pilota to albo dołóż sobie jakiś alarm z dobrze zrobionym odcięciem albo sam sterownik na pilota + odłączenie styku w zamku drzwi aby po otwarciu śrubokrętem fabryczny alarm się nie rozbrajał.

Awatar użytkownika
Jarewa
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 8387
Rejestracja: 01 kwie 2010, 21:24
Imię: Jarek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Głogów

Post autor: Jarewa » 16 wrz 2015, 19:49

Pompka centralnego zamka to jednocześnie moduł alarmu.

Fakt w dzisiejszych czasach taki alarm to bardzo kiepskie rozwianie, ale kiedyś było inaczej nikt nie łamał zamka a przeważnie przez zbite szyby sie wchodziło.. Ty masz wersje bez podczerwieni były tez z wersja na pilota podczerwień ale to tylko pilot a alarm podobnego działania.

serg77
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 28
Rejestracja: 02 sie 2015, 03:38
Lokalizacja: Pyrlandia

Post autor: serg77 » 16 wrz 2015, 20:01

Dzięki za szybkie odpowiedzi. Myślałem, że coś z nim jest nie tak. To dorwe się jakoś do pompki centralnego i rozłącze go, bo właśnie chciałem dokupić jakiś moduł zamykania na pilota, ale to w takim razie kupię cały alarm z modułem zamykania centralnego i domykania szyb. W sumie nie mam wersji "komfort" z domykaniem szyb, ale myślę, że jakoś podepnę się pod ten oryginalny przycisk co jest od zamykania i otwierania wszystkich szyb w cabrio. Najpierw wypatrzę jakiś alarm i rozkminie schemat podłączenia :). A orientujecie się jak dostać się do pompki centralnego w cabrio? Słyszę ją gdzieś z tyłu z prawej strony, ale od strony bagażnika nie widzę jej mimo,że miałem wyjętą wykładzinę z bagażnika, za zbiornikiem jej nie widzę...hmmm..., od strony kabiny też nie udało mi się jej znaleźć, miałem zdemontowany tylny fotel, oparcie, prawy tylny boczek i nie widzę jej...

Awatar użytkownika
dyras
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 504
Rejestracja: 02 lis 2008, 15:43
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: dyras » 16 wrz 2015, 20:17

Pompka jest za tylnym boczkiem, za pasażerem.

Awatar użytkownika
Jarewa
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 8387
Rejestracja: 01 kwie 2010, 21:24
Imię: Jarek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Głogów

Post autor: Jarewa » 16 wrz 2015, 20:17

W cupe jest w prawym tylny boczek w cabrio raczej tez.
serg77 pisze:W sumie nie mam wersji "komfort" z domykaniem szyb, ale myślę, że jakoś podepnę się pod ten oryginalny przycisk co jest od zamykania i otwierania wszystkich szyb w cabrio.
Z domykaniem nie będzie problemu z otwieraniem bez szans. Choć dwa razy bym się zastanowił bo sterownik nie posiada wyłącznika krańcowych pozycji szyb i przy zamykaniu musi sygnał być dobrany czasowo do zamykania (to jak byś kupował alarm) inaczej może rozładować aku.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Centralny zamek, alarm, immobilajzer.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga