Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Montaż ramki tablicy rejestracyjnej na silikon

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
towerone
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 101
Rejestracja: 12 mar 2008, 14:26

Montaż ramki tablicy rejestracyjnej na silikon

Post autor: towerone » 15 wrz 2015, 07:59

Witam,

szukam rozwiązania - jak pewnie przykleić ramkę tablicy rejestracyjnej z tym, że w nie Audi, a w Avensis. Stare tablice (tablice, nie ramka) były przykręcone dwoma śrubami. Nie szło tego odkręcić. Jakoś udało się zdjąć tablicę, ale śruby zostały. Nie chciałem kombinować z rozwiercaniem ich, bo raz że nie bardzo miałem czym i gdzie, a dwa bałem się że przy okazji uszkodzę lakier. W związku z czym upiłowałem wystające łby śrub i postanowiłem, że nową ramkę nakleję na taśmę dwustronną. W Audi przykleiłem tak listwy boczne i do dziś trzymają się super. Niestety w Avensis to się nie sprawdza. Blacha pod ramką jest zaokrąglona i ramka po jakimś czasie "wstaje" na tych zaokrągleniach.
Pomyślałem, że spróbuję przykleić na sylikon, ale naczytałem się że musi to być jakiś specjalny, bezkwasowy żeby blachy nie zniszczyć. Ktoś coś słyszał o takim?
A może jakoś inaczej to załatwić? Mógłbym jakoś kombinować z rozwierceniem tych starych śrub, ale musiałbym do jakiegoś warsztatu podjechać, bo sam nie bardzo mam możliwości techniczne do prac na powietrzy z elektronarzędziami.

Awatar użytkownika
hudy
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4865
Rejestracja: 28 lis 2006, 00:13
Imię: Robert
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Alwernia
Kontakt:

Post autor: hudy » 18 wrz 2015, 21:58

No nie gadaj że nie masz wiertarki? rozwiercasz i po sprawie. A jeśli już tak bardzo chcesz przykleić to przyklej na klej do szyb samochodowych np firmy boll. Będzie trzymał na pewno lepiej niż taśma i silikon razem wzięte...

Awatar użytkownika
aluminium
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 495
Rejestracja: 17 lip 2012, 17:53
Lokalizacja: EZG

Post autor: aluminium » 18 wrz 2015, 22:10

Tak jak kolega wyżej napisał klej do szyb będzie trzymał bardzo mocno tak jak szybe bo przecież szyba nawet przy wypadku siedzi na swoim miejscu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elementy karoserii”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl