Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ABC] Trzęsący się silnik i słabe przyśpieszenie

Wszystko co tyczy się silników V6
Awatar użytkownika
Multifonika
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7334
Rejestracja: 25 sty 2007, 08:37
Imię: Motostacja
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Multifonika » 10 lip 2011, 12:07

kris4 pisze:i jak rozebrałem niedawno kolektor to nie było tam żadnej puszki i musze go całego założyci tylko jak nawiertki zrobi bo musza byc pod jakimś kątem czy jak to :?
Chodzi o wkrętki pod wtryskiwacze LPG?
Są dwie szkoły, gazownicy którzy biorą drogo i starają się robić jak najlepiej wiercą tak aby gaz podawany był w jak najbardziej zbliżonym miejscu i kierunku. Czyli nie celować wkrętką w przeciwną ścianę kanału kolektora tylko aby dmuchał "z wiatrem" i jak najbliżej i "równoleglej" wtryskiwacza benzynowego.

Ja zrobiłem u siebie wg. powyższego tylko przy wierceniu takim wierceniu czasem ciężko przykręcić kolektor bo wkrętki są bardzo blisko śrub. Trzeba najpierw przykręcić kolektor i dopiero później wkrętki. Wkrętki najlepiej mieć takie bez sześciokąta po zewnętrznej tylko na klucz imbusowy.

Drugą metodę stosują zakłady którym zależy na ilości czyli szybciej i taniej więc wiercenie jak wiertarka podejdzie i bez zdejmowania kolektora, czasem nawet wkrętki "pod wiatr" i daleko od wtryskiwacza benzynowego.
Choć to pojawiają się głosy że przy drugim rozwiązaniu auto może mniej palić bo jak gaz leci prosto na przeciwną ściankę kolektora to lepiej się miesza z powietrzem.

Tutaj fotki jak to zrobiłem u siebie:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Sebov16
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1
Rejestracja: 06 wrz 2011, 20:37

Post autor: Sebov16 » 06 wrz 2011, 20:43

Witam miałem taki sam problem jak w opisie, wymieniłem wszystko cewki, świece, kable ale okazało się ze 2 wtryski się zatkały. I moja rada na odpalonym silniku odpinać kable od wtrysków i zobaczyć na którym cylindrze nie ma efektu.

cla
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 88
Rejestracja: 09 kwie 2010, 16:50
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: cla » 19 lut 2012, 16:20

odgrzewam kotleta mam te same objawy czy ktos wie co to morze byc ?

Adamm1
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3
Rejestracja: 08 paź 2012, 12:24
Lokalizacja: Przeworsk

Post autor: Adamm1 » 22 lis 2015, 17:59

W moim przypadku silnik telepał się gdy był rozgrzany na benzynie jak i lpg
po wymianie niemal wszystkiego : kabli, świec, czujników wszelkiej maści i remontu głowic.
Okazało się że są walnięte obydwie sondy lambda, po ich wymianie wszystko działa jak należy.
silnik chodzi równo i ładnie przyśpiesza na niskich obrotach Pozdro. :mrgreen:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki V6”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga