Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 2.3 Cabrio] [all] oryginalny alarm, jak on działa?

ODPOWIEDZ
serg77
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 28
Rejestracja: 02 sie 2015, 03:38
Lokalizacja: Pyrlandia

[B4 2.3 Cabrio] [all] oryginalny alarm, jak on działa?

Post autor: serg77 » 16 wrz 2015, 19:35

Witam.
Pytanie, jak w temacie. W aucie jest zamontowany oryginalny alarm, nie do końca rozumiem jak ma działać, ponieważ przy zamykaniu auta kluczykiem aktywuje się (słychać dźwięk klaksonu z bagażnika) a po otwarciu drzwi kluczykiem dezaktywuje się. Jaki więc jest sens tego alarmu, wiadomo, że jak ktoś będzie chciał ukraść auto to na 99% otworzy w jakiś sposób drzwi na "pasówke" lub w inny sposób powodując przekręcenie wkładki zamka i równocześnie rozblokowanie alarmu. Przeprowadziłem próbę i otworzyłem od wewnątrz drzwi zamknięte wcześniej kluczykiem i alarm zaczął wyć, więc działa. Zastanawiam się czy może brakuje mi jakiegoś pilota do zamykania albo coś :). Orientuje się ktoś jak to ma działać i w którym miejscu montowany był moduł alarmu w cabrio?

maciek889
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4659
Rejestracja: 30 wrz 2009, 19:10
Imię: Maciej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Wchsut.

Post autor: maciek889 » 16 wrz 2015, 19:48

serg77 pisze:nie do końca rozumiem jak ma działać, ponieważ przy zamykaniu auta kluczykiem aktywuje się (słychać dźwięk klaksonu z bagażnika) a po otwarciu drzwi kluczykiem dezaktywuje się. Jaki więc jest sens tego alarmu,
Jak ktoś wlezie przez okno a nie otworzy drzwi łamakiem to sens. Nawet w passatach B5FL było tak samo.
Ale większość fabryczny zabezpieczeń do dzisiaj jest gówno warta ze względu na to że w każdym samochodzie jest tak samo zrobione więc można opracować szybkie rozbrajanie zabezpieczeń.

Jeśli nie masz pilota to albo dołóż sobie jakiś alarm z dobrze zrobionym odcięciem albo sam sterownik na pilota + odłączenie styku w zamku drzwi aby po otwarciu śrubokrętem fabryczny alarm się nie rozbrajał.
Gdybym miał więcej pieniędzy to nie jeździłbym bym Audi 80... Wtedy byłoby mnie stać na zakup jeszcze starszego auta.

Kiedy gaz zniszczy mój silnik bo zeswapował bym coś. 250 tys. km na gazie nie robi na nim wrażenia.

Awatar użytkownika
Jarewa
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 8387
Rejestracja: 01 kwie 2010, 21:24
Imię: Jarek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Głogów

Post autor: Jarewa » 16 wrz 2015, 19:49

Pompka centralnego zamka to jednocześnie moduł alarmu.

Fakt w dzisiejszych czasach taki alarm to bardzo kiepskie rozwianie, ale kiedyś było inaczej nikt nie łamał zamka a przeważnie przez zbite szyby sie wchodziło.. Ty masz wersje bez podczerwieni były tez z wersja na pilota podczerwień ale to tylko pilot a alarm podobnego działania.

serg77
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 28
Rejestracja: 02 sie 2015, 03:38
Lokalizacja: Pyrlandia

Post autor: serg77 » 16 wrz 2015, 20:01

Dzięki za szybkie odpowiedzi. Myślałem, że coś z nim jest nie tak. To dorwe się jakoś do pompki centralnego i rozłącze go, bo właśnie chciałem dokupić jakiś moduł zamykania na pilota, ale to w takim razie kupię cały alarm z modułem zamykania centralnego i domykania szyb. W sumie nie mam wersji "komfort" z domykaniem szyb, ale myślę, że jakoś podepnę się pod ten oryginalny przycisk co jest od zamykania i otwierania wszystkich szyb w cabrio. Najpierw wypatrzę jakiś alarm i rozkminie schemat podłączenia :). A orientujecie się jak dostać się do pompki centralnego w cabrio? Słyszę ją gdzieś z tyłu z prawej strony, ale od strony bagażnika nie widzę jej mimo,że miałem wyjętą wykładzinę z bagażnika, za zbiornikiem jej nie widzę...hmmm..., od strony kabiny też nie udało mi się jej znaleźć, miałem zdemontowany tylny fotel, oparcie, prawy tylny boczek i nie widzę jej...

Awatar użytkownika
dyras
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 504
Rejestracja: 02 lis 2008, 15:43
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: dyras » 16 wrz 2015, 20:17

Pompka jest za tylnym boczkiem, za pasażerem.

Awatar użytkownika
Jarewa
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 8387
Rejestracja: 01 kwie 2010, 21:24
Imię: Jarek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Głogów

Post autor: Jarewa » 16 wrz 2015, 20:17

W cupe jest w prawym tylny boczek w cabrio raczej tez.
serg77 pisze:W sumie nie mam wersji "komfort" z domykaniem szyb, ale myślę, że jakoś podepnę się pod ten oryginalny przycisk co jest od zamykania i otwierania wszystkich szyb w cabrio.
Z domykaniem nie będzie problemu z otwieraniem bez szans. Choć dwa razy bym się zastanowił bo sterownik nie posiada wyłącznika krańcowych pozycji szyb i przy zamykaniu musi sygnał być dobrany czasowo do zamykania (to jak byś kupował alarm) inaczej może rozładować aku.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Centralny zamek, alarm, immobilajzer.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga